Jak się uczyć angielskiego w wakacje

Wakacje to czas na odpoczynek i relaks. Większość z nas wtedy wyjeżdża, podróżuje lub … zostaje w domu, aby nadgonić domowe zaległości.

Wakacje to też idealny moment aby zająć się nauką języka angielskiego. Są różne sposoby na naukę, a oto najlepsze wybrane przeze mnie:

  1. Kurs językowy za granicą

Musiałam ten punkt umieścić na pierwszym miejscu, ponieważ daje najlepsze i najszybsze efekty. Bycie w środowisku anglojęzycznym jest czymś, co zmusza nas do mówienia, słuchania i myślenia w obcym języku niemalże 24h na dobę. Taki kurs może być równie przyjemny ze względu na możliwość zwiedzania, poznawania innej kultury, jak i również próbowania nowych smaków.

2. Oglądanie i słuchanie programów zagranicznych

Jest to bardzo prosta forma aby się osłuchać z językiem. Daje możliwość poznania „melodii” obcego dla nas języka. Jest to również rewelacyjny sposób na powtarzanie słów i zwrotów wcześniej już nauczonych.

Mam oczywiście swoje ulubione programy:

-talent shows (America’s Got Talent)

-programy kulinarne (Jamie Oliver, Nigella)  i wnętrzarskie (Extreme Makover)

-seriale (Desperate Housewives, Hause of Cards)

-podcasty (Business English Pod)

3. Używanie aplikacji

Aplikacje są o tyle fajne że możemy ich używać w każdym miejscu i czasie (w drodze do pracy, czy na wakacje, jedząc śniadanie lub tuż przed pójściem spać) Jest mnóstwo różnych aplikacji wspomagających naukę kilka z nich które są najbardziej warte uwagi to:

-Quizlet

-FluentU

-Memrise

-English Idioms Illustrated

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Time flies - jak mówić o czasie w języku angielskim? Czas płynie, ucieka nam przez palce. A jak prawidłowo mówić o czasie? O jego upływie? Przedstawiam Wam kilka przydatnych zwrotów, idiomów, wyrażeń które pozwolą wam zabłysnąć podczas rozmowy. Time flies – w tym...

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Grudzień to taki miesiąc refleksji, podsumowań oraz snucia planów na przyszłość. Są tacy wśród nas którzy już końcem grudnia mają spisaną całą listę noworocznych postanowień, nauka języka angielskiego to jedno z nich ale często pojawiają się też: -Schudnąć parę kilo....

Nowe kursy w szkole Lemon

Tworzymy nowe kursy w szkole Lemon Nowy Rok - nowe kursy ;D #2021 Od 1 lutego startujemy z nowymi kursami dla dorosłych jak i dla dzieci. Zapisz się wypełniając test na stronie szkoły  - szkolalemon.pl test językowy...