5 praktyk wspierających naukę angielskiego u dorosłych

W dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego staje się niemal obowiązkowa. To język, z którym mamy styczność właściwie wszędzie. Decydując się na pracę za granicą, robiąc karierę w międzynarodowej korporacji czy po prostu chcąc podróżować po świecie, możliwość porozumiewania się stwarza przed nami ogromne perspektywy rozwoju oraz zdobywania nowych doświadczeń. Z tego powodu, wiele osób dorosłych decyduje się na rozpoczęcie nauki od zera lub podszlifowanie swoich umiejętności.

Przygotowaliśmy dla Was listę 5 pomysłów, które skutecznie wesprą naukę angielskiego u dorosłych

język angielski dla dorosłych

Otaczaj się językiem

Zarówno w nauce angielskiego u dorosłych, jak i u dzieci niezmiernie ważne jest zachowanie z nim kontaktu. Dzięki otaczaniu się językiem, nasz mózg łatwiej dostrzega nowe słówka, zwroty czy powoli zaczyna konstruować myśli po angielsku. Spraw, aby język obcy towarzyszył Ci właściwie w każdej chwili codziennego życia.

Jak to zrobić? Możesz np. zmienić ustawienia telefonu czy komputera na język angielski, robić notatki w języku obcym czy sprzątając dom nazywać otaczające Cię przedmioty.

Korzystaj z aplikacji do nauki języka angielskiego u dorosłych

Nauka języka wymaga czasu, sumienności i regularnych ćwiczeń. Zainstaluj na swój telefon aplikacje umożliwiające naukę angielskiego. Dzięki temu dosłownie w każdej chwili, jadąc autobusem do pracy czy czekając w kolejce do lekarza, będziesz mógł zrobić sobie małą lekcję. 

Na rynku dostępny jest ogromny wybór stron i aplikacji przeznaczonych do nauki języków obcych. Lubisz fiszki? Przetestuj Fiszkotekę. To program, dzięki któremu w każdej wolnej chwili będziesz mógł nauczyć się lub powtórzyć nowe słówka i zwroty, bez konieczności zabierania ze sobą tradycyjnych, papierowych kartek. Chcesz poćwiczyć zasady gramatyki? Zainstaluj na swoim telefonie Practise English grammar, który umożliwi Ci poznawanie zasad budowy zdań na różnych poziomach zaawansowania.

Podróżuj i poznawaj świat

Nie od dziś wiadomo, że podróże kształcą! Wybierając kierunek wakacji zawsze wybierałeś lokalne destynacje lub korzystałeś z zagranicznych wyjazdów, na których znajomość języka właściwie nie była konieczna? Czas to zmienić. W tym roku zaryzykuj, sam zaplanuj swój zagraniczny wypoczynek. Już na etapie organizacji będziesz zmuszony do korzystania z anglojęzycznych źródeł dotyczących wyboru lokalizacji, najciekawszych atrakcji czy najkorzystniejszych noclegów.

Boisz się, że nie będziesz mógł się porozumieć z innymi osobami w trakcie wyjazdu? Zawsze możesz pomóc sobie tłumaczem. Gwarantujemy, że z czasem będziesz go używał coraz mniej. Dzięki codziennej praktyce nabierzesz płynności komunikacji rozmawiając z lokalną obsługą czy wymieniając doświadczenia z innymi turystami.

Sięgaj po anglojęzyczne źródła informacji

Żyjąc w dobie cyfryzacji i Internetu mamy dostęp do nieograniczonych informacji. A co najważniejsze baza artykułów i wiadomości w języku angielskim jest znacznie bardziej rozbudowana niż ta  w języku polskim. Sprawdzając najnowsze nowinki ze świata, rozwijając swoją pasję czy szukając nowych biznesowych trendów, zaglądaj na zagraniczne strony. 

Polecamy: 

BBC News – brytyjski kanał informacyjny, z którego poznasz najnowsze wiadomości niemal z każdego zakątka świata.

Howstuffworks – strona z artykułami i ciekawostkami obejmującymi różnorodne tematy, tj.:  zdrowie, kultura, nauka, technologia, biznes, ekonomia. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

TedTalks – choć nie jest to strona typowo poświęcona nauce języka angielskiego, znajdziemy na niej mnóstwo nagrań o zróżnicowanej tematyce: biznesowe, motywacyjne, lifestylowe. W zależności od naszego poziomu zaawansowania, wideo możemy oglądać z napisami lub bez.

Nie zrażaj się, jeśli nie będziesz znał kilku słówek. Przetłumacz je i zanotuj, aby w przyszłości wrócić do ich powtórki. Na tym właśnie polega nauka angielskiego.

Zapisz się na kurs językowy

Ostatnim i najskuteczniejszym sposobem jest wzięcie udziału w kompleksowym kursie nauki angielskiego kierowanym do osób dorosłych. W codziennym życiu ciężko znaleźć czas i motywację do nauki, zapisując się na zorganizowane lekcje trudniej będzie znaleźć Ci wymówkę, a przecież kluczem do sukcesu są ćwiczenia i regularność.

Korzystając z kursu języka angielskiego:

– unikniesz powielania błędów – lektor szybko wyłapie niepoprawne zwroty czy nieprawidłową konstrukcję zdania,

– przełamiesz barierę językową prowadząc konwersacje z innymi uczestnikami lekcji,

– będziesz regularnie kontrolował swoje postępy, a pierwsze sukcesy skutecznie zmotywują Cię do dalszej pracy,

– poznasz wiele ciekawostek ze świata – przecież nauka języka musi interesować i sprawiać przyjemność.

Zajrzyj na naszą stronę i zapoznaj się z ofertą kursów nauki angielskiego dla dorosłych.

Wakacyjne kursy językowe Lemon dla dorosłych

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Co najszybciej poprawi Twój angielski? Konwersacja!

Co najszybciej poprawi Twój angielski? Konwersacja!

W procesie nauki języka angielskiego, zarówno wśród uczniów, jak i dorosłych decydujących się na opanowanie tego języka, często podkreśla się jedno wyzwanie – opanowanie płynnej konwersacji. Wiele zapytań w wyszukiwarce Google, takich jak "lekcje mówienia po...

Nauka angielskiego jako postanowienie noworoczne – jak go dotrzymać?

Nauka angielskiego jako postanowienie noworoczne – jak go dotrzymać?

Nowy Rok zazwyczaj wiąże się z tworzeniem listy postanowień.Wielu z nas obiecuje sobie, że w nadchodzącym roku będą bogatsi, szczuplejsi, a może nawet rzucą palenie, ale zazwyczaj te plany szybko tracą na znaczeniu.Lista noworocznych postanowień, zapomniana po kilku...