Jak szybko opanować business English?

Znajomość angielskiego biznesowego to absolutna podstawa w firmach międzynarodowych, gdzie język ten jest powszechnie stosowany. Business English to jeden z tych działów języka, który można szybko poznać wprowadzając w życie kilka trików.

Stosując się to poniższych zasad będziesz na bieżąco z wszelkimi nowinkami, szybko zbudujesz swoją bazę słownictwa branżowego oraz poprawisz swoje umiejętności słuchania i mówienia w szybszym tempie.

1. CZYTAJ GAZETY I SERWISY BIZNESOWE
Jest to świetny sposób, po pierwsze na poznanie specjalistycznego słownictwa, po drugie na zapoznawania się z wszelkimi nowościami, które ukazują się w twojej branży. To, co się dzieje w innych częściach świata może się okazać dla ciebie wielką inspiracja i motywatorem do działania.
Pamiętaj, aby zapisywać i sprawdzać znaczenie słów, których nie rozumiesz. Może to właśnie one okażą się bardzo pomocne w twojej pracy.
Sprawdzaj też takie portale, jak BBC News i Biznes Business Week – znajdziesz tam całe mnóstwo ciekawych artykułów.

2. OGLĄDAJ SERWISY TELEWIZYJNE
Są one idealnym sposobem na podpatrzenie sposobów i zasad konwersacji, użytecznych zwrotów i słów, które warto dodać do swojego słownika.
Szczególnie wartościowe są wywiady i rozmowy z liderami biznesowymi, właścicielami potężnych firm.

3. WYZNACZ CELE
Bardzo ważne jest jednoznaczne wytyczenie drogi, którą chce się kroczyć. Pomaga to zwłaszcza w utrzymaniu motywacji. Wyznacz sobie prosty i łatwy do osiągnięcia cel: nauka pięciu słów dziennie. Wydaje się mało, ale po miesiącu przykładnego realizowania będziesz znać 150 dodatkowych słów.

4. PRZEGLĄD PRZED SNEM
Tuż przed zaśnięciem zastanów się nad tym, czego ciekawego przez cały dzień się dowiedziałeś, przypomnij sobie nowe słowa, które poznałeś, pomyśl o ideach, które wokół ciebie krążyły. Dzięki temu już w trakcie snu twój mózg będzie mógł przetwarzać te wszystkie rzeczy i bardziej zapadną ci one w pamięć.

5. UCZ SIĘ NA GŁOS
Pamiętaj, żeby zawsze uczyć się, wypełniać ćwiczenia i powtarzać słówka na głos. Dzięki powiązaniu mowy i mimiki z pracą mózgu nabierzesz swobody i nauczysz się mówić bez zastanowienia, więc mów głośno tak często, jak to możliwe!

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Poziomy znajomości angielskiego

Poziomy znajomości angielskiego

Aplikujesz do nowej pracy i nie wiesz w jaki sposób określić znajomość poziomu języka angielskiego? A może chcesz się zapisać na kurs językowy i nie potrafisz zdecydować, która grupa będzie dla Ciebie najlepsza? W Europie chcąc oznaczyć poziom znajomości języka...

Immersja językowa, czyli „zanurzenie się” w języku

Immersja językowa, czyli „zanurzenie się” w języku

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z angielskim, czy chcesz udoskonalić swój dotychczasowy poziom, świetnym rozwiązaniem będzie metoda nauki poprzez immersję językową. Brzmi strasznie? Nie powinno! Immersja językowa to zanurzenie się w języku,...

Idiomy – czym są oraz w jakich okolicznościach się ich używa?

Idiomy – czym są oraz w jakich okolicznościach się ich używa?

Podobnie jak w języku polskim, w angielskim idiomy są popularną częścią wypowiedzi zarówno w formie pisanej jak i mówionej. Jednak co ważne, są to zwroty i wyrażenia charakterystyczne dla każdego języka. Niekiedy uda nam się znaleźć ich odpowiednik, ale w większości...

Nauka języka angielskiego u dziecka – jak ją wspierać?

Nauka języka angielskiego u dziecka – jak ją wspierać?

Bez wątpienia możemy stwierdzić, że angielski to najbardziej uniwersalny język na świecie, dlatego już teraz warto pomyśleć o przyszłości dziecka i zachęcać go do poszerzania swoich umiejętności lingwistycznych. Nauka języka angielskiego u dziecka może zaprocentować...