Gdzie szkolić swój angielski?

Z językiem obcym jest tak samo jak z każdą nabytą umiejętnością. Brak używania doprowadza do całkowitego lub częściowego zaniku. Dlatego tak wielką wagę należy przykładać do praktykowania.

Jak mimochodem praktykować znajomość angielskiego?

 • wyjazd zagraniczny
  Piękna, tegoroczna zima wprost nakłania do wypadu na narty. Może w Alpy?
 • aplikacje na telefon lub tablet
  Ciekawe gry sprawdzające znajomość słówek czy multimedialne zadania oddziałujące na wzrok i słuch są świetnym pomysłem na trenowanie znajomości angielskiego.
 • audiobooki w języku angielskim
  Pozwalają na oswajanie się z językiem niejako mimochodem. Można wykonywać domowe czynności jak prasowanie czy zmywanie ze słuchawkami na uszach i językiem angielskim w tle.
 • filmy bez lektora
  Twoje ulubione filmy są w języku angielskim? Świetnie! Oglądając je więcej niż raz wyłącz opcję lektora, połączysz dzięki temu przyjemne z pożytecznym.

 

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Poziomy znajomości angielskiego

Poziomy znajomości angielskiego

Aplikujesz do nowej pracy i nie wiesz w jaki sposób określić znajomość poziomu języka angielskiego? A może chcesz się zapisać na kurs językowy i nie potrafisz zdecydować, która grupa będzie dla Ciebie najlepsza? W Europie chcąc oznaczyć poziom znajomości języka...

Immersja językowa, czyli „zanurzenie się” w języku

Immersja językowa, czyli „zanurzenie się” w języku

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z angielskim, czy chcesz udoskonalić swój dotychczasowy poziom, świetnym rozwiązaniem będzie metoda nauki poprzez immersję językową. Brzmi strasznie? Nie powinno! Immersja językowa to zanurzenie się w języku,...

Idiomy – czym są oraz w jakich okolicznościach się ich używa?

Idiomy – czym są oraz w jakich okolicznościach się ich używa?

Podobnie jak w języku polskim, w angielskim idiomy są popularną częścią wypowiedzi zarówno w formie pisanej jak i mówionej. Jednak co ważne, są to zwroty i wyrażenia charakterystyczne dla każdego języka. Niekiedy uda nam się znaleźć ich odpowiednik, ale w większości...

Nauka języka angielskiego u dziecka – jak ją wspierać?

Nauka języka angielskiego u dziecka – jak ją wspierać?

Bez wątpienia możemy stwierdzić, że angielski to najbardziej uniwersalny język na świecie, dlatego już teraz warto pomyśleć o przyszłości dziecka i zachęcać go do poszerzania swoich umiejętności lingwistycznych. Nauka języka angielskiego u dziecka może zaprocentować...