5 sposobów na poprawę języka angielskiego

Wiele osób boryka się z problem poprawnego użytkowania języka angielskiego w piśmie. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów, których zastosowanie pomoże w opanowaniu pisowni większej niż dotychczas ilości angielskich słów.


1.    Mistrz pisowni
Absolutnie koniecznie jest opanowanie poprawnej pisowni użytkowanych słów. Jest to bardzo istotny element posługiwania się językiem obcym, ponieważ błędny zapis słów może zupełnie uniemożliwić odebranie sensu napisanego zdania.
Np. słowa ‘bear’ i ‘bare’ brzmią tak samo, jednak ich pisownia i znaczenie są zupełnie odmienne. Dlatego, jak najczęściej ćwicz znajomość pisowni słów poprzez karty pamięci.

2.     Rozwiń swoje słownictwo
Nie poprzestań na nauczeniu się jednego słowa. Sprawdź w jakich związkach wyrazowych ono występuje,  z jakimi przysłówkami się łączy itp.
Np. depend, rozszerzenie znajomości: to depend on, to be dependent on, a dependant.

3.    Czytaj regularnie
Prawdą jest, że możemy nauczyć się pisać poprzez czytanie. Jest to świetny sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym.
Wybierz takie książki i czasopisma, które odpowiadają Twoim zainteresowaniom. Nauka nie powinna wprowadzać w stan nudy, inaczej nie będzie z niej żadnych trwałych efektów.

4.    Zwracaj uwagę na gramatykę
Gramatyka jest niezwykle istotna, ponieważ podwyższa jakość napisanego tekstu. Zawsze przeczytaj swój tekst dwukrotnie: pierwszy raz w poszukiwaniu błędów, drugi raz wczytując się w układ i wydźwięk stylistyczny tekstu.

5.    Praktyka czyni mistrza, wiec zacznij od teraz!

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Poziomy znajomości angielskiego

Poziomy znajomości angielskiego

Aplikujesz do nowej pracy i nie wiesz w jaki sposób określić znajomość poziomu języka angielskiego? A może chcesz się zapisać na kurs językowy i nie potrafisz zdecydować, która grupa będzie dla Ciebie najlepsza? W Europie chcąc oznaczyć poziom znajomości języka...

Immersja językowa, czyli „zanurzenie się” w języku

Immersja językowa, czyli „zanurzenie się” w języku

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z angielskim, czy chcesz udoskonalić swój dotychczasowy poziom, świetnym rozwiązaniem będzie metoda nauki poprzez immersję językową. Brzmi strasznie? Nie powinno! Immersja językowa to zanurzenie się w języku,...

Idiomy – czym są oraz w jakich okolicznościach się ich używa?

Idiomy – czym są oraz w jakich okolicznościach się ich używa?

Podobnie jak w języku polskim, w angielskim idiomy są popularną częścią wypowiedzi zarówno w formie pisanej jak i mówionej. Jednak co ważne, są to zwroty i wyrażenia charakterystyczne dla każdego języka. Niekiedy uda nam się znaleźć ich odpowiednik, ale w większości...

Nauka języka angielskiego u dziecka – jak ją wspierać?

Nauka języka angielskiego u dziecka – jak ją wspierać?

Bez wątpienia możemy stwierdzić, że angielski to najbardziej uniwersalny język na świecie, dlatego już teraz warto pomyśleć o przyszłości dziecka i zachęcać go do poszerzania swoich umiejętności lingwistycznych. Nauka języka angielskiego u dziecka może zaprocentować...