Kiedy zacząć uczyć się języka obcego?

Czasem może się wydawać, że nauka obcego języka ma sens dopiero w momencie, kiedy człowiek zaczyna rozumieć znaczenie słów. Nic bardziej mylnego –

child-with-learn-letter-blocks

– im wcześniej zaczniemy ‘podrzucać’ dziecku słówka w obcym języku tym łatwiej będzie mu opanować język.
Przede wszystkim dlatego, że małe dziecko chłonie świat niczym gąbka, uczy się języka obcego w taki sam sposób, jak tego ojczystego. Dziecko nie tłumaczy sobie słów na język ojczysty, ono je rozpatruje jedynie pod kątem znaczeniowym.

To właśnie w najwcześniejszym okresie swojego życia dziecko uczy się najwięcej: słucha, obserwuje, a potem naśladuje. Warto więc właśnie wtedy jak najwięcej do dziecka mówić, nawet we wszystkich językach jakie znamy, włączać bajki i podsuwać książeczki w obcym języku, zapisać na kurs języka:)
Taka niewymuszona nauka jest łatwa, przyjemna, a do tego szybka i trwała.

Też macie podobne odczucia na temat efektywnej nauki języka obcego?

 

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Time flies - jak mówić o czasie w języku angielskim? Czas płynie, ucieka nam przez palce. A jak prawidłowo mówić o czasie? O jego upływie? Przedstawiam Wam kilka przydatnych zwrotów, idiomów, wyrażeń które pozwolą wam zabłysnąć podczas rozmowy. Time flies – w tym...

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Grudzień to taki miesiąc refleksji, podsumowań oraz snucia planów na przyszłość. Są tacy wśród nas którzy już końcem grudnia mają spisaną całą listę noworocznych postanowień, nauka języka angielskiego to jedno z nich ale często pojawiają się też: -Schudnąć parę kilo....

Nowe kursy w szkole Lemon

Tworzymy nowe kursy w szkole Lemon Nowy Rok - nowe kursy ;D #2021 Od 1 lutego startujemy z nowymi kursami dla dorosłych jak i dla dzieci. Zapisz się wypełniając test na stronie szkoły  - szkolalemon.pl test językowy...