Jak się uczyć angielskiego w wakacje

Wakacje to czas na odpoczynek i relaks. Większość z nas wtedy wyjeżdża, podróżuje lub … zostaje w domu, aby nadgonić domowe zaległości.

Wakacje to też idealny moment aby zająć się nauką języka angielskiego. Są różne sposoby na naukę, a oto najlepsze wybrane przeze mnie:

  1. Kurs językowy za granicą

Musiałam ten punkt umieścić na pierwszym miejscu, ponieważ daje najlepsze i najszybsze efekty. Bycie w środowisku anglojęzycznym jest czymś, co zmusza nas do mówienia, słuchania i myślenia w obcym języku niemalże 24h na dobę. Taki kurs może być równie przyjemny ze względu na możliwość zwiedzania, poznawania innej kultury, jak i również próbowania nowych smaków.

2. Oglądanie i słuchanie programów zagranicznych

Jest to bardzo prosta forma aby się osłuchać z językiem. Daje możliwość poznania „melodii” obcego dla nas języka. Jest to również rewelacyjny sposób na powtarzanie słów i zwrotów wcześniej już nauczonych.

Mam oczywiście swoje ulubione programy:

-talent shows (America’s Got Talent)

-programy kulinarne (Jamie Oliver, Nigella)  i wnętrzarskie (Extreme Makover)

-seriale (Desperate Housewives, Hause of Cards)

-podcasty (Business English Pod)

3. Używanie aplikacji

Aplikacje są o tyle fajne że możemy ich używać w każdym miejscu i czasie (w drodze do pracy, czy na wakacje, jedząc śniadanie lub tuż przed pójściem spać) Jest mnóstwo różnych aplikacji wspomagających naukę kilka z nich które są najbardziej warte uwagi to:

-Quizlet

-FluentU

-Memrise

-English Idioms Illustrated

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Poziomy znajomości angielskiego

Poziomy znajomości angielskiego

Aplikujesz do nowej pracy i nie wiesz w jaki sposób określić znajomość poziomu języka angielskiego? A może chcesz się zapisać na kurs językowy i nie potrafisz zdecydować, która grupa będzie dla Ciebie najlepsza? W Europie chcąc oznaczyć poziom znajomości języka...

Immersja językowa, czyli „zanurzenie się” w języku

Immersja językowa, czyli „zanurzenie się” w języku

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z angielskim, czy chcesz udoskonalić swój dotychczasowy poziom, świetnym rozwiązaniem będzie metoda nauki poprzez immersję językową. Brzmi strasznie? Nie powinno! Immersja językowa to zanurzenie się w języku,...

Idiomy – czym są oraz w jakich okolicznościach się ich używa?

Idiomy – czym są oraz w jakich okolicznościach się ich używa?

Podobnie jak w języku polskim, w angielskim idiomy są popularną częścią wypowiedzi zarówno w formie pisanej jak i mówionej. Jednak co ważne, są to zwroty i wyrażenia charakterystyczne dla każdego języka. Niekiedy uda nam się znaleźć ich odpowiednik, ale w większości...

Nauka języka angielskiego u dziecka – jak ją wspierać?

Nauka języka angielskiego u dziecka – jak ją wspierać?

Bez wątpienia możemy stwierdzić, że angielski to najbardziej uniwersalny język na świecie, dlatego już teraz warto pomyśleć o przyszłości dziecka i zachęcać go do poszerzania swoich umiejętności lingwistycznych. Nauka języka angielskiego u dziecka może zaprocentować...