To jeden z częstych dylematów osób rozpoczynających swoją przygodę z nauką języka w szkole językowej. Według nas zajęcia indywidualne nie mają sobie równych.
Jakie są ich plusy?

źródło: nextlingo

+ Spotkania w cztery oczy z lektorem
Cała uwaga nauczyciela skupiona jest na jednym uczniu, więc nie przegapi on żadnej pomyłki i żadnego jego zawahania, co skutkuje większą efektywnością zajęć i lepszymi wynikami.

+ Zajęcia dostosowane do wymagań jednego ucznia
Przerabiany materiał i tematyka zajęć są dostosowywane do upodobań i zainteresowań ucznia, co sprawia, że zajęcia są dla niego ciekawsze i chętniej w nich uczestniczy.

+ Spotkania odbywają się w wybranym przez ucznia czasie
Do terminu i godziny zajęć dostosowuje się lektor, więc uczeń ma zupełną swobodę w doborze czasu i miejsca spotkania.

+ Brak rozmów nie na temat i rozpraszania uwagi
Uczeń skupiony jest tylko na zajęciach, nic nie odwraca jego uwagi od toku zajęć, więc więcej wiadomości z tychże zajęć wynosi.

+ Swoboda w mówieniu
Zajęcia indywidualne sprawiają, że nawet osoby słabo radzące sobie z językiem wyzbywają się strachu, ponieważ nie muszą odpowiadać przed całą grupą, a jedynie przed nauczycielem, którego zadaniem jest takie prowadzenie zajęć, aby uczeń wypowiadał się jak najczęściej, a w konsekwencji czego przyzwyczaił się do mówienia w obcym języku i zupełnie wyzbył strachu przed tym.