Jak zaplanować idealne wakacje?

Mamy nadzieję, że wakacyjnych podróży i wyjazdów czeka Was w tym roku jeszcze całe mnóstwo – w końcu lato w pełni! A jak dobrze przygotować się do wyjazdów zagranicznych?

lotnisko

 

Oto nasze podstawowe rady:

1. Budżet
To jedna z kluczowych spraw – warto wiedzieć na co można sobie pozwolić podczas urlopu, a co spowoduje zupełne zburzenie domowych funduszy.

2. Dobry plan
Spontaniczne wypady mają swój urok, jednak przygotowanie planu na każdy dzień dodaje wyjazdowi pewnego harmonogramu i bezpieczeństwa. Należy sobie zadać pytanie: co chcę uzyskać podczas tego wyjazdu? Zwiedzić jak najwięcej? Poznać nowych ludzi? Odpocząć na słonecznej plaży? Dzięki temu szybko zostanie określone miejsce docelowe podróży.

3. Wiedza ponad wszystko
Kup plan miasta, a najlepiej całego kraju. Poczytaj o lokalnych zwyczajach i zasadach, które są często zupełnie różne niż dotąd ci znane. Zlokalizuj swój hotel i najbliższe mu atrakcje warte odwiedzenia. Wymaga to czasu i poświęcenia, jednak przynosi radość zanim jeszcze urlop na dobre się rozpocznie.

4. Wyobrażenia a rzeczywistość
Po co dokładać sobie stresu? Ciesz się wyjazdem i nie stawiaj wszystkim dookoła wymagań, których nie mogą lub nie potrafią spełnić.

5. Język
Przed wyjazdem za granicę zapisz się na szybki kurs konwersacyjny, podczas którego lektor przypomni Ci jakie słownictwo i kontrukcje zdań mogą okazać się najbardziej przydatne w podróży. Będziesz mógł też poćwiczyć wypowiedzi po angielsku i odświeżyć swoją znajmość języka.
Szkoła językowa Lemon zorganizuje dla Ciebie taki indywidualny i ekspresowy kurs w ciągu jednego dnia!

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Poziomy znajomości angielskiego

Poziomy znajomości angielskiego

Aplikujesz do nowej pracy i nie wiesz w jaki sposób określić znajomość poziomu języka angielskiego? A może chcesz się zapisać na kurs językowy i nie potrafisz zdecydować, która grupa będzie dla Ciebie najlepsza? W Europie chcąc oznaczyć poziom znajomości języka...

Immersja językowa, czyli „zanurzenie się” w języku

Immersja językowa, czyli „zanurzenie się” w języku

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z angielskim, czy chcesz udoskonalić swój dotychczasowy poziom, świetnym rozwiązaniem będzie metoda nauki poprzez immersję językową. Brzmi strasznie? Nie powinno! Immersja językowa to zanurzenie się w języku,...

Idiomy – czym są oraz w jakich okolicznościach się ich używa?

Idiomy – czym są oraz w jakich okolicznościach się ich używa?

Podobnie jak w języku polskim, w angielskim idiomy są popularną częścią wypowiedzi zarówno w formie pisanej jak i mówionej. Jednak co ważne, są to zwroty i wyrażenia charakterystyczne dla każdego języka. Niekiedy uda nam się znaleźć ich odpowiednik, ale w większości...

Nauka języka angielskiego u dziecka – jak ją wspierać?

Nauka języka angielskiego u dziecka – jak ją wspierać?

Bez wątpienia możemy stwierdzić, że angielski to najbardziej uniwersalny język na świecie, dlatego już teraz warto pomyśleć o przyszłości dziecka i zachęcać go do poszerzania swoich umiejętności lingwistycznych. Nauka języka angielskiego u dziecka może zaprocentować...