5 sposobów na poprawę języka angielskiego

Wiele osób boryka się z problem poprawnego użytkowania języka angielskiego w piśmie. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów, których zastosowanie pomoże w opanowaniu pisowni większej niż dotychczas ilości angielskich słów.


1.    Mistrz pisowni
Absolutnie koniecznie jest opanowanie poprawnej pisowni użytkowanych słów. Jest to bardzo istotny element posługiwania się językiem obcym, ponieważ błędny zapis słów może zupełnie uniemożliwić odebranie sensu napisanego zdania.
Np. słowa ‘bear’ i ‘bare’ brzmią tak samo, jednak ich pisownia i znaczenie są zupełnie odmienne. Dlatego, jak najczęściej ćwicz znajomość pisowni słów poprzez karty pamięci.

2.     Rozwiń swoje słownictwo
Nie poprzestań na nauczeniu się jednego słowa. Sprawdź w jakich związkach wyrazowych ono występuje,  z jakimi przysłówkami się łączy itp.
Np. depend, rozszerzenie znajomości: to depend on, to be dependent on, a dependant.

3.    Czytaj regularnie
Prawdą jest, że możemy nauczyć się pisać poprzez czytanie. Jest to świetny sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym.
Wybierz takie książki i czasopisma, które odpowiadają Twoim zainteresowaniom. Nauka nie powinna wprowadzać w stan nudy, inaczej nie będzie z niej żadnych trwałych efektów.

4.    Zwracaj uwagę na gramatykę
Gramatyka jest niezwykle istotna, ponieważ podwyższa jakość napisanego tekstu. Zawsze przeczytaj swój tekst dwukrotnie: pierwszy raz w poszukiwaniu błędów, drugi raz wczytując się w układ i wydźwięk stylistyczny tekstu.

5.    Praktyka czyni mistrza, wiec zacznij od teraz!

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Time flies - jak mówić o czasie w języku angielskim? Czas płynie, ucieka nam przez palce. A jak prawidłowo mówić o czasie? O jego upływie? Przedstawiam Wam kilka przydatnych zwrotów, idiomów, wyrażeń które pozwolą wam zabłysnąć podczas rozmowy. Time flies – w tym...

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Grudzień to taki miesiąc refleksji, podsumowań oraz snucia planów na przyszłość. Są tacy wśród nas którzy już końcem grudnia mają spisaną całą listę noworocznych postanowień, nauka języka angielskiego to jedno z nich ale często pojawiają się też: -Schudnąć parę kilo....

Nowe kursy w szkole Lemon

Tworzymy nowe kursy w szkole Lemon Nowy Rok - nowe kursy ;D #2021 Od 1 lutego startujemy z nowymi kursami dla dorosłych jak i dla dzieci. Zapisz się wypełniając test na stronie szkoły  - szkolalemon.pl test językowy...