Czy warto płacić za naukę?

Lektor Helena na zajęciach Angielski OnLine
Wiele osób chciałoby się zapisać na kurs, ale ma świetną wymówkę: za drogo!.
Jeżeli nie zainwestujemy w siebie to nigdy nas nie będzie stać na naukę.
Znajomość języka jest to jedna z bardziej wartościowych umiejętności:
Dzięki znajomości języków obcych, możemy więcej czerpać z podróżowania, łatwiej zdobyć pracę, czytać zagraniczne artykuły, mieć więcej znajomych z różnych części świata.
A te wszystkie rzeczy prowadzą do tego że prawdopodobnie będziemy mieli więcej pieniędzy.

Oczywiście znajomość języków obcych jest wartościowa nie tylko pieniężnie. Znajomość języków daję również ogromną satysfakcję i radość. Uwielbiam rozmawiać z osobami z zagranicy na temat innych poglądów, kultur, doświadczeń. Dzięki znajomości angielskiego, mogłam przeczytać literaturę np o wirusach, posłuchać wypowiedzi amerykańskich naukowców, oraz porozmawiać ze znajomymi z różnych stron świata aby poznać ich punkt widzenia.

Takie podejście pozwala mi spojżeć na różne sytuacje z szerszej perspektywy.
Ludzie którzy uczą się języków obcych mają dużo większą zdolność:
zapamiętywania, rozwiązywania problemów, lepszą koncentrację i bardzo ważną zdolność słuchania.

Z wiekiem bycie dwu albo wielojęzycznym również pomaga opóźnić procesy psychicznego starzenia.

Czy wiecie, że osoby które uczą się języków obcych dużo rzadziej chorują na alzheimera?

Tak więc inwestowanie w siebie jest jedną z najlepszych inwestycji.


Zapisz się

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Time flies - jak mówić o czasie w języku angielskim? Czas płynie, ucieka nam przez palce. A jak prawidłowo mówić o czasie? O jego upływie? Przedstawiam Wam kilka przydatnych zwrotów, idiomów, wyrażeń które pozwolą wam zabłysnąć podczas rozmowy. Time flies – w tym...

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Grudzień to taki miesiąc refleksji, podsumowań oraz snucia planów na przyszłość. Są tacy wśród nas którzy już końcem grudnia mają spisaną całą listę noworocznych postanowień, nauka języka angielskiego to jedno z nich ale często pojawiają się też: -Schudnąć parę kilo....

Nowe kursy w szkole Lemon

Tworzymy nowe kursy w szkole Lemon Nowy Rok - nowe kursy ;D #2021 Od 1 lutego startujemy z nowymi kursami dla dorosłych jak i dla dzieci. Zapisz się wypełniając test na stronie szkoły  - szkolalemon.pl test językowy...

5 sposobów na naukę angielskiego przy pomocy Instagram!

Samodzielna nauka języka angielskiego to nie lada wyzwanie. Wie o tym każdy, kto kiedykolwiek próbował nauczyć się angielskiego lub jakiegokolwiek innego języka na własną rękę, zamiast zapisać się na kurs. Znasz to z autopsji? Sposobów na naukę angielskiego jest dużo,...