Certyfikat z języka angielskiego – Który warto wybrać?

Język angielski jest jednym z najpopularniejszych języków na świecie, a posiadanie certyfikatu potwierdzającego nasze umiejętności w tym języku może być niezwykle wartościowe. Jednak na rynku istnieje wiele różnych certyfikatów z języka angielskiego, co może wprowadzać w niemałe zakłopotanie. Przyjrzyjmy się kilku najpopularniejszym certyfikatom i sprawdźmy, czym się różnią.

Rodzaje certyfikatów

  1. Cambridge English Certificates:
    • FCE (First Certificate in English): Certyfikat potwierdzający zdolność do komunikacji w języku angielskim na poziomie średniozaawansowanym.
    • CAE (Certificate in Advanced English): Certyfikat dla osób o zaawansowanych umiejętnościach językowych, potwierdzający zdolność do prowadzenia rozmów na poziomie zaawansowanym.
    • CPE (Certificate of Proficiency in English): Najwyższy certyfikat potwierdzający biegłość językową, zwykle wymagany przy aplikowaniu na studia w anglojęzycznych krajach.
  2. IELTS (International English Language Testing System): Powszechnie akceptowany na całym świecie, test sprawdzający umiejętności komunikacyjne w języku angielskim. Składa się z czterech części: słuchania, czytania, pisania i mówienia. Wynik w IELTS jest mierzony na skali od 1 do 9, gdzie 9 to najwyższy poziom.
  3. TOEFL (Test of English as a Foreign Language): Popularny certyfikat, szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Składa się z czterech części: słuchania, czytania, pisania i mówienia. Podobnie jak IELTS, wynik jest mierzony na skali od 0 do 120, gdzie wyższe wyniki oznaczają lepsze umiejętności językowe.
  4. TOEIC (Test of English for International Communication): Często stosowany w celu oceny umiejętności językowych w kontekście biznesowym. Składa się z dwóch części: słuchania i czytania. Wynik jest mierzony na skali od 10 do 990.

Każdy z tych certyfikatów ma swoje unikalne cechy i jest akceptowany przez różne instytucje i organizacje na całym świecie. Wybór konkretnego certyfikatu zależy od indywidualnych potrzeb i celów, takich jak aplikowanie na studia, praca za granicą czy rozwój zawodowy. Ze szkołą językową Lemon przygotujesz się kompleksowo do każdego z nich!

Koniecznie zaobserwuj nasz profil na Instagramie by zwiększyć swoje umiejętności językowe!

ZOBACZ TAKŻE

Jak stworzyć dla siebie najlepszy plan nauki angielskiego?

Jak stworzyć dla siebie najlepszy plan nauki angielskiego?

Przy planowaniu nauki języka, kluczowe jest uwzględnienie kilku aspektów, takich jak regularność, wyznaczenie konkretnych celów czy adekwatność materiałów do poziomu zaawansowania. Odpowiednio ustrukturyzowany plan pomoże Ci nie tylko utrzymać motywację, ale również...

Jak przygotować się do egzaminu FCE – Poradnik krok po kroku

Jak przygotować się do egzaminu FCE – Poradnik krok po kroku

Efektywne posługiwanie się językiem angielskim jest fundamentalnym wymogiem na dzisiejszym rynku pracy. Jednakże same umiejętności konwersacyjne to nie wszystko – aby zaprezentować się korzystnie podczas rekrutacji, konieczne jest potwierdzenie biegłości językowej za...

Jak zdać maturę z angielskiego?

Jak zdać maturę z angielskiego?

                    Język angielski stanowi narzędzie przydatne każdego dnia, nie tylko w szkole. Jego biegła znajomość nie tylko podnosi nasze wyniki w testach, ale również znacząco ułatwia różne sfery życia.  ...