Nauka przez zabawę -Jak wykorzystać naturalną chęć zabawy do nauki języka?

Zabawa jest czymś naturalnym, co towarzyszy nam od pierwszych miesięcy życia. Daje nam radość, ciekawość i motywację do działania. W tym artykule opowiemy dlaczego zabawa jest tak istotna w procesie nauki języka angielskiego, a także innych języków.

Nauka przez zabawę -Jak wykorzystać naturalną chęć zabawy do nauki języka?

Im więcej czynników związanych z zabawą zapewnimy dziecku podczas nauki, tym skuteczniej się nauczy. Dzieci chętniej uczą się nowych rzeczy, pod warunkiem, że rozwijają jednocześnie swoją już posiadana wiedzę. Nowe, ciekawe i emocjonujące doświadczenia stymulują umysł i zwiększają motywację do nauki – dzieci uczą się, bo to sprawia im przyjemność i jest interesujące.

Emocje odgrywają ważną rolę podczas nauki. Na zajęciach używamy metod sensorycznych, które niekoniecznie kojarzą się z nauką. Jednakże, im bardziej emocjonujące są zajęcia, tym lepiej dzieci zapamiętują nowe informacje.

Pozytywna atmosfera i poczucie bezpieczeństwa na zajęciach pomagają dzieciom zmniejszyć poziom stresu. Zajęcia pełne pozytywnych emocji mogą pomóc dzieciom przezwyciężyć trudności, z jakimi mogą się spotkać w szkole.

Podczas nauki poprzez zabawę istotne jest zaangażowanie wielu zmysłów, dzięki czemu informacje docierają do mózgu za pośrednictwem wielu kanałów. Wykorzystując różne formy zajęć, takie jak piosenki, gry ruchowe, prace plastyczne, taniec, czytanie, gry multimedialne i karty obrazkowe, można dotrzeć do umysłu każdego ucznia. Ponadto, powtarzanie jednej części materiału może prowadzić do utrwalenia trwalszych ścieżek pamięciowych.

Często słyszymy w naszej szkole, jak dzieci opowiadają swoim rodzicom na korytarzu, że na zajęciach językowych “świetnie się bawiliśmy”. Jednakże, to właśnie taka reakcja potwierdza, że zajęcia spełniły swój cel – aby dzieci nie odczuwały, że się uczą!

Dlatego też, nasze zajęcia językowe, obozy wakacyjne czy warsztaty prowadzimy w formie zabaw i grywalizacji. Takie podejście do nauki języka angielskiego:

  • Uczy społecznych zachowań i pomaga w budowaniu relacji.
  • Umożliwia dziecku weryfikację swoich umiejętności w bezpiecznym środowisku.
  • Uczy współpracy oraz cierpliwości – co uważamy za jedno z najtrudniejszych do opanowania podczas nauki języka angielskiego.
  • Dotlenia mózg.
  • Wspiera harmonijny rozwój językowy. Dzieci uczą się zarówno słownictwa, gramatyki oraz prawidłowej wymowy. Jednak aby zabawa miała takie właśnie cechy, musi być mądrze zaplanowana i dostosowana do wieku oraz możliwości uczestników (nie tylko językowych).

Zatem, niech Twoje dziecko świetnie bawi się na lekcjach angielskiego i innych zajęciach naszej szkoły!

Koniecznie zaobserwuj nasz profil na Instagramie by zwiększyć swoje umiejętności językowe!

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Co najszybciej poprawi Twój angielski? Konwersacja!

Co najszybciej poprawi Twój angielski? Konwersacja!

W procesie nauki języka angielskiego, zarówno wśród uczniów, jak i dorosłych decydujących się na opanowanie tego języka, często podkreśla się jedno wyzwanie – opanowanie płynnej konwersacji. Wiele zapytań w wyszukiwarce Google, takich jak "lekcje mówienia po...

Nauka angielskiego jako postanowienie noworoczne – jak go dotrzymać?

Nauka angielskiego jako postanowienie noworoczne – jak go dotrzymać?

Nowy Rok zazwyczaj wiąże się z tworzeniem listy postanowień.Wielu z nas obiecuje sobie, że w nadchodzącym roku będą bogatsi, szczuplejsi, a może nawet rzucą palenie, ale zazwyczaj te plany szybko tracą na znaczeniu.Lista noworocznych postanowień, zapomniana po kilku...