Postanowienia noworoczne – jak je zrealizować?

Niodłączną częścią nadejścia Nowego Roku są noworoczne postanowienia, których celem jest oczywiście zmiana naszego życia na lepsze, pełniejsze, szczęśliwsze… Co zrobić, żeby rzeczywiście takie się stało?

Koniec roku to zawsze czas refleksji: co mi się udało, a co mogłem/mogłam zrobić lepiej? Nie warto zadręczać się sprawami, na które nie mieliśmy decydującego wpływu. Nie wnośmy rozczarowań z nimi związanych do postanowień noworocznych.

Istnieje kilka zasad, które pomogą w stworzeniu listy postanowień realnych do spełnienia.

– Na postanowienia wybierz tylko te tematy, których realizacja w 100% zależy od ciebie.
– Bądź cierpliwy i konsekwentny.
– Nie zrażaj się. Nawet jeśli co pewien czas nie dotrzymasz postanowienia, wracaj do niego po kilku dniach.
– Zastosuj metodę małych kroków – np. zamiast obiecywać sobie, że w przyszłym roku będziesz biegle władać angielskim, postanów, że każdego miesiąca opanujesz do perfekcji jeden czas gramatyczny.
– Bądź konkretny – nasz mózg lepiej reaguje na krótkie i treściwe komunikaty, niż te pełne przypuszczeń i gdybań.
– Nawet jeśli nie uda się czegoś wykonać, nie bądź rozczarowany. W końcu kolejny rok też trzeba zacząć od jakichś postanowień:)

I sprawa najważniejsza: zachowaj umiar. Lepiej mieć 3 postanowienia zrealizowane, niż całą listę dotrzymywanych tylko przez pierwszy miesiąc.

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Time flies - jak mówić o czasie w języku angielskim? Czas płynie, ucieka nam przez palce. A jak prawidłowo mówić o czasie? O jego upływie? Przedstawiam Wam kilka przydatnych zwrotów, idiomów, wyrażeń które pozwolą wam zabłysnąć podczas rozmowy. Time flies – w tym...

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Grudzień to taki miesiąc refleksji, podsumowań oraz snucia planów na przyszłość. Są tacy wśród nas którzy już końcem grudnia mają spisaną całą listę noworocznych postanowień, nauka języka angielskiego to jedno z nich ale często pojawiają się też: -Schudnąć parę kilo....

Nowe kursy w szkole Lemon

Tworzymy nowe kursy w szkole Lemon Nowy Rok - nowe kursy ;D #2021 Od 1 lutego startujemy z nowymi kursami dla dorosłych jak i dla dzieci. Zapisz się wypełniając test na stronie szkoły  - szkolalemon.pl test językowy...