Postanowienie na rok 2016

Jeśli jednym z Twoich postanowień na rok 2016 jest poprawić swój angielski to zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

1. Zacznij od sprawdzenia swojego poziomu znajomości języka.
Dzięki temu odpowiednio dostosujesz plany do swoich możliwości. Najlepiej, gdyby taki test został wykonany przez Twojego nauczyciela, ale jeśli jeszcze go nie posiadasz możesz rozwiązać nasz test, który zakwalifikuje cię do odpowiedniego poziomu.

2. Ustal cele długo i krótkoterminowe.
Twoim celem długoterminowym może być podniesienie znajomości języka o jeden lub dwa poziomy, w zależności od tego, na jakim etapie jesteś obecnie.
Cele krótkoterminowe rozbij na poszczególne miesiące, tygodnie, a nawet dni. Im mniejsze partie materiału będziesz przerabiał, tym łatwiej będzie ci pokonywać kolejne stopnie w drabinie do celu długoterminowego.

3. Jak mierzyć osiągane cele?
Cel możesz zmierzyć wykonując test z przerobionego materiału. Najlepiej, gdyby został on przygotowany i sprawdzony przez profesjonalnego lektora.
Jeśli nie masz swojego nauczyciela spisz na kartce umiejętności, które chciałbyś uzyskać np. 'umiem bez problemu opisać nieznajomemu drogę do jego celu’ albo 'poznałem odpowiednie słownictwo niezbędne w poprowadzeniu spotkania biznesowego’.

4. Zaplanuj swoje nagrody.
Oczywiście największą nagrodą będzie podniesie znajomości języka, ale dodatkowe bonusy pomogą ci w utrzymaniu motywacji przez cały rok. Nagrody nie muszą być duże, ale najlepiej gdyby były proporcjonalne do osiąganych celów.Może odpowiednią nagrodą będzie książka albo weekendowy wyjazd zagraniczny?

5. W razie potrzeby modyfikuj cele.
Jeśli w trakcie nauki okaże się, że ustawiłeś cele, które ciężko jest ci zdobyć, nie obawiaj się ich zmienić. Osiąganie poszczególnych wyznaczonych punktów jest wspaniałym, motywującym uczuciem, więc ustal pułapy tak, abyś pozytywnych emocji zdobywcy mógł doświadczać, jak najczęściej.

Zatem jeśli jeszcze nie zacząłeś, zrób to już dziś!

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Time flies - jak mówić o czasie w języku angielskim? Czas płynie, ucieka nam przez palce. A jak prawidłowo mówić o czasie? O jego upływie? Przedstawiam Wam kilka przydatnych zwrotów, idiomów, wyrażeń które pozwolą wam zabłysnąć podczas rozmowy. Time flies – w tym...

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Grudzień to taki miesiąc refleksji, podsumowań oraz snucia planów na przyszłość. Są tacy wśród nas którzy już końcem grudnia mają spisaną całą listę noworocznych postanowień, nauka języka angielskiego to jedno z nich ale często pojawiają się też: -Schudnąć parę kilo....

Nowe kursy w szkole Lemon

Tworzymy nowe kursy w szkole Lemon Nowy Rok - nowe kursy ;D #2021 Od 1 lutego startujemy z nowymi kursami dla dorosłych jak i dla dzieci. Zapisz się wypełniając test na stronie szkoły  - szkolalemon.pl test językowy...