Nauka poprzez zabawę

To jedna z najbardziej efektywnych metod nauczania. Dodatkowo sprawdza się nie tylko u dzieci, ale również w przypadku dorosłych. Jak?

nauka poprzez zabawe

-Nauka poprzez oglądanie filmów.
Jakiś czas temu już o tym pisaliśmy – filmy oglądane w języku angielskim (bez polskiego lektora i napisów) doskonale szkolą znajomosć języka. Nie tylko doskonalą w szybkości rozumienia i wyciągania sensu z wypowiedzi, ale również powiększają zasób słownictwa.

– Nauka poprzez czytanie książek.
Dla wielbicieli wieczorów z dobrą książką to idealne rozwiązanie na połączenie przyjemności czytania z efektywnością nauki języka obcego.

– Nauka poprzez tłumaczenie słów piosenek.
Polecamy tłumaczenie tekstów swoich ulubionych wykonawców lub najnowszych czy ponadczasowych hitów, które 'niby wiemy o czym opowiadają, ale jakość nigdy nie wsłuchiwaliśmy się w słowa’. Jest to klasyczny przykład połączenia przyjemnego z pożytecznym.

-Nauka poprzez aplikacje.
W dobie smartfonów aplikacje pomagające w szlifowaniu znajomości jezyka to podstawa. Powodują, że nauka przestaje być nudna, a staje się ciekawą rozrywką. Twórcy aplikacji prześcigają się w tworzeniu coraz lepszych systemów, co gwarantuje, że ta dziedzina będzie miała nam jeszcze dużo do zaoferowania.

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Time flies - jak mówić o czasie w języku angielskim? Czas płynie, ucieka nam przez palce. A jak prawidłowo mówić o czasie? O jego upływie? Przedstawiam Wam kilka przydatnych zwrotów, idiomów, wyrażeń które pozwolą wam zabłysnąć podczas rozmowy. Time flies – w tym...

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Grudzień to taki miesiąc refleksji, podsumowań oraz snucia planów na przyszłość. Są tacy wśród nas którzy już końcem grudnia mają spisaną całą listę noworocznych postanowień, nauka języka angielskiego to jedno z nich ale często pojawiają się też: -Schudnąć parę kilo....

Nowe kursy w szkole Lemon

Tworzymy nowe kursy w szkole Lemon Nowy Rok - nowe kursy ;D #2021 Od 1 lutego startujemy z nowymi kursami dla dorosłych jak i dla dzieci. Zapisz się wypełniając test na stronie szkoły  - szkolalemon.pl test językowy...