Jak szybko opanować business English?

Znajomość angielskiego biznesowego to absolutna podstawa w firmach międzynarodowych, gdzie język ten jest powszechnie stosowany. Business English to jeden z tych działów języka, który można szybko poznać wprowadzając w życie kilka trików.

Stosując się to poniższych zasad będziesz na bieżąco z wszelkimi nowinkami, szybko zbudujesz swoją bazę słownictwa branżowego oraz poprawisz swoje umiejętności słuchania i mówienia w szybszym tempie.

1. CZYTAJ GAZETY I SERWISY BIZNESOWE
Jest to świetny sposób, po pierwsze na poznanie specjalistycznego słownictwa, po drugie na zapoznawania się z wszelkimi nowościami, które ukazują się w twojej branży. To, co się dzieje w innych częściach świata może się okazać dla ciebie wielką inspiracja i motywatorem do działania.
Pamiętaj, aby zapisywać i sprawdzać znaczenie słów, których nie rozumiesz. Może to właśnie one okażą się bardzo pomocne w twojej pracy.
Sprawdzaj też takie portale, jak BBC News i Biznes Business Week – znajdziesz tam całe mnóstwo ciekawych artykułów.

2. OGLĄDAJ SERWISY TELEWIZYJNE
Są one idealnym sposobem na podpatrzenie sposobów i zasad konwersacji, użytecznych zwrotów i słów, które warto dodać do swojego słownika.
Szczególnie wartościowe są wywiady i rozmowy z liderami biznesowymi, właścicielami potężnych firm.

3. WYZNACZ CELE
Bardzo ważne jest jednoznaczne wytyczenie drogi, którą chce się kroczyć. Pomaga to zwłaszcza w utrzymaniu motywacji. Wyznacz sobie prosty i łatwy do osiągnięcia cel: nauka pięciu słów dziennie. Wydaje się mało, ale po miesiącu przykładnego realizowania będziesz znać 150 dodatkowych słów.

4. PRZEGLĄD PRZED SNEM
Tuż przed zaśnięciem zastanów się nad tym, czego ciekawego przez cały dzień się dowiedziałeś, przypomnij sobie nowe słowa, które poznałeś, pomyśl o ideach, które wokół ciebie krążyły. Dzięki temu już w trakcie snu twój mózg będzie mógł przetwarzać te wszystkie rzeczy i bardziej zapadną ci one w pamięć.

5. UCZ SIĘ NA GŁOS
Pamiętaj, żeby zawsze uczyć się, wypełniać ćwiczenia i powtarzać słówka na głos. Dzięki powiązaniu mowy i mimiki z pracą mózgu nabierzesz swobody i nauczysz się mówić bez zastanowienia, więc mów głośno tak często, jak to możliwe!

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Time flies - jak mówić o czasie w języku angielskim? Czas płynie, ucieka nam przez palce. A jak prawidłowo mówić o czasie? O jego upływie? Przedstawiam Wam kilka przydatnych zwrotów, idiomów, wyrażeń które pozwolą wam zabłysnąć podczas rozmowy. Time flies – w tym...

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Grudzień to taki miesiąc refleksji, podsumowań oraz snucia planów na przyszłość. Są tacy wśród nas którzy już końcem grudnia mają spisaną całą listę noworocznych postanowień, nauka języka angielskiego to jedno z nich ale często pojawiają się też: -Schudnąć parę kilo....

Nowe kursy w szkole Lemon

Tworzymy nowe kursy w szkole Lemon Nowy Rok - nowe kursy ;D #2021 Od 1 lutego startujemy z nowymi kursami dla dorosłych jak i dla dzieci. Zapisz się wypełniając test na stronie szkoły  - szkolalemon.pl test językowy...