5 sposobów na naukę angielskiego przy pomocy Instagram!

Samodzielna nauka języka angielskiego to nie lada wyzwanie.

Wie o tym każdy, kto kiedykolwiek próbował nauczyć się angielskiego lub jakiegokolwiek innego języka na własną rękę, zamiast zapisać się na kurs. Znasz to z autopsji?

Sposobów na naukę angielskiego jest dużo, ważne żebyś to ty zdecydował/ła w jaki sposób chcesz się go uczyć.

instagram

Poniżej 5 sposobów na naukę angielskiego poprzez aplikację Instagram.

  1. Obserwuj swoich anglojęzycznych ulubieńców, takich jak aktorzy, piosenkarze, prezenterzy czy inne osobowości telewizyjne – tłumacząc sobie treści które zamieszczają na swoim koncie, szybciej zapamiętasz niektóre wyrażenia.
  2. Znajdź konta edukacyjne, takie na których codziennie publikowane są nowe treści/wyrażenia/zwroty. Nasze propozycje znajdziesz na samym dole tekstu! 😉
  3. Oglądaj InstaStories, nic tak nie uczy jak słuchanie Native Speakera. Dopiero wtedy zdasz sobie sprawę, że brzmi on zupełnie inaczej niż ten na płytach dołączonych do książek edukacyjnych.
  4. Dodawaj opisy do zdjęć właśnie w języku angielskim, wyszukuj cytaty, tłumacz sobie to co miałoby znaleźć się jako opis pod zdjęciem, i tak wszyscy dodajemy hasztagi w większości po angielsku. Jeśli obawiasz się, że znajomi Cie nie zrozumieją zawsze mają możliwość kliknięcia na „Zobacz tłumaczenie”.
  5. Czytaj, followuj, sprawdzaj, tłumacz i tak w kółko 😉 Jeśli coś Ci się szczególnie spodoba, zanotuj to sobie na telefonie albo zrób printscreena  lub  zapisz w kolekcji. Nie zginie, a kiedyś może się przydać, staraj się co jakiś czas wracać do tych treści żeby utrwalać to co już pamiętasz.

Instagram to skarbnica wiedzy to nie tylko „czasopożeracz”. Mogą nam służyć do wielu pożytecznych celów jak nauka języka angielskiego czy poznawanie świata. Obecnie ten portal społecznościowy może pochwalić się ponad 800 milionami aktywnych użytkowników. Ludzie dzielą się tam zarówno swoim życiem prywatnym jak i zawodowym, prowadzą konta biznesowe, oraz lifestyle.To medium społecznościowe, które z roku na rok zyskuje coraz większe grono zwolenników.

Czytaj wpisy, obserwuj hashtagi, i ucz się nowego słownictwa. Nawet jeśli wydaje Ci się, że słówko dwa / na dzień to nic, to wyobraź sobie że po miesiącu znasz już około  30-40 słów i wyrażeń więcej. Pomyśl że w skali roku to już dużo. Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi spojrzycie na tą aplikację inaczej i będziecie mieć same pozytywne skojarzenia, a nasze 5 sposobów na naukę angielskiego przy pomocy tejże aplikacji pomoże Wam podszlifować Wasz angielski. Wystarczy 15-20 minut dziennie praktyki! W ciągu dnia, kiedy czas, który poświęcamy na naukę jest ograniczony, każda dodatkowa minuta jest na wagę złota.

Poniżej nasza propozycja kont na Instagramie, które z pewnością warto zaobserwować!

Good Luck!

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Jak skutecznie uczyć się angielskiego z fiszek?

Jak skutecznie uczyć się angielskiego z fiszek?

Z pewnością większość z nas, którzy uczą się lub planują naukę języka angielskiego, szuka skutecznych metod, które przyspieszą ten proces i uczynią go bardziej efektywnym. Jednym z rozwiązań, które może okazać się niezwykle pomocne, są fiszki do nauki angielskiego....

Co zrobić, kiedy dziecko nie chce się uczyć?

Co zrobić, kiedy dziecko nie chce się uczyć?

Niechęć do nauki – gdzie szukać przyczyn? Niechęć dzieci do nauki może mieć różne przyczyny, które warto szukać w celu zrozumienia i znalezienia odpowiednich rozwiązań. Przyczyny mogą tkwić w braku motywacji, niewłaściwych metodach nauczania, nadmiernym stresie,...

Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz językowy Lemon?

Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz językowy Lemon?

Okres wakacyjny stanowi okazję dla uczniów do regeneracji sił i odzyskania równowagi po wymagającym czasie spędzonym w ciągu roku szkolnego. Jednak czy całkowite odcięcie się od nauki przez dwa miesiące ma korzystny wpływ na rozwój psychiczny dzieci? Zdecydowanie...

Certyfikat z języka angielskiego – Który warto wybrać?

Certyfikat z języka angielskiego – Który warto wybrać?

Język angielski jest jednym z najpopularniejszych języków na świecie, a posiadanie certyfikatu potwierdzającego nasze umiejętności w tym języku może być niezwykle wartościowe. Jednak na rynku istnieje wiele różnych certyfikatów z...