馃尀 Jak uczy膰 dziecko angielskiego na wakacjach?

Jak uczy膰 dziecko angielskiego na wakacjach?

Wakacje to czas wypoczynku, poznawania 艣wiata, poszukiwania nowych pasji i nawi膮zywanie znajomo艣ci.
Ko艅cz膮 si臋 j臋zykowe kursy i trudno jest nam znale藕膰 czas na powtarzanie s艂贸wek i nauk臋.

Co zrobi膰, 偶eby wysi艂ek w艂o偶ony w nauk臋 angielskiego w ci膮gu roku, nie poszed艂 na marne?

Jak w 艂atwy i przyjemny spos贸b rozwija膰 si臋 j臋zykowo podczas wakacji?

zobaczcie co ciekawego chce wam przekaza膰 Szko艂a Lemon.

Podr贸偶uj, 艂ap akcent, zagaduj tubylc贸w

G艂贸wn膮 motywacj膮 do nauki j臋zyka s膮 wakacyjne podr贸偶e zagraniczne. Wyje偶d偶aj膮c na wakacje chcemy czu膰 przyjemno艣膰 z poznawania obcych kraj贸w i ludzi. Przebywanie za granic膮 b臋dzie wi臋c okazj膮 na sprawdzenie znajomo艣ci j臋zyka, ale te偶 najlepszym sposobem na jego nauk臋 w naturalnym 艣rodowisku.

Ws艂uchuj si臋 w akcent, nawi膮zuj lu藕ne rozmowy. Nie zastanawiaj si臋 czy twoje dziecko m贸w p艂ynnie, nie poprawiaj go od razu 鈥 w wi臋kszo艣ci przypadk贸w spotkasz si臋 z 偶yczliwo艣ci膮 i otwarto艣ci膮. Pozw贸l dziecku ch艂on膮c j臋zyk angielski s艂uchaj膮c, m贸wi膮c i czytaj膮c.
Zagraniczne podr贸偶e, to zdecydowanie najskuteczniejszy i najprzyjemniejszy spos贸b, by podczas wakacji nie przerywa膰 nauki j臋zyka.

Nauka j臋zyka angielskiego podczas wakacji

Korzystaj z gier zespo艂owych w j臋zyku obcym.

Opr贸cz dobrej zabawy gry karciane zapewniaj膮 integracj臋 z nowo poznanymi towarzyszami podr贸偶y. 膯wicz膮 zapami臋tywanie zwrot贸w i u艂atwiaj膮 swobodne rozmowy.

艢piewajcie po angielsku

Sprawdzonym sposobem na os艂uchanie si臋 z j臋zykiem jest s艂uchanie obcoj臋zycznej muzyki. Je艣li jeszcze tego nie robisz zach臋膰 dziecko do pr贸by zrozumienia tre艣膰 piosenki kt贸r膮 艣piewa. Okazuje si臋, 偶e 艣piewane teksty zapami臋tujemy szybciej, ni偶 j臋zyk m贸wiony. Wi臋c je艣li masz okazj臋 i lubisz 鈥 艣piewaj!

Wypoczywaj ogl膮daj膮c filmy po angielsku

Je艣li nie masz mo偶liwo艣ci i zostajesz w domu proponuj臋 ogl膮danie ulubionych film贸w, czy seriali. To 艣wietny spos贸b na relaks i odpoczynek. Wystarczy 偶e to co ogl膮dacie b臋dzie w wersji oryginalnej lub z napisami. Wtedy jest to naturalny trening j臋zykowy.
Pozw贸l ogl膮da膰 wsz臋dzie gdzie dziecko ma na to czas i ochot臋 – w podr贸偶y 鈥 to dobry spos贸b na zabicie czasu podczas jazdy czy lotu, albo w oczekiwaniu na 艣rodek transportu.

Czytaj magazyny lub ksi膮偶ki w j臋zyku angielskim

Je艣li pogoda sprzyja, i nie no co  siedzie膰 w czterech 艣cianach! Zabierz koc, wsi膮d藕cie na rower i w plenerze zrelaksuj si臋 czytaj膮c.
Je艣li obawiasz si臋, 偶e teksty mog膮 by膰 za trudne, to pom贸偶 w czytaniu i skorzystaj z aplikacji – s艂ownika w telefonie.
Nie chce wam si臋 czyta膰? W艂膮cz audiobooka! Jest to 艣wietne rozwi膮zanie, gdy jedziesz, albo spacerujesz.

