Czy warto płacić za naukę angielskiego?


Wiele osób chciałoby się zapisać na kurs, ale ma świetną wymówkę: za drogo!.
Jeżeli nie zainwestujemy w siebie to nigdy nas nie będzie stać na naukę.
Znajomość języka jest to jedna z bardziej wartościowych umiejętności:
Dzięki znajomości języków obcych, możemy więcej czerpać z podróżowania, łatwiej zdobyć pracę, czytać zagraniczne artykuły, mieć więcej znajomych z różnych części świata.
A te wszystkie rzeczy prowadzą do tego, że prawdopodobnie będziemy mieli więcej pieniędzy.

Oczywiście znajomość języków obcych jest wartościowa nie tylko pieniężnie.

Znajomość języków daję również ogromną satysfakcję i radość. Uwielbiam rozmawiać z osobami z zagranicy na temat innych poglądów, kultur, doświadczeń. Dzięki znajomości angielskiego, mogłam przeczytać literaturę np o wirusach, posłuchać wypowiedzi amerykańskich naukowców, oraz porozmawiać ze znajomymi z różnych stron świata aby poznać ich punkt widzenia.

Takie podejście pozwala mi spojrzeć na różne sytuacje z szerszej perspektywy.
Ludzie którzy uczą się języków obcych mają dużo większą zdolność:
zapamiętywania, rozwiązywania problemów, lepszą koncentrację i bardzo ważną zdolność słuchania.

Z wiekiem bycie dwu albo wielojęzycznym również pomaga opóźnić procesy psychicznego starzenia.

Czy wiecie, że osoby które uczą się języków obcych dużo rzadziej chorują na alzheimera?

Tak więc inwestowanie w siebie jest jedną z najlepszych inwestycji.

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Jak szybko nauczyć się słówek po angielsku?

Jak szybko nauczyć się słówek po angielsku?

Nauka języka angielskiego wymaga ogromnej determinacji i poświęcenia. Jednym z najważniejszych elementów w opanowaniu języka angielskiego jest znajomość słownictwa. Warto nauczyć się jak najwięcej słów, ponieważ są one podstawą porozumiewania się w języku angielskim....

Present Continuous, czyli czas teraźniejszy ciągły.

Present Continuous, czyli czas teraźniejszy ciągły.

Czas Present Continuous to zwykle drugi po czasie Present Simple czas teraźniejszy, który poznajemy w trakcie nauki języka angielskiego. Używamy go równie często jak czasu teraźniejszego prostego. Jego budowa nie jest skomplikowana i opanujecie go bez kłopotu. Poniżej...

Sposoby na przełamanie bariery językowej

Sposoby na przełamanie bariery językowej

Uczysz się angielskiego, poznałeś już wiele słówek, zasad gramatycznych, ale wciąż masz problemy z płynnym mówieniem? Nie zniechęcaj się, to niestety popularny problem, z którym pomożemy Ci się uporać. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka sposobów na to jak przełamać...

Wszystko o czasie Present Simple.

Wszystko o czasie Present Simple.

Czas Present Simple, nazywany także teraźniejszym prostym to pierwszy czas, który poznajemy zaczynając swoją przygodę z językiem angielskim. Ze względu na częstotliwość jego używania, warto mieć go opanowanego do perfekcji. W poniższym artykule przypomnimy Wam...