Jaki powinien być dobry nauczyciel?

Zaciekawienie uczniów i pozyskanie ich sympatii to nie lada wyzwanie i jedna z bolączek osób pracujących w dziedzinie edukacji. Jakie cechy charakteru ułatwiają to zadanie?

w3

1. Cierpliwość
To podstawa, bez której ciężko byłoby pracować w tym zawodzie. Cierpliwy nauczyciel potrafi spojrzeć na wydarzenia bez emocji. Nie zraża sie też niepowodzeniami i potrafi wrocić do spraw i osób, które ktoś inny mógłby uznać za przegrane.

2. Opanowanie
Nauczyciel nie wiedziony gniewem ani wybuchami złości może zdziałać więcej niż ten, który nad tymi uczuciami zapanować nie potrafi. Podchodzenie ze spokojem do osób i wydarzeń sprawia, że łatwiej jest znaleźć wyjście nawet z najtrudniejszych sytuacji.

3. Sprawiedliwość
Faworyzowanie czy negatywne nastawienie, do uczniów których darzy się mniejszą sympatią, nie jest ani profesjonalne, ani moralne. Zwłaszcza w takim zawodzie jak nauczyciel, należy odnajdywać w sobie pokłady mądrości i sumienia, które pozwolą na sprawiedliwe rozstrzyganie sporów i zaradzanie problemom.

4. Pasja
Każdy z nas w swoim życiu trafił chociaż raz na nauczyciela z pasją, który sprawiał wrażenie, że całe jego życie to ta właśnie praca i jego uczniowie. Takim osobom o wiele łatwiej zarazić swoich uczniów entuzjazmem i ciekawością, która motywuje do nauki.

5. Wiedza
Nie da się prawidłowo nauczać uczniów, jeśli samemu ma się braki w materiale. Oczywiście, wiadomą rzeczą jest, iż nikt nie wie wszystkiego, nawet w dziedzinie, której poświęca lilkanaście nas swojego życia. Jednak równie oczywiste jest to, że największym zaufaniem uczniowie obdarzają nauczycieli, od których mogą czerpać nawięcej wiadomości.


Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Time flies - jak mówić o czasie w języku angielskim? Czas płynie, ucieka nam przez palce. A jak prawidłowo mówić o czasie? O jego upływie? Przedstawiam Wam kilka przydatnych zwrotów, idiomów, wyrażeń które pozwolą wam zabłysnąć podczas rozmowy. Time flies – w tym...

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Grudzień to taki miesiąc refleksji, podsumowań oraz snucia planów na przyszłość. Są tacy wśród nas którzy już końcem grudnia mają spisaną całą listę noworocznych postanowień, nauka języka angielskiego to jedno z nich ale często pojawiają się też: -Schudnąć parę kilo....

Nowe kursy w szkole Lemon

Tworzymy nowe kursy w szkole Lemon Nowy Rok - nowe kursy ;D #2021 Od 1 lutego startujemy z nowymi kursami dla dorosłych jak i dla dzieci. Zapisz się wypełniając test na stronie szkoły  - szkolalemon.pl test językowy...