Jak zaplanować idealne wakacje?

Mamy nadzieję, że wakacyjnych podróży i wyjazdów czeka Was w tym roku jeszcze całe mnóstwo – w końcu lato w pełni! A jak dobrze przygotować się do wyjazdów zagranicznych?

lotnisko

 

Oto nasze podstawowe rady:

1. Budżet
To jedna z kluczowych spraw – warto wiedzieć na co można sobie pozwolić podczas urlopu, a co spowoduje zupełne zburzenie domowych funduszy.

2. Dobry plan
Spontaniczne wypady mają swój urok, jednak przygotowanie planu na każdy dzień dodaje wyjazdowi pewnego harmonogramu i bezpieczeństwa. Należy sobie zadać pytanie: co chcę uzyskać podczas tego wyjazdu? Zwiedzić jak najwięcej? Poznać nowych ludzi? Odpocząć na słonecznej plaży? Dzięki temu szybko zostanie określone miejsce docelowe podróży.

3. Wiedza ponad wszystko
Kup plan miasta, a najlepiej całego kraju. Poczytaj o lokalnych zwyczajach i zasadach, które są często zupełnie różne niż dotąd ci znane. Zlokalizuj swój hotel i najbliższe mu atrakcje warte odwiedzenia. Wymaga to czasu i poświęcenia, jednak przynosi radość zanim jeszcze urlop na dobre się rozpocznie.

4. Wyobrażenia a rzeczywistość
Po co dokładać sobie stresu? Ciesz się wyjazdem i nie stawiaj wszystkim dookoła wymagań, których nie mogą lub nie potrafią spełnić.

5. Język
Przed wyjazdem za granicę zapisz się na szybki kurs konwersacyjny, podczas którego lektor przypomni Ci jakie słownictwo i kontrukcje zdań mogą okazać się najbardziej przydatne w podróży. Będziesz mógł też poćwiczyć wypowiedzi po angielsku i odświeżyć swoją znajmość języka.
Szkoła językowa Lemon zorganizuje dla Ciebie taki indywidualny i ekspresowy kurs w ciągu jednego dnia!

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Time flies - jak mówić o czasie w języku angielskim? Czas płynie, ucieka nam przez palce. A jak prawidłowo mówić o czasie? O jego upływie? Przedstawiam Wam kilka przydatnych zwrotów, idiomów, wyrażeń które pozwolą wam zabłysnąć podczas rozmowy. Time flies – w tym...

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Grudzień to taki miesiąc refleksji, podsumowań oraz snucia planów na przyszłość. Są tacy wśród nas którzy już końcem grudnia mają spisaną całą listę noworocznych postanowień, nauka języka angielskiego to jedno z nich ale często pojawiają się też: -Schudnąć parę kilo....

Nowe kursy w szkole Lemon

Tworzymy nowe kursy w szkole Lemon Nowy Rok - nowe kursy ;D #2021 Od 1 lutego startujemy z nowymi kursami dla dorosłych jak i dla dzieci. Zapisz się wypełniając test na stronie szkoły  - szkolalemon.pl test językowy...