Negocjacje biznesowe – jak radzić sobie w trudnych sytuacjach?

W każdej pracy zdarzają nie nieprzyjemne i stresujące sytuacje. Kluczową kwestią do ich poprawnego rozwiązania jest zachowanie kilku zasad. Przede wszystkim ważny jest poprawny język i styl wypowiedzi. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę w stresującej sytuacji?

 

Jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach biznesowych?

– zacznij od pytań
Pomogą one uzyskać wyraźniejszy obraz sytuacji. Sprawią, że klient poczuje się ważny
i dostrzeżony, a jego problem być może uda się rozwiązać szybciej niż ktokolwiek by się spodziewał.

– bądź elastyczny
Nie zamykaj się w świecie zasad i procedur. Pamiętaj, że mniej istotne od samego problemu jest atmosfera i rezultaty jego rozwiązania. Klient chętnie wróci do Twojej firmy i pochwali ją wśród znajomych, jeśli spotka się z pozytywnym rozpatrzeniem swojego problemu.

– uważaj na język i ton
Te dwie rzeczy potrafią bardzo szybko zdradzić chowane pod maską zniecierpliwienie czy zdenerwowanie. Uważnie słuchaj, odpowiadaj na pytania i kontroluj swój głos.

– nie udawaj
Jeśli sam nie potrafisz rozwiązać wskazanego problemu, zapisz wszystkie informacje i udaj się z nimi do przełożonego. Podaj swój numer telefonu, aby klient miał pewność, że nie odłożysz sprawy na bok, kiedy tylko zniknie ci z oczu.
A gdy problem zostanie rozwiązany skontaktuj się z klientem i zapytaj czy jest zadowolony z wyników.

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Time flies - jak mówić o czasie w języku angielskim? Czas płynie, ucieka nam przez palce. A jak prawidłowo mówić o czasie? O jego upływie? Przedstawiam Wam kilka przydatnych zwrotów, idiomów, wyrażeń które pozwolą wam zabłysnąć podczas rozmowy. Time flies – w tym...

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Grudzień to taki miesiąc refleksji, podsumowań oraz snucia planów na przyszłość. Są tacy wśród nas którzy już końcem grudnia mają spisaną całą listę noworocznych postanowień, nauka języka angielskiego to jedno z nich ale często pojawiają się też: -Schudnąć parę kilo....

Nowe kursy w szkole Lemon

Tworzymy nowe kursy w szkole Lemon Nowy Rok - nowe kursy ;D #2021 Od 1 lutego startujemy z nowymi kursami dla dorosłych jak i dla dzieci. Zapisz się wypełniając test na stronie szkoły  - szkolalemon.pl test językowy...