Karnawał w Londynie

Każdego roku Londyn ożywa poddając się dźwiękom, zapachom i smakom największego ulicznego festiwalu organizowanego na europejskich ulicach.

Ponad pół wieku temu w dniu 30 stycznia 1959 roku odbył się pierwszy karaibski karnawał w Anglii. Jego celem była integracja Londyńczyków z afroamerykańskimi imigrantami napływającymi z Karaibów.

W 1963 roku termin karnawału został przeniesiony na sierpień i wyszedł na ulice londyńskiej dzielnicy Notting Hill. Obecnie karnawał jest dwudniową, kolorową i pełną zabawy paradą, podczas której oprócz muzyki i tańców, uczestnicy mogą spróbować karaibskich specjałów takich jak kurczak curry, owoce mango, kokosy czy smażone banany.

Najciekawszą częścią karnawału jest wielka parada. Bierze w niej udział kilkadziesiąt grup ludzi ubranych w barwne stroje i kostiumy (ozdobione cekinami, koralikami, piórami itp.) tańczących w rytm tradycyjnej karaibskiej muzyki.

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Time flies - jak mówić o czasie w języku angielskim? Czas płynie, ucieka nam przez palce. A jak prawidłowo mówić o czasie? O jego upływie? Przedstawiam Wam kilka przydatnych zwrotów, idiomów, wyrażeń które pozwolą wam zabłysnąć podczas rozmowy. Time flies – w tym...

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Grudzień to taki miesiąc refleksji, podsumowań oraz snucia planów na przyszłość. Są tacy wśród nas którzy już końcem grudnia mają spisaną całą listę noworocznych postanowień, nauka języka angielskiego to jedno z nich ale często pojawiają się też: -Schudnąć parę kilo....

Nowe kursy w szkole Lemon

Tworzymy nowe kursy w szkole Lemon Nowy Rok - nowe kursy ;D #2021 Od 1 lutego startujemy z nowymi kursami dla dorosłych jak i dla dzieci. Zapisz się wypełniając test na stronie szkoły  - szkolalemon.pl test językowy...