Nauka angielskiego jako postanowienie noworoczne – jak go dotrzymać?

Nowy Rok zazwyczaj wiąże się z tworzeniem listy postanowień.
Wielu z nas obiecuje sobie, że w nadchodzącym roku będą bogatsi, szczuplejsi, a może nawet rzucą palenie, ale zazwyczaj te plany szybko tracą na znaczeniu.
Lista noworocznych postanowień, zapomniana po kilku dniach, często ląduje w szufladzie.
Naukę języka angielskiego jako noworocznego postanowienia bardzo często spotyka ten sam los. A co jeśli postanowimy nauczyć się angielskiego i wytrwamy w tym postanowieniu?

Jak skutecznie dotrzymać realizacji noworocznych postanowień?

Zamiast niejasnych i nieosiągalnych postanowień, które często kończą się niepowodzeniem, lepiej postawić na bardziej realistyczne cele. Na przykład, zamiast stawiać sobie za cel naukę języka angielskiego od zera do biegłości w ciągu jednego roku, rozważmy ustalenie celu podniesienia naszego poziomu znajomości angielskiego o jeden stopień. Taki cel jest ambitny, ale realny i osiągalny. Dodatkowo, uczestnicząc w kursie języka angielskiego, nawet bez celu zdania zewnętrznych egzaminów (takich jak np. FCE), mamy możliwość porównania naszych postępów z innymi uczestnikami kursu.

Zaplanuj realizację postanowienia

Planując naukę języka angielskiego zacznij od kompletowania pomocnych materiałów dydaktycznych, takich jak książki, aplikacje, wybrane strony internetowe czy kanały edukacyjne na YouTube. Ważne jest jednak, by nie przesadzać z ilością tych zasobów – najlepiej ograniczyć się do dwóch lub trzech różnorodnych źródeł.

Kolejnym krokiem jest szczegółowe zaplanowanie procesu nauki. Użyj kalendarza do wyznaczenia konkretnych dni i godzin na naukę. Szczegółowy plan jest ważny, jeśli jesteśmy poważnie zdecydowani na dotrzymanie noworocznych postanowień. Samodzielna nauka wymaga dużej dyscypliny, dlatego ustalenie regularnych terminów może znacząco pomóc w utrzymaniu motywacji. Wsparcie grupowe jest również dodatkową motywacją, dlatego rozważ zapisanie się na kurs języka angielskiego w szkole językowej Lemon, gdzie będziesz miał określone dni i godziny zajęć ( także online), co ułatwi dotrzymanie postanowienia.

Nauka języka obcego w postanowieniu noworocznym — system SMART

Metoda SMART to skuteczny sposób na formułowanie celów, zwiększający ich szanse na realizację. Jest to akronim opisujący pięć kluczowych cech dobrze zdefiniowanego celu:

Sprecyzowany: cel musi być jasno określony (czego dokładnie dotyczy i co zamierzamy osiągnąć.

Mierzalny: cel powinien pozwalać na monitorowanie postępów i jednoznacznie wskazywać na jego osiągnięcie, na przykład poprzez zdanie egzaminu językowego.

Atrakcyjny: cel musi być motywujący i przynosić korzyści. Warto zadać sobie pytanie, dlaczego dany cel jest dla nas ważny i co zyskamy dzięki jego realizacji, a co stracimy, jeśli go nie osiągniemy.

Realistyczny: cel musi być osiągalny z uwzględnieniem naszych zasobów, czasu i możliwości. To gwarantuje, że nie zostanie on zaledwie planem.

Terminowy: ustalenie konkretnego terminu realizacji celu zwiększa motywację i pozwala uniknąć odkładania go na później. W przypadku systematycznych działań, jak nauka języka angielskiego, ważne jest określenie regularnych dni i godzin zajęć.

Naucz się języka angielskiego w Nowym Roku!

Postanowienia noworoczne warto dopasować do swoich możliwości i czasu, który możemy poświęcić na ich realizację. Podejdź do nich jako do czegoś pozytywnego i przyjemnego, a nie jako do obowiązku wymagającego poświęceń. Stawianie sobie mniejszych, bardziej osiągalnych celów zwiększa szanse na ich realizację i skuteczne włączenie do codziennego życia. Taka mała zmiana może wywołać efekt domina, gdzie jedna pozytywna zmiana prowadzi do kolejnej. Życzymy Wam, aby właśnie takie małe kroki przyniosły pożądane zmiany w nadchodzącym Nowym Roku!

Kursy języka angielskiego w szkole Lemon to wyjątkowo skuteczna i szybka metoda nauki. Dołącz do nas i razem wytrwajmy w Twoim postanowieniu noworocznym.

Kliknij TUTAJ, aby sprawdzić ofertę.

Koniecznie zaobserwuj nasz profil na Instagramie by zwiększyć swoje umiejętności językowe!

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Co najszybciej poprawi Twój angielski? Konwersacja!

Co najszybciej poprawi Twój angielski? Konwersacja!

W procesie nauki języka angielskiego, zarówno wśród uczniów, jak i dorosłych decydujących się na opanowanie tego języka, często podkreśla się jedno wyzwanie – opanowanie płynnej konwersacji. Wiele zapytań w wyszukiwarce Google, takich jak "lekcje mówienia po...