Co najszybciej poprawi Twój angielski? Konwersacja!

W procesie nauki języka angielskiego, zarówno wśród uczniów, jak i dorosłych decydujących się na opanowanie tego języka, często podkreśla się jedno wyzwanie – opanowanie płynnej konwersacji. Wiele zapytań w wyszukiwarce Google, takich jak “lekcje mówienia po angielsku”, “jak mówić po angielsku”, “konwersacje w języku angielskim” czy “zajęcia online z lektorem języka angielskiego” potwierdza, jak powszechna jest ta trudność.

W tym artykule skupimy się na wyjaśnieniu, jak można usprawnić swoje zdolności językowe, aby mówić po angielsku z płynnością zbliżoną do lektora. Podpowiemy również, gdzie szukać wysokiej jakości konwersacji w języku angielskim online. Omówimy też sposoby przełamania typowej dla nauki języków obcych bariery w mówieniu.

bariera językowa

Problem z nauką języka angielskiego zaczyna się już na etapie szkolnym

Niestety, trudności w nauce języka angielskiego często mają swoje źródło w systemie edukacji. Głównym powodem jest skoncentrowanie się nauczycieli, zarówno w szkole podstawowej, jak i średniej, na realizacji programu nauczania, który przeważnie kładzie nacisk na gramatykę oraz naukę poszczególnych czasów, takich jak present simple czy past simple. W konsekwencji na lekcjach brakuje miejsca na rozwijanie umiejętności konwersacyjnych w języku angielskim.

W szkołach średnich, zwłaszcza w liceach, w zdecydowanej większości nauczyciele skupiają się  na przygotowaniu do egzaminów. W efekcie uczniowie mogą co prawda czytać po angielsku i zazwyczaj rozumieją mówiony język, lecz często nie czują się na siłach, aby aktywnie uczestniczyć w rozmowach. Wielu z nich obawia się choćby odezwać (a co dopiero mówić), co wpływa na ich niską samoocenę językową. Niestety, w szkolnych warunkach rzadko pracuje się nad przełamywaniem tych barier. Zmiana podejścia następuje zazwyczaj dopiero na studiach filologicznych.

Konwersacje angielski – pokonaj lęk i bariery

Jeśli chcesz swobodnie operować językiem angielskim zarówno w mowie, jak i piśmie, musisz przezwyciężyć swój strach.
Co to oznacza?
Często obawiamy się oceny innych osób. Niemniej jednak należy zrozumieć, że nikt nie będzie nas oceniał jeśli popełnimy błąd. Nawet jeśli nasza wymowa nie jest idealna, nikt nas nie wyśmieje.

Pokonanie barier przed mówieniem po angielsku przede wszystkim wymaga zrozumienia, że w obcych językach nikt nie mówi od razu perfekcyjnie. Nauka języka angielskiego to proces długotrwały, a komunikacja w obcym języku zawsze stanowi wyzwanie. Nie zbudowano Rzymu w jeden dzień, a my powinniśmy cieszyć się z każdego, nawet najmniejszego postępu. Dopiero kiedy zmienimy nasze podejście, język stanie się dla nas czymś przyjemnym.

Nauka mówienia po angielsku – wykorzystaj swoje pasje

Zawsze powinniśmy wykorzystywać nasze zainteresowania podczas nauki, ponieważ pozwala to na przyjemniejsze i szybsze opanowanie języka angielskiego.

Załóżmy więc, że lubimy czytać książki. Dlaczego więc nie zainwestować w ich anglojęzyczne wersje? Może interesują nas filmy i seriale dostępne na platformach takich jak Netflix czy HBO MAX? Warto obejrzeć je w oryginalnej wersji z angielskimi napisami.

Będziemy zaskoczeni, jak szybko język angielski, słownictwo czy nawet sposób wymowy wejdzie nam w krew. Liczne badania także potwierdzają, że aplikacje mobilne są skuteczną metodą nauki angielskiego. Szczególnie młodzież często udowadnia, że język angielski stał się dla nich naturalny nie dzięki szkole, ale właśnie dzięki… aplikacjom.

Na co zwracać uwagę przy wyborze nauczyciela języka angielskiego?

Zarówno nauczyciele jak i korepetytorzy powinni charakteryzować się odpowiednim podejściem do ucznia. Każdy uczeń jest inny, ma inne wymagania i potrzeby, dlatego istotne jest dostosowanie metody nauczania do indywidualnych preferencji..

Dobry lektor języka angielskiego powinien być zarówno empatyczny jak i kreatywny. Empatia jest najważniejszym aspektem, gdyż nauka języka to proces pełen zniechęcających wyzwań i niepowodzeń. Lektorzy powinni wspierać swoich uczniów i pokazywać im, że błędy są naturalną częścią procesu nauki.

Kreatywność jest również istotna. Przygotowanie różnorodnych zajęć znacząco wpływa na efektywność nauki. Lekcje powinny być nie tylko edukacyjne, ale także przyjemne.

Nauczyciel powinien w angażujący sposób pokazać uczniom, że nauka języka angielskiego może być ciekawa. 

Ważne jest również, aby zajęcia były praktyczne i miały zastosowanie w życiu codziennym, szczególnie jeśli uczeń chce poprawić swój język angielski w celach zawodowych. Dobry nauczyciel powinien połączyć teorię z praktyką i dostosować zajęcia do potrzeb ucznia.

Ostatecznie, kluczem do sukcesu w nauce języka angielskiego jest regularna praktyka. Kursy językowe to nie tylko zajęcia w klasie, ale także praca w domu, która pozwala doskonalić umiejętności językowe.

Nauka angielskiego online w szkole językowej Lemon w Warszawie – opanuj język angielski jak native speaker

Aktualnie nauka języka angielskiego jest możliwa bez konieczności opuszczania domu. Wiele szkół językowych oferuje konwersacje online oraz zajęcia z języka angielskiego prowadzone wyłącznie w formie elektronicznej. Te formy nauki zdobywają coraz większą popularność i są doskonałym wyborem dla osób ceniących wygodę.

Kliknij TUTAJ, aby sprawdzić ofertę.

Szkoła Lemon oferuje również spotkania w formie stacjonarnej. Jeżeli interesuje was taka forma nauki to zapraszamy pod adres: ul. Kędzierskiego 3A (przy kolorowych fontannach), 01-493 Warszawa.

Koniecznie zaobserwuj nasz profil na Instagramie by zwiększyć swoje umiejętności językowe!

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Nauka angielskiego jako postanowienie noworoczne – jak go dotrzymać?

Nauka angielskiego jako postanowienie noworoczne – jak go dotrzymać?

Nowy Rok zazwyczaj wiąże się z tworzeniem listy postanowień.Wielu z nas obiecuje sobie, że w nadchodzącym roku będą bogatsi, szczuplejsi, a może nawet rzucą palenie, ale zazwyczaj te plany szybko tracą na znaczeniu.Lista noworocznych postanowień, zapomniana po kilku...