Indywidualnie czy w towarzystwie?

To jeden z częstych dylematów osób rozpoczynających swoją przygodę z nauką języka w szkole językowej. Według nas zajęcia indywidualne nie mają sobie równych.
Jakie są ich plusy?

źródło: nextlingo

+ Spotkania w cztery oczy z lektorem
Cała uwaga nauczyciela skupiona jest na jednym uczniu, więc nie przegapi on żadnej pomyłki i żadnego jego zawahania, co skutkuje większą efektywnością zajęć i lepszymi wynikami.

+ Zajęcia dostosowane do wymagań jednego ucznia
Przerabiany materiał i tematyka zajęć są dostosowywane do upodobań i zainteresowań ucznia, co sprawia, że zajęcia są dla niego ciekawsze i chętniej w nich uczestniczy.

+ Spotkania odbywają się w wybranym przez ucznia czasie
Do terminu i godziny zajęć dostosowuje się lektor, więc uczeń ma zupełną swobodę w doborze czasu i miejsca spotkania.

+ Brak rozmów nie na temat i rozpraszania uwagi
Uczeń skupiony jest tylko na zajęciach, nic nie odwraca jego uwagi od toku zajęć, więc więcej wiadomości z tychże zajęć wynosi.

+ Swoboda w mówieniu
Zajęcia indywidualne sprawiają, że nawet osoby słabo radzące sobie z językiem wyzbywają się strachu, ponieważ nie muszą odpowiadać przed całą grupą, a jedynie przed nauczycielem, którego zadaniem jest takie prowadzenie zajęć, aby uczeń wypowiadał się jak najczęściej, a w konsekwencji czego przyzwyczaił się do mówienia w obcym języku i zupełnie wyzbył strachu przed tym.

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Time flies - jak mówić o czasie w języku angielskim? Czas płynie, ucieka nam przez palce. A jak prawidłowo mówić o czasie? O jego upływie? Przedstawiam Wam kilka przydatnych zwrotów, idiomów, wyrażeń które pozwolą wam zabłysnąć podczas rozmowy. Time flies – w tym...

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Grudzień to taki miesiąc refleksji, podsumowań oraz snucia planów na przyszłość. Są tacy wśród nas którzy już końcem grudnia mają spisaną całą listę noworocznych postanowień, nauka języka angielskiego to jedno z nich ale często pojawiają się też: -Schudnąć parę kilo....

Nowe kursy w szkole Lemon

Tworzymy nowe kursy w szkole Lemon Nowy Rok - nowe kursy ;D #2021 Od 1 lutego startujemy z nowymi kursami dla dorosłych jak i dla dzieci. Zapisz się wypełniając test na stronie szkoły  - szkolalemon.pl test językowy...