Nauka poprzez zabawę

To jedna z najbardziej efektywnych metod nauczania. Dodatkowo sprawdza się nie tylko u dzieci, ale również w przypadku dorosłych. Jak?

nauka poprzez zabawe

-Nauka poprzez oglądanie filmów.
Jakiś czas temu już o tym pisaliśmy – filmy oglądane w języku angielskim (bez polskiego lektora i napisów) doskonale szkolą znajomosć języka. Nie tylko doskonalą w szybkości rozumienia i wyciągania sensu z wypowiedzi, ale również powiększają zasób słownictwa.

– Nauka poprzez czytanie książek.
Dla wielbicieli wieczorów z dobrą książką to idealne rozwiązanie na połączenie przyjemności czytania z efektywnością nauki języka obcego.

– Nauka poprzez tłumaczenie słów piosenek.
Polecamy tłumaczenie tekstów swoich ulubionych wykonawców lub najnowszych czy ponadczasowych hitów, które 'niby wiemy o czym opowiadają, ale jakość nigdy nie wsłuchiwaliśmy się w słowa’. Jest to klasyczny przykład połączenia przyjemnego z pożytecznym.

-Nauka poprzez aplikacje.
W dobie smartfonów aplikacje pomagające w szlifowaniu znajomości jezyka to podstawa. Powodują, że nauka przestaje być nudna, a staje się ciekawą rozrywką. Twórcy aplikacji prześcigają się w tworzeniu coraz lepszych systemów, co gwarantuje, że ta dziedzina będzie miała nam jeszcze dużo do zaoferowania.

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Poziomy znajomości angielskiego

Poziomy znajomości angielskiego

Aplikujesz do nowej pracy i nie wiesz w jaki sposób określić znajomość poziomu języka angielskiego? A może chcesz się zapisać na kurs językowy i nie potrafisz zdecydować, która grupa będzie dla Ciebie najlepsza? W Europie chcąc oznaczyć poziom znajomości języka...

Immersja językowa, czyli „zanurzenie się” w języku

Immersja językowa, czyli „zanurzenie się” w języku

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z angielskim, czy chcesz udoskonalić swój dotychczasowy poziom, świetnym rozwiązaniem będzie metoda nauki poprzez immersję językową. Brzmi strasznie? Nie powinno! Immersja językowa to zanurzenie się w języku,...

Idiomy – czym są oraz w jakich okolicznościach się ich używa?

Idiomy – czym są oraz w jakich okolicznościach się ich używa?

Podobnie jak w języku polskim, w angielskim idiomy są popularną częścią wypowiedzi zarówno w formie pisanej jak i mówionej. Jednak co ważne, są to zwroty i wyrażenia charakterystyczne dla każdego języka. Niekiedy uda nam się znaleźć ich odpowiednik, ale w większości...

Nauka języka angielskiego u dziecka – jak ją wspierać?

Nauka języka angielskiego u dziecka – jak ją wspierać?

Bez wątpienia możemy stwierdzić, że angielski to najbardziej uniwersalny język na świecie, dlatego już teraz warto pomyśleć o przyszłości dziecka i zachęcać go do poszerzania swoich umiejętności lingwistycznych. Nauka języka angielskiego u dziecka może zaprocentować...