Jak szybko nauczyć się angielskich słówek?

Słówka są najistotniejszym elementem języka obcego, który trzeba bezwzględnie opanować.

english worlds

W nauce języka obcego najważniejsza jest systematyczność i cierpliwość. Poświęcając tylko pół godziny każdego dnia osiągniemy większe efekty niż gdybyśmy na nauce spędzali kilka godzin, ale nieregularnie.

Im większy kontakt mamy z danym językiem, nawet jeśli na początku go nie rozumiemy, tym lepiej. Chcąc efektywnie nauczyć się słówek angielskich powinniśmy czytać, oglądać i słuchać po angielsku, aby przyzwyczajać mózg do myślenia w tym języku.
Warto porozwieszać wokół siebie fiszki ze słówkami, które zdecydowanie nie chcą się zapamiętać.
Ciekawym pomysłem jest również metoda wolnych skojarzeń nosząca nazwę keyword technique.
Jest to porównanie obcego słowa do podobnego w brzmieniu lub wyglądzie innego, znanego nam pojęcia, by wywołane skojarzenie ułatwiło najpierw zapamiętanie, a potem przywołanie go w razie potrzeby natychmiastowego użycia.

Dla przykładu:

Słówko PLUM (śliwka) – możemy wyobrazić sobie śliwkę, która z głośnym pluskiem wpada do kompotu.

Słówko FRAUD (oszust) – możemy wyobrazić sobie oszusta, który został przyłapany na defraudowaniu pieniędzy.

Słówko ARRIVAL (przyjazd) – wyobrażamy sobie strasznego rywala, który przyjeżdża pod nasz dom.

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Time flies - jak mówić o czasie w języku angielskim? Czas płynie, ucieka nam przez palce. A jak prawidłowo mówić o czasie? O jego upływie? Przedstawiam Wam kilka przydatnych zwrotów, idiomów, wyrażeń które pozwolą wam zabłysnąć podczas rozmowy. Time flies – w tym...

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Grudzień to taki miesiąc refleksji, podsumowań oraz snucia planów na przyszłość. Są tacy wśród nas którzy już końcem grudnia mają spisaną całą listę noworocznych postanowień, nauka języka angielskiego to jedno z nich ale często pojawiają się też: -Schudnąć parę kilo....

Nowe kursy w szkole Lemon

Tworzymy nowe kursy w szkole Lemon Nowy Rok - nowe kursy ;D #2021 Od 1 lutego startujemy z nowymi kursami dla dorosłych jak i dla dzieci. Zapisz się wypełniając test na stronie szkoły  - szkolalemon.pl test językowy...