Czy warto płacić za naukę angielskiego?


Wiele osób chciałoby się zapisać na kurs, ale ma świetną wymówkę: za drogo!.
Jeżeli nie zainwestujemy w siebie to nigdy nas nie będzie stać na naukę.
Znajomość języka jest to jedna z bardziej wartościowych umiejętności:
Dzięki znajomości języków obcych, możemy więcej czerpać z podróżowania, łatwiej zdobyć pracę, czytać zagraniczne artykuły, mieć więcej znajomych z różnych części świata.
A te wszystkie rzeczy prowadzą do tego, że prawdopodobnie będziemy mieli więcej pieniędzy.

Oczywiście znajomość języków obcych jest wartościowa nie tylko pieniężnie.

Znajomość języków daję również ogromną satysfakcję i radość. Uwielbiam rozmawiać z osobami z zagranicy na temat innych poglądów, kultur, doświadczeń. Dzięki znajomości angielskiego, mogłam przeczytać literaturę np o wirusach, posłuchać wypowiedzi amerykańskich naukowców, oraz porozmawiać ze znajomymi z różnych stron świata aby poznać ich punkt widzenia.

Takie podejście pozwala mi spojrzeć na różne sytuacje z szerszej perspektywy.
Ludzie którzy uczą się języków obcych mają dużo większą zdolność:
zapamiętywania, rozwiązywania problemów, lepszą koncentrację i bardzo ważną zdolność słuchania.

Z wiekiem bycie dwu albo wielojęzycznym również pomaga opóźnić procesy psychicznego starzenia.

Czy wiecie, że osoby które uczą się języków obcych dużo rzadziej chorują na alzheimera?

Tak więc inwestowanie w siebie jest jedną z najlepszych inwestycji.

ZOBACZ TAKŻE

Jak stworzyć dla siebie najlepszy plan nauki angielskiego?

Jak stworzyć dla siebie najlepszy plan nauki angielskiego?

Przy planowaniu nauki języka, kluczowe jest uwzględnienie kilku aspektów, takich jak regularność, wyznaczenie konkretnych celów czy adekwatność materiałów do poziomu zaawansowania. Odpowiednio ustrukturyzowany plan pomoże Ci nie tylko utrzymać motywację, ale również...

Jak przygotować się do egzaminu FCE – Poradnik krok po kroku

Jak przygotować się do egzaminu FCE – Poradnik krok po kroku

Efektywne posługiwanie się językiem angielskim jest fundamentalnym wymogiem na dzisiejszym rynku pracy. Jednakże same umiejętności konwersacyjne to nie wszystko – aby zaprezentować się korzystnie podczas rekrutacji, konieczne jest potwierdzenie biegłości językowej za...

Jak zdać maturę z angielskiego?

Jak zdać maturę z angielskiego?

                    Język angielski stanowi narzędzie przydatne każdego dnia, nie tylko w szkole. Jego biegła znajomość nie tylko podnosi nasze wyniki w testach, ale również znacząco ułatwia różne sfery życia.  ...