Certyfikat z języka angielskiego – Który warto wybrać?

Język angielski jest jednym z najpopularniejszych języków na świecie, a posiadanie certyfikatu potwierdzającego nasze umiejętności w tym języku może być niezwykle wartościowe. Jednak na rynku istnieje wiele różnych certyfikatów z języka angielskiego, co może wprowadzać w niemałe zakłopotanie. Przyjrzyjmy się kilku najpopularniejszym certyfikatom i sprawdźmy, czym się różnią.

Rodzaje certyfikatów

  1. Cambridge English Certificates:
    • FCE (First Certificate in English): Certyfikat potwierdzający zdolność do komunikacji w języku angielskim na poziomie średniozaawansowanym.
    • CAE (Certificate in Advanced English): Certyfikat dla osób o zaawansowanych umiejętnościach językowych, potwierdzający zdolność do prowadzenia rozmów na poziomie zaawansowanym.
    • CPE (Certificate of Proficiency in English): Najwyższy certyfikat potwierdzający biegłość językową, zwykle wymagany przy aplikowaniu na studia w anglojęzycznych krajach.
  2. IELTS (International English Language Testing System): Powszechnie akceptowany na całym świecie, test sprawdzający umiejętności komunikacyjne w języku angielskim. Składa się z czterech części: słuchania, czytania, pisania i mówienia. Wynik w IELTS jest mierzony na skali od 1 do 9, gdzie 9 to najwyższy poziom.
  3. TOEFL (Test of English as a Foreign Language): Popularny certyfikat, szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Składa się z czterech części: słuchania, czytania, pisania i mówienia. Podobnie jak IELTS, wynik jest mierzony na skali od 0 do 120, gdzie wyższe wyniki oznaczają lepsze umiejętności językowe.
  4. TOEIC (Test of English for International Communication): Często stosowany w celu oceny umiejętności językowych w kontekście biznesowym. Składa się z dwóch części: słuchania i czytania. Wynik jest mierzony na skali od 10 do 990.

Każdy z tych certyfikatów ma swoje unikalne cechy i jest akceptowany przez różne instytucje i organizacje na całym świecie. Wybór konkretnego certyfikatu zależy od indywidualnych potrzeb i celów, takich jak aplikowanie na studia, praca za granicą czy rozwój zawodowy. Ze szkołą językową Lemon przygotujesz się kompleksowo do każdego z nich!

Koniecznie zaobserwuj nasz profil na Instagramie by zwiększyć swoje umiejętności językowe!

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Co najszybciej poprawi Twój angielski? Konwersacja!

Co najszybciej poprawi Twój angielski? Konwersacja!

W procesie nauki języka angielskiego, zarówno wśród uczniów, jak i dorosłych decydujących się na opanowanie tego języka, często podkreśla się jedno wyzwanie – opanowanie płynnej konwersacji. Wiele zapytań w wyszukiwarce Google, takich jak "lekcje mówienia po...

Nauka angielskiego jako postanowienie noworoczne – jak go dotrzymać?

Nauka angielskiego jako postanowienie noworoczne – jak go dotrzymać?

Nowy Rok zazwyczaj wiąże się z tworzeniem listy postanowień.Wielu z nas obiecuje sobie, że w nadchodzącym roku będą bogatsi, szczuplejsi, a może nawet rzucą palenie, ale zazwyczaj te plany szybko tracą na znaczeniu.Lista noworocznych postanowień, zapomniana po kilku...