Pami臋taj –  ka偶dy spos贸b jest dobry, 偶eby trenowa膰 m贸zg i 膰wiczy膰 j臋zyk angielski.

Jedna prosta zasada – rozmawiaj, ogl膮daj, s艂uchaj i czytaj w j臋zyku angielskim !

Najwa偶niejsze jest 偶eby zach臋ci膰 dziecko. Dwu miesi臋czna przerwa dzia艂a jak „gumka myszka” i wyciera zapami臋tane s艂owa i zwroty z pami臋ci dziecka.
A nauka w wakacje nie musi by膰 ani 偶mudna, ani nudna, bo sposob贸w na przyjemn膮 nauk臋 j臋zyka angielskiego jest ca艂e mn贸stwo.
A jak Wam si臋 spodoba, zachowaj pomys艂y i dobre nawyki r贸wnie偶 po wakacjach. Nic tak motywuje do nauki, jak przyjemno艣ci z ni膮 zwi膮zane 鈥 czy to podr贸偶e, ciekawi ludzie, czy ogl膮danie fajnych film贸w.
Wychodzi na to 偶e z tym odpoczynkiem od nauki to jest tak, 偶e nauka j臋zyka obcego sama w sobie mo偶e by膰 odpoczynkiem!

Generic selectors
Tylko dok艂adne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w tre艣ci
Post Type Selectors

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAK呕E

Poziomy znajomo艣ci angielskiego

Poziomy znajomo艣ci angielskiego

Aplikujesz do nowej pracy i nie wiesz w jaki spos贸b okre艣li膰 znajomo艣膰 poziomu j臋zyka angielskiego? A mo偶e chcesz si臋 zapisa膰 na kurs j臋zykowy i nie potrafisz zdecydowa膰, kt贸ra grupa b臋dzie dla Ciebie najlepsza? W Europie chc膮c oznaczy膰 poziom znajomo艣ci j臋zyka...

Immersja j臋zykowa, czyli 鈥瀦anurzenie si臋鈥 w j臋zyku

Immersja j臋zykowa, czyli 鈥瀦anurzenie si臋鈥 w j臋zyku

Niezale偶nie od tego, czy dopiero zaczynasz swoj膮 przygod臋 z angielskim, czy chcesz udoskonali膰 sw贸j dotychczasowy poziom, 艣wietnym rozwi膮zaniem b臋dzie metoda nauki poprzez immersj臋 j臋zykow膮. Brzmi strasznie? Nie powinno! Immersja j臋zykowa to zanurzenie si臋 w j臋zyku,...

Idiomy 鈥 czym s膮 oraz w jakich okoliczno艣ciach si臋 ich u偶ywa?

Idiomy 鈥 czym s膮 oraz w jakich okoliczno艣ciach si臋 ich u偶ywa?

Podobnie jak w j臋zyku polskim, w angielskim idiomy s膮 popularn膮 cz臋艣ci膮 wypowiedzi zar贸wno w formie pisanej jak i m贸wionej. Jednak co wa偶ne, s膮 to zwroty i wyra偶enia charakterystyczne dla ka偶dego j臋zyka. Niekiedy uda nam si臋 znale藕膰 ich odpowiednik, ale w wi臋kszo艣ci...

Nauka j臋zyka angielskiego u dziecka – jak j膮 wspiera膰?

Nauka j臋zyka angielskiego u dziecka – jak j膮 wspiera膰?

Bez w膮tpienia mo偶emy stwierdzi膰, 偶e angielski to najbardziej uniwersalny j臋zyk na 艣wiecie, dlatego ju偶 teraz warto pomy艣le膰 o przysz艂o艣ci dziecka i zach臋ca膰 go do poszerzania swoich umiej臋tno艣ci lingwistycznych. Nauka j臋zyka angielskiego u dziecka mo偶e zaprocentowa膰...