Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz językowy Lemon?

Okres wakacyjny stanowi okazję dla uczniów do regeneracji sił i odzyskania równowagi po wymagającym czasie spędzonym w ciągu roku szkolnego. Jednak czy całkowite odcięcie się od nauki przez dwa miesiące ma korzystny wpływ na rozwój psychiczny dzieci? Zdecydowanie lepiej jest w tym czasie zdobywać (lub usystematyzować) wiedzę poprzez zabawę – dzięki interesującym aktywnościom, spotkaniom z innymi ludźmi, podróżom czy zwiedzaniu. Wszystko to można znaleźć na obozie językowym Lemon w Serwach z udziałem nauczycieli języka angielskiego.

Group of cute children lying on grass

Jakie korzyści przynosi dzieciom uczestnictwo w obozie językowym?

Otwartość na świat
Żyjemy w wielokulturowym świecie, gdzie napotykamy ludzi różnych ras i wyznań. Ważne jest, aby pokazywać dzieciom, że różnorodność i odmienność są wartościowe. Dzieci, które mają kontakt z innym językiem, dużo lepiej uczą się języka obcego i łatwiej nawiązują relacje z innymi ludźmi. To również wzmacnia ich ciekawość świata, zachęca do poszukiwania informacji na temat życia w różnych krajach, wspiera rozwijanie postaw etycznych oraz kształtuje empatię i wrażliwość na potrzeby innych. Dzięki temu dzieci rozwijają zarówno świadomość kulturową, jak i społeczną.

Relacje z rówieśnikami

Wartość relacji z rówieśnikami dla dzieci nie wymaga długiego przekonywania. Nawiązywanie przyjaźni już od wczesnego dzieciństwa jest bezcenne. Dzieci uczą się dzielenia, współpracy z innymi i opowiadania o swoich przeżyciach. Istotne jest, aby już od najmłodszych lat przyzwyczajać dzieci do kontaktu z rówieśnikami lub osobami w podobnym wieku. Ponadto, od dawna wiadomo, że nauka języków obcych wspomaga rozwój osobowości i pomaga przełamywać nieśmiałość. Konkursy, zabawy, turnieje, gry zespołowe i inne aktywności na obozie wymagają integracji oraz umiejętności współpracy w grupie, które są przydatne w szkole i w codziennym życiu.

Poprawa pamięci i zdolności nauki
Wczesna edukacja językowa ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny i psychologiczny. Opiekunowie LEMON na obozach rozmawiają z dziećmi przez większość część dnia po angielsku. Taka forma nauki korzystnie wpływa na rozwój umysłowy. Dzieci szybko przyswajają myśl, że angielski służy do komunikacji, dlatego nauka języka nie jest dla nich sztuczna. Naturalna potrzeba porozumiewania się sprawia, że chętnie podejmują próby wypowiedzi. Młodsze dzieci są znacznie mniej skrępowane i niepewne niż starsi uczniowie, dlatego nie odczuwają wstydu, gdy popełniają błędy lub próbują się porozumieć. Nauka języka obcego od najmłodszych lat sprawia, że staje się on dla dziecka drugim językiem, w którym porozumiewa się naturalnie i bez przeszkód. Jest to cenna umiejętność, która otwiera wiele możliwości w dorosłym życiu.

Rozwój kreatywności
Psycholodzy podkreślają istotną rolę wyobraźni w zdolnościach uczenia się i kształtowaniu inteligencji dziecka. Argument dotyczący pozbawiania dzieciństwa jest chybiony, ponieważ nauka języków w tym wieku odbywa się poprzez zabawę, gry i zabawy. Nie wymaga to specjalnego wysiłku, jest przyjemnym doświadczeniem, które motywuje do dalszej nauki i zapewnia lepsze wyniki w przyszłości. Dzieci uczące się języków od najmłodszych lat rozwijają kreatywne myślenie, umiejętność planowania i nie mają trudności z koncentracją.

Aktywności na świeżym powietrzu
Na obozie Lemona w Serwach nie brakuje takich zajęć. Udowodniono naukowo, że dzieci, które spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu, osiągają lepsze wyniki w nauce. Zabawa na dworze w słoneczne dni pozwala na uzupełnienie niedoboru witaminy D.. Gry i zabawy na świeżym powietrzu zapewniają organizmowi odpowiednią dotlenienie, a także stymulują wydzielanie serotoniny – hormonu szczęścia. Aktywność fizyczna pobudza organizm, wzmacnia odporność i przynosi ogólną radość i odprężenie.

Koniecznie zaobserwuj nasz profil na Instagramie by zwiększyć swoje umiejętności językowe!

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Co najszybciej poprawi Twój angielski? Konwersacja!

Co najszybciej poprawi Twój angielski? Konwersacja!

W procesie nauki języka angielskiego, zarówno wśród uczniów, jak i dorosłych decydujących się na opanowanie tego języka, często podkreśla się jedno wyzwanie – opanowanie płynnej konwersacji. Wiele zapytań w wyszukiwarce Google, takich jak "lekcje mówienia po...

Nauka angielskiego jako postanowienie noworoczne – jak go dotrzymać?

Nauka angielskiego jako postanowienie noworoczne – jak go dotrzymać?

Nowy Rok zazwyczaj wiąże się z tworzeniem listy postanowień.Wielu z nas obiecuje sobie, że w nadchodzącym roku będą bogatsi, szczuplejsi, a może nawet rzucą palenie, ale zazwyczaj te plany szybko tracą na znaczeniu.Lista noworocznych postanowień, zapomniana po kilku...