Półkolonie językowe

Wielkimi krokami zbliżają się wyczekiwane wakacje. Dla uczniów to dwa miesiące pełne zabaw i odpoczynku. A dla rodziców? Organizacja letnich aktywności często spędza im sen z powiek. Niełatwo przecież połączyć obowiązki zawodowe z zapewnieniem dzieciom opieki, rozrywki, ale także elementów nauki i rozwoju. Popularnym rozwiązaniem problemu są tematyczne półkolonie organizowane w okresie wakacyjnym. Na rynku dostępna jest szeroka oferta zajęć umożliwiająca zdobycie nowych umiejętności, poszerzenie zainteresowań, a przede wszystkim dobrą zabawę.

Ale czym właściwie są półkolonie? W odróżnieniu od zwykłych kolonii, są to zajęcia organizowane dla dzieci na miejscu, bez konieczności wyjazdu. Rodzic może powierzyć pod opiekę dziecko na kilka godzin dziennie, gdzie będzie miało zapewnione wyżywienie, zajęcia dydaktyczne, gry, zabawy oraz bezpieczeństwo i nadzór wykwalifikowanych wychowawców.

Dlaczego warto zapisać dziecko na półkolonie językowe?

  1. Połączenie elementów nauki i zabawy

Niepodważalną przewagą półkolonii językowych jest forma nauki. W odróżnieniu od tradycyjnych zajęć znanych ze szkół, na półkoloniach uczymy poprzez zabawę. Nie siedzimy cały czas w salach lekcyjnych, nie skupiamy się na pracy z podręcznikami. W zamian szukamy alternatywnych form, które zainteresują dziecko i sprawią mu ogromną frajdę i przyjemność. Podczas półkolonii językowych organizujemy różnorodne zawody, warsztaty, wycieczki i  gry integracyjne, podczas których dzieci (często nawet nieświadomie!) poszerzają swoje umiejętności.

  1. Immersja językowa

Immersja polega na tak zwanym zanurzeniu i otaczaniu się językiem. Wybierając ofertę na półkolonie językowe warto zwrócić uwagę na to, aby wszyscy wychowawcy byli jednocześnie lektorami. Dzięki temu, nie tylko podczas zajęć, ale także w trakcie czasu wolnego czy wspólnego posiłku dziecko będzie miało kontakt z angielskim. Dzięki tej metodzie osłucha się z akcentem, samodzielnie zacznie wyłapywać nowe słówka, a także nauczy się używania języka obcego w sytuacjach codziennych.

  1. Różnorodne poziomy zajęć

Na półkolonie językowe przychodzą dzieci o różnorodnym poziomie zaawansowania, jednak większość programów skupia się na tym, aby zajęcia odbywały się w małych grupach dostosowanych do znajomości języka angielskiego. Dzięki temu lektor prowadzący zajęcia może dostosować omawiany materiał do potrzeb swoich podopiecznych, ale także skupić się na kwestiach, które stwarzają im największy problem.

  1. Czas spędzony z rówieśnikami

Dzieci najswobodniej czują się w otoczeniu swoich rówieśników. W atmosferze dobrej zabawy i śmiechu nie krępują się, nie boją popełniać błędów i nie są oceniane. To idealne warunki do nauki i przełamania bariery językowej. Mało tego, nasze pociechy najlepiej przyswajają wiedzę z otoczenia, dlatego bez wątpienia podczas wspólnej zabawy wyłapią nowe słówka używane przez kolegów czy koleżanki.

I co sądzisz spędzaniu wakacji na półkoloniach językowych? Jeśli zainteresował Cię ten temat zapraszamy do zapoznania się z ofertą letnich warsztatów w Lemonie, na które zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 13 lat.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj tutaj lub zapytaj w sekretariacie naszej szkoły.

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Co najszybciej poprawi Twój angielski? Konwersacja!

Co najszybciej poprawi Twój angielski? Konwersacja!

W procesie nauki języka angielskiego, zarówno wśród uczniów, jak i dorosłych decydujących się na opanowanie tego języka, często podkreśla się jedno wyzwanie – opanowanie płynnej konwersacji. Wiele zapytań w wyszukiwarce Google, takich jak "lekcje mówienia po...

Nauka angielskiego jako postanowienie noworoczne – jak go dotrzymać?

Nauka angielskiego jako postanowienie noworoczne – jak go dotrzymać?

Nowy Rok zazwyczaj wiąże się z tworzeniem listy postanowień.Wielu z nas obiecuje sobie, że w nadchodzącym roku będą bogatsi, szczuplejsi, a może nawet rzucą palenie, ale zazwyczaj te plany szybko tracą na znaczeniu.Lista noworocznych postanowień, zapomniana po kilku...