5 sposobów na naukę angielskiego przy pomocy Instagram!

Samodzielna nauka języka angielskiego to nie lada wyzwanie.

Wie o tym każdy, kto kiedykolwiek próbował nauczyć się angielskiego lub jakiegokolwiek innego języka na własną rękę, zamiast zapisać się na kurs. Znasz to z autopsji?

Sposobów na naukę angielskiego jest dużo, ważne żebyś to ty zdecydował/ła w jaki sposób chcesz się go uczyć.

instagram

Poniżej 5 sposobów na naukę angielskiego poprzez aplikację Instagram.

  1. Obserwuj swoich anglojęzycznych ulubieńców, takich jak aktorzy, piosenkarze, prezenterzy czy inne osobowości telewizyjne – tłumacząc sobie treści które zamieszczają na swoim koncie, szybciej zapamiętasz niektóre wyrażenia.
  2. Znajdź konta edukacyjne, takie na których codziennie publikowane są nowe treści/wyrażenia/zwroty. Nasze propozycje znajdziesz na samym dole tekstu! 😉
  3. Oglądaj InstaStories, nic tak nie uczy jak słuchanie Native Speakera. Dopiero wtedy zdasz sobie sprawę, że brzmi on zupełnie inaczej niż ten na płytach dołączonych do książek edukacyjnych.
  4. Dodawaj opisy do zdjęć właśnie w języku angielskim, wyszukuj cytaty, tłumacz sobie to co miałoby znaleźć się jako opis pod zdjęciem, i tak wszyscy dodajemy hasztagi w większości po angielsku. Jeśli obawiasz się, że znajomi Cie nie zrozumieją zawsze mają możliwość kliknięcia na „Zobacz tłumaczenie”.
  5. Czytaj, followuj, sprawdzaj, tłumacz i tak w kółko 😉 Jeśli coś Ci się szczególnie spodoba, zanotuj to sobie na telefonie albo zrób printscreena  lub  zapisz w kolekcji. Nie zginie, a kiedyś może się przydać, staraj się co jakiś czas wracać do tych treści żeby utrwalać to co już pamiętasz.

Instagram to skarbnica wiedzy to nie tylko „czasopożeracz”. Mogą nam służyć do wielu pożytecznych celów jak nauka języka angielskiego czy poznawanie świata. Obecnie ten portal społecznościowy może pochwalić się ponad 800 milionami aktywnych użytkowników. Ludzie dzielą się tam zarówno swoim życiem prywatnym jak i zawodowym, prowadzą konta biznesowe, oraz lifestyle.To medium społecznościowe, które z roku na rok zyskuje coraz większe grono zwolenników.

Czytaj wpisy, obserwuj hashtagi, i ucz się nowego słownictwa. Nawet jeśli wydaje Ci się, że słówko dwa / na dzień to nic, to wyobraź sobie że po miesiącu znasz już około  30-40 słów i wyrażeń więcej. Pomyśl że w skali roku to już dużo. Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi spojrzycie na tą aplikację inaczej i będziecie mieć same pozytywne skojarzenia, a nasze 5 sposobów na naukę angielskiego przy pomocy tejże aplikacji pomoże Wam podszlifować Wasz angielski. Wystarczy 15-20 minut dziennie praktyki! W ciągu dnia, kiedy czas, który poświęcamy na naukę jest ograniczony, każda dodatkowa minuta jest na wagę złota.

Poniżej nasza propozycja kont na Instagramie, które z pewnością warto zaobserwować!

Good Luck!

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Co najszybciej poprawi Twój angielski? Konwersacja!

Co najszybciej poprawi Twój angielski? Konwersacja!

W procesie nauki języka angielskiego, zarówno wśród uczniów, jak i dorosłych decydujących się na opanowanie tego języka, często podkreśla się jedno wyzwanie – opanowanie płynnej konwersacji. Wiele zapytań w wyszukiwarce Google, takich jak "lekcje mówienia po...

Nauka angielskiego jako postanowienie noworoczne – jak go dotrzymać?

Nauka angielskiego jako postanowienie noworoczne – jak go dotrzymać?

Nowy Rok zazwyczaj wiąże się z tworzeniem listy postanowień.Wielu z nas obiecuje sobie, że w nadchodzącym roku będą bogatsi, szczuplejsi, a może nawet rzucą palenie, ale zazwyczaj te plany szybko tracą na znaczeniu.Lista noworocznych postanowień, zapomniana po kilku...