Karnawał w Londynie

Każdego roku Londyn ożywa poddając się dźwiękom, zapachom i smakom największego ulicznego festiwalu organizowanego na europejskich ulicach.

Ponad pół wieku temu w dniu 30 stycznia 1959 roku odbył się pierwszy karaibski karnawał w Anglii. Jego celem była integracja Londyńczyków z afroamerykańskimi imigrantami napływającymi z Karaibów.

W 1963 roku termin karnawału został przeniesiony na sierpień i wyszedł na ulice londyńskiej dzielnicy Notting Hill. Obecnie karnawał jest dwudniową, kolorową i pełną zabawy paradą, podczas której oprócz muzyki i tańców, uczestnicy mogą spróbować karaibskich specjałów takich jak kurczak curry, owoce mango, kokosy czy smażone banany.

Najciekawszą częścią karnawału jest wielka parada. Bierze w niej udział kilkadziesiąt grup ludzi ubranych w barwne stroje i kostiumy (ozdobione cekinami, koralikami, piórami itp.) tańczących w rytm tradycyjnej karaibskiej muzyki.

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Poziomy znajomości angielskiego

Poziomy znajomości angielskiego

Aplikujesz do nowej pracy i nie wiesz w jaki sposób określić znajomość poziomu języka angielskiego? A może chcesz się zapisać na kurs językowy i nie potrafisz zdecydować, która grupa będzie dla Ciebie najlepsza? W Europie chcąc oznaczyć poziom znajomości języka...

Immersja językowa, czyli „zanurzenie się” w języku

Immersja językowa, czyli „zanurzenie się” w języku

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z angielskim, czy chcesz udoskonalić swój dotychczasowy poziom, świetnym rozwiązaniem będzie metoda nauki poprzez immersję językową. Brzmi strasznie? Nie powinno! Immersja językowa to zanurzenie się w języku,...

Idiomy – czym są oraz w jakich okolicznościach się ich używa?

Idiomy – czym są oraz w jakich okolicznościach się ich używa?

Podobnie jak w języku polskim, w angielskim idiomy są popularną częścią wypowiedzi zarówno w formie pisanej jak i mówionej. Jednak co ważne, są to zwroty i wyrażenia charakterystyczne dla każdego języka. Niekiedy uda nam się znaleźć ich odpowiednik, ale w większości...

Nauka języka angielskiego u dziecka – jak ją wspierać?

Nauka języka angielskiego u dziecka – jak ją wspierać?

Bez wątpienia możemy stwierdzić, że angielski to najbardziej uniwersalny język na świecie, dlatego już teraz warto pomyśleć o przyszłości dziecka i zachęcać go do poszerzania swoich umiejętności lingwistycznych. Nauka języka angielskiego u dziecka może zaprocentować...