Cechy prawdziwego szefa

Dobry szef wszystko wybacza? Czy może wręcz przeciwnie: wytyka błędy, żeby pracownik zdawał obie z nich sprawę i nie popełniał kolejnych?

boss

Intuicja
Najważniejsze to wyczuć jakim zespołem, a raczej jakimi ludźmi się zarządza. Jeden człowiek potrzebuje poklepania po plecach w krytycznym momencie i zapewnienia, że będzie dobrze. Inny nie weźmie się do pracy, dopóki ktoś nie wskaże mu palcem, co i jak ma zrobić.

Komunikacja
Rozmowa ze współpracownikami to podstawa nie tylko rozwijania relacji międzyludzkich. Wymiana informacji, podpowiedzi, wskazówek i rad – to wszystko prowadzi do efektywniejszej pracy.

Wygląd i maniery
Dobry szef wie też, że nie tylko zachowanie, ale i wygląd ma wielkie znaczenie. Żaden podwładny nie będzie miał pełnego szacunku do zwierzchnika niechlujnie ubranego lub używającego wulgarnych słów.

Wykształcenie
Ścieżka kariery to nie wszystko: szef, aby mieć uznanie wśród pracowników musi być odpowiednio wykształcony i obeznany w świecie.
Znajomość jednego jezyka obcego jest bezsprzecznie konieczna, a każdy kolejny język to wielki plus.

Wnioski nasuwają się same: dobry szef to taki, który jest też trochę dobrym psychologiem, bo musi trafić do ludzi i rozpoznać ich potrzeby. Umie jasno i klarownie przedstawić swoje żądania. Oprócz informowania o błędach potrafi też docenić i pochwalić za zasługi. Dobre wyształcenie, maniery i znajomosć kilku języków są niezbędne.
Do tego wszystkiego dobry szef jest kulturalny, dobrze wychowany, uśmiechnięty i nienagannie ubrany.

Do takiego ideału wszyscy musimy dążyć:)

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Time flies - jak mówić o czasie w języku angielskim? Czas płynie, ucieka nam przez palce. A jak prawidłowo mówić o czasie? O jego upływie? Przedstawiam Wam kilka przydatnych zwrotów, idiomów, wyrażeń które pozwolą wam zabłysnąć podczas rozmowy. Time flies – w tym...

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Grudzień to taki miesiąc refleksji, podsumowań oraz snucia planów na przyszłość. Są tacy wśród nas którzy już końcem grudnia mają spisaną całą listę noworocznych postanowień, nauka języka angielskiego to jedno z nich ale często pojawiają się też: -Schudnąć parę kilo....

Nowe kursy w szkole Lemon

Tworzymy nowe kursy w szkole Lemon Nowy Rok - nowe kursy ;D #2021 Od 1 lutego startujemy z nowymi kursami dla dorosłych jak i dla dzieci. Zapisz się wypełniając test na stronie szkoły  - szkolalemon.pl test językowy...