Podcasty i nauka języka angielskiego

Podcasty opanowały sieć i jest to fakt niezaprzeczalny. Z każdej strony dochodzą głosy o ich sile i wartości.  Czy można je wykorzystać do nauki języka obcego?


Podcasty, czyli audycje umieszczane w Internecie w formie plików mp3, które są możliwe do pobrania i odsłuchania w każdej wolnej chwili. Swoją nazwę wzięły od zbitka słów: ‘pod’ (od słówka iPod) i cast (od broadcast – transmisja, przekaz). Można by powiedzieć, że nic to nowego, że takie pliki dostępne są w sieci nie od dziś.
Co zatem wyróżnia podcasty i dlaczego stały się one tak popularne? Niewątpliwe jest to wynikiem sposobu dystrybucji. Wystarczy zalogować się na odpowiedniej stronie lub pobrać aplikację, wybrać interesujące dziedziny i… słuchać. Dzięki temu zostaje pominięty cały proces przeszukiwania sieci, a tym samym zaoszczędzony czas poszukującego, który może przeznaczyć na słuchanie.

Tematyka podcastów jest tak szeroka jak tylko można sobie zamarzyć. Można w nich znaleźć informacje z różnych dyscyplin: polityki, historii, technologii, kultury, jedzenia, wydarzeń ze świata itp. Oczywiście nie brak też tych służących celom edukacyjnym, jak: nauka grafiki komputerowej, poprawnego kręcenia filmów video, czy przede wszystkim nauce języków.

Grzechem byłoby nie wykorzystanie podcastów do pogłębiania swojej znajomości języka obcego. Przecież wystarczy tylko … założyć słuchawki i wcisnąć ‘play’. W samochodzie, w tramwaju, na spacerze, przy porannym joggingu, w trakcie gotowania, prasowania, odkurzania, nawet w pracy.

Ciekawe podcasty możecie znaleźć: tu, tu czy tu.

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Time flies - jak mówić o czasie w języku angielskim? Czas płynie, ucieka nam przez palce. A jak prawidłowo mówić o czasie? O jego upływie? Przedstawiam Wam kilka przydatnych zwrotów, idiomów, wyrażeń które pozwolą wam zabłysnąć podczas rozmowy. Time flies – w tym...

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Grudzień to taki miesiąc refleksji, podsumowań oraz snucia planów na przyszłość. Są tacy wśród nas którzy już końcem grudnia mają spisaną całą listę noworocznych postanowień, nauka języka angielskiego to jedno z nich ale często pojawiają się też: -Schudnąć parę kilo....

Nowe kursy w szkole Lemon

Tworzymy nowe kursy w szkole Lemon Nowy Rok - nowe kursy ;D #2021 Od 1 lutego startujemy z nowymi kursami dla dorosłych jak i dla dzieci. Zapisz się wypełniając test na stronie szkoły  - szkolalemon.pl test językowy...