Jak ważny jest angielski dla firm?

Czy nauczanie języka angielskiego w firmie to tylko fanaberia? Czy może w dzisiejszych czasach jest to konieczność?

angielski dla firmAngielski biznesowy w firmie dwudziestego pierwszego wieku jest zjawiskiem tak popularnym, że chyba już nikogo nie dziwi ta konieczność. Przy naborze nowych pracowników trudno już znaleźć firmę, która nie wymagałaby od nich znajomości języka obcego. Natomiast dla osób stale pracujących w firmie organizowane są kursy mające na celu podwyższenie ich poziomu znajomości języka.

Czy takie postępowanie jest ważne dla firm? Oczywiście, ponieważ wiele działań firmy jest zależne właśnie od znajomości języka angielskiego. Współpraca z międzynarodowymi kontrahentami, bycie na bieżąco z osiągnięciami zagraniczych technologii, wchodzenie firm zagranicznych na rynek polski – to tylko kilka rzeczy, w których bez angielskiego nic nie udałoby się zdziałać.

Między innymi z tego powodu firmy wymagają od swoich pracowników w sposób obligatoryjny umiejętności posługiwania się językiem angielskim, co najmniej w stopniu komunikatywnym.

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Time flies - jak mówić o czasie w języku angielskim? Czas płynie, ucieka nam przez palce. A jak prawidłowo mówić o czasie? O jego upływie? Przedstawiam Wam kilka przydatnych zwrotów, idiomów, wyrażeń które pozwolą wam zabłysnąć podczas rozmowy. Time flies – w tym...

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Grudzień to taki miesiąc refleksji, podsumowań oraz snucia planów na przyszłość. Są tacy wśród nas którzy już końcem grudnia mają spisaną całą listę noworocznych postanowień, nauka języka angielskiego to jedno z nich ale często pojawiają się też: -Schudnąć parę kilo....

Nowe kursy w szkole Lemon

Tworzymy nowe kursy w szkole Lemon Nowy Rok - nowe kursy ;D #2021 Od 1 lutego startujemy z nowymi kursami dla dorosłych jak i dla dzieci. Zapisz się wypełniając test na stronie szkoły  - szkolalemon.pl test językowy...