Nauka angielskiego w majówkę

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym spędzając miły weekend i jednocześnie samodzielnie ćwicząc angielski? Poniżej przedstawiamy kilka sposobów.

1. ODKRYWANIE
Wybierzcie się w zupełnie nowe dla was okolice, gdzie nigdy wcześniej nie byliście. Wcale nie musi to być drugi koniec Polski. Wystarczy inna dzielnica czy miejscowość. A będąc już na miejscu wszystkie nowe rzeczy określajcie angielskimi słowami.
To, czego nie potraficie dokładnie nazwać, opisujcie. Ewentualnie zróbcie listę i nieznane słowa sprawdźcie po powrocie do domu.

2. ANGIELSKI PIKNIK
Umówcie się większą grupą znajomych na piknik i ustalcie, że w czasie jego trwania porozumiewacie się tylko w języku angielskim. Nie róbcie żadnych wyjątków, bo tylko wtedy osiągniecie zamierzone rezultaty.

3. ZOSTAŃ PRZEWODNIKIEM
Jest wiele portali łączących kraje między sobą. Załóż konto na jednej z takich stron, zaoferuj nocleg w swoim mieszkaniu, oprowadź gościa po zakątkach swojego miasta, a w zamian za to najprawdopodobniej będziesz mógł odwiedzić jego kraj. Masz tutaj czysty zysk: miłe spędzenie czasu, rozwijanie znajomości angielskiego oraz darmowy nocleg za granicą.

4. SPONTANICZNY WYJAZD
Żyjemy w czasach, kiedy bilety lotnicze (nawet zagraniczne) można kupić za bardzo niskie kwoty. Jeśli wpadnie Ci w oko taka okazja, nie przegap jej. Leć, zwiedzaj, oglądaj świat, poznawaj ludzi – to jedne z najcenniejszych i najbardziej wartościowych doświadczeń, jakie możemy w życiu zdobywać.

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Time flies - jak mówić o czasie w języku angielskim? Czas płynie, ucieka nam przez palce. A jak prawidłowo mówić o czasie? O jego upływie? Przedstawiam Wam kilka przydatnych zwrotów, idiomów, wyrażeń które pozwolą wam zabłysnąć podczas rozmowy. Time flies – w tym...

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Grudzień to taki miesiąc refleksji, podsumowań oraz snucia planów na przyszłość. Są tacy wśród nas którzy już końcem grudnia mają spisaną całą listę noworocznych postanowień, nauka języka angielskiego to jedno z nich ale często pojawiają się też: -Schudnąć parę kilo....

Nowe kursy w szkole Lemon

Tworzymy nowe kursy w szkole Lemon Nowy Rok - nowe kursy ;D #2021 Od 1 lutego startujemy z nowymi kursami dla dorosłych jak i dla dzieci. Zapisz się wypełniając test na stronie szkoły  - szkolalemon.pl test językowy...