Nauka angielskiego w majówkę

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym spędzając miły weekend i jednocześnie samodzielnie ćwicząc angielski? Poniżej przedstawiamy kilka sposobów.

1. ODKRYWANIE
Wybierzcie się w zupełnie nowe dla was okolice, gdzie nigdy wcześniej nie byliście. Wcale nie musi to być drugi koniec Polski. Wystarczy inna dzielnica czy miejscowość. A będąc już na miejscu wszystkie nowe rzeczy określajcie angielskimi słowami.
To, czego nie potraficie dokładnie nazwać, opisujcie. Ewentualnie zróbcie listę i nieznane słowa sprawdźcie po powrocie do domu.

2. ANGIELSKI PIKNIK
Umówcie się większą grupą znajomych na piknik i ustalcie, że w czasie jego trwania porozumiewacie się tylko w języku angielskim. Nie róbcie żadnych wyjątków, bo tylko wtedy osiągniecie zamierzone rezultaty.

3. ZOSTAŃ PRZEWODNIKIEM
Jest wiele portali łączących kraje między sobą. Załóż konto na jednej z takich stron, zaoferuj nocleg w swoim mieszkaniu, oprowadź gościa po zakątkach swojego miasta, a w zamian za to najprawdopodobniej będziesz mógł odwiedzić jego kraj. Masz tutaj czysty zysk: miłe spędzenie czasu, rozwijanie znajomości angielskiego oraz darmowy nocleg za granicą.

4. SPONTANICZNY WYJAZD
Żyjemy w czasach, kiedy bilety lotnicze (nawet zagraniczne) można kupić za bardzo niskie kwoty. Jeśli wpadnie Ci w oko taka okazja, nie przegap jej. Leć, zwiedzaj, oglądaj świat, poznawaj ludzi – to jedne z najcenniejszych i najbardziej wartościowych doświadczeń, jakie możemy w życiu zdobywać.

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Poziomy znajomości angielskiego

Poziomy znajomości angielskiego

Aplikujesz do nowej pracy i nie wiesz w jaki sposób określić znajomość poziomu języka angielskiego? A może chcesz się zapisać na kurs językowy i nie potrafisz zdecydować, która grupa będzie dla Ciebie najlepsza? W Europie chcąc oznaczyć poziom znajomości języka...

Immersja językowa, czyli „zanurzenie się” w języku

Immersja językowa, czyli „zanurzenie się” w języku

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z angielskim, czy chcesz udoskonalić swój dotychczasowy poziom, świetnym rozwiązaniem będzie metoda nauki poprzez immersję językową. Brzmi strasznie? Nie powinno! Immersja językowa to zanurzenie się w języku,...

Idiomy – czym są oraz w jakich okolicznościach się ich używa?

Idiomy – czym są oraz w jakich okolicznościach się ich używa?

Podobnie jak w języku polskim, w angielskim idiomy są popularną częścią wypowiedzi zarówno w formie pisanej jak i mówionej. Jednak co ważne, są to zwroty i wyrażenia charakterystyczne dla każdego języka. Niekiedy uda nam się znaleźć ich odpowiednik, ale w większości...

Nauka języka angielskiego u dziecka – jak ją wspierać?

Nauka języka angielskiego u dziecka – jak ją wspierać?

Bez wątpienia możemy stwierdzić, że angielski to najbardziej uniwersalny język na świecie, dlatego już teraz warto pomyśleć o przyszłości dziecka i zachęcać go do poszerzania swoich umiejętności lingwistycznych. Nauka języka angielskiego u dziecka może zaprocentować...