Rain Room in London

Słyszeliście kiedyś o deszczowym pokoju w Londynie?:)

rain_room

Interaktywna instalacja umieszczona w Barbican Centre daje możliwość spacerowania w deszczu, który jednak nie zamoczy nawet jedną kroplą.

Z góry spadają najprawdziwsze krople wody, ale deszcz w Rain Roomie jest kontrolowany.

W pomieszczeniu znajdują się kamery 3D, które śledzą każdy ruch osób znajdujących się wewnątrz i wstrzymują opad deszczu w momencie, gdy ktoś się pojawia w jego zasięgu. Krople są więc ciągle obok, przed, za, ale nigdy nie nad zwiedzającymi, a dzięki temu ci nigdy nie zostają zmoczeni.

Dla wszystkich martwiących się o ekologię przedsięwzięcia – woda płynie w obiegu zamkniętym. W całej instalacji jest jej 2500 litrów, a z góry pada około 1000 litrów na minutę:)

 

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Time flies - jak mówić o czasie w języku angielskim? Czas płynie, ucieka nam przez palce. A jak prawidłowo mówić o czasie? O jego upływie? Przedstawiam Wam kilka przydatnych zwrotów, idiomów, wyrażeń które pozwolą wam zabłysnąć podczas rozmowy. Time flies – w tym...

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Grudzień to taki miesiąc refleksji, podsumowań oraz snucia planów na przyszłość. Są tacy wśród nas którzy już końcem grudnia mają spisaną całą listę noworocznych postanowień, nauka języka angielskiego to jedno z nich ale często pojawiają się też: -Schudnąć parę kilo....

Nowe kursy w szkole Lemon

Tworzymy nowe kursy w szkole Lemon Nowy Rok - nowe kursy ;D #2021 Od 1 lutego startujemy z nowymi kursami dla dorosłych jak i dla dzieci. Zapisz się wypełniając test na stronie szkoły  - szkolalemon.pl test językowy...