Homofony w języku angielskim?

Co to takiego homofony?

pear_gruszka

Homofony, czyli wyrazy o takim samym brzmieniu, ale zupełnie innej pisowni, pochodzeniu i znaczeniu. W języku polskim przykładami takich słów są „morze” i „może” czy „lud” i „lód”.
A jak to jest w jezykach obcych np. w języku angielskim?

Zobaczcie sami:

  • seen” (3. forma czasownika nieregularnego see) i „scene”  (scena)
  • peace” (spokój, harmonia) i „piece” (część, kawałek czegoś)
  • pair” (para) i „pear” (gruszka)
  • flew” (2. forma czasownika nieregularnego fly) i „flu” (grypa)
  • ant” (mrówka) i „aunt” (ciocia)
  • I” (ja) i „eye” (oko)
  • steal” (kradzież i „steel” (stal)

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Poziomy znajomości angielskiego

Poziomy znajomości angielskiego

Aplikujesz do nowej pracy i nie wiesz w jaki sposób określić znajomość poziomu języka angielskiego? A może chcesz się zapisać na kurs językowy i nie potrafisz zdecydować, która grupa będzie dla Ciebie najlepsza? W Europie chcąc oznaczyć poziom znajomości języka...

Immersja językowa, czyli „zanurzenie się” w języku

Immersja językowa, czyli „zanurzenie się” w języku

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z angielskim, czy chcesz udoskonalić swój dotychczasowy poziom, świetnym rozwiązaniem będzie metoda nauki poprzez immersję językową. Brzmi strasznie? Nie powinno! Immersja językowa to zanurzenie się w języku,...

Idiomy – czym są oraz w jakich okolicznościach się ich używa?

Idiomy – czym są oraz w jakich okolicznościach się ich używa?

Podobnie jak w języku polskim, w angielskim idiomy są popularną częścią wypowiedzi zarówno w formie pisanej jak i mówionej. Jednak co ważne, są to zwroty i wyrażenia charakterystyczne dla każdego języka. Niekiedy uda nam się znaleźć ich odpowiednik, ale w większości...

Nauka języka angielskiego u dziecka – jak ją wspierać?

Nauka języka angielskiego u dziecka – jak ją wspierać?

Bez wątpienia możemy stwierdzić, że angielski to najbardziej uniwersalny język na świecie, dlatego już teraz warto pomyśleć o przyszłości dziecka i zachęcać go do poszerzania swoich umiejętności lingwistycznych. Nauka języka angielskiego u dziecka może zaprocentować...