Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku

Rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim, w wymarzonej pracy?

Aplikujesz na stanowisko do upatrzonej firmy, i … jest!
Udało się, zadzwonili i za kilka dni masz stawić się na rozmowę kwalifikacyjną.
Dodatkowa informacja jest taka, że czeka cię również rozmowa w języku angielskim

Ponad 80% pracodawców wymaga znajomości języka angielskiego.

No właśnie, i tu dla wielu z nas zaczynają się tzw. „schody”. Pewnie stresujesz się tym spotkaniem jeszcze bardziej! Nic dziwnego, nawet jeśli wpisałeś w CV angielski komunikatywny to już dawno nie był on stosowany w praktyce.
A pewne jest, że jeżeli nie używasz obcego języka dość często, to dużo ważnych słów ulatuje z pamięci. Warto powiększyć swoje szanse i przygotować się na taką rozmowę odpowiednio wcześniej!
Tak abyś na pytanie „Tell me something about yourself” – mógł odpowiedzieć wachlarzem ciekawych i płynnych zwrotów.
Jeszcze trudniejsza staje się rozmowa rekrutacyjna online. W takim przypadku nie nadrobisz gestykulacją czy uśmiechem…

Pytania na rozmowie kwalifikacyjnej po angielsku.

Na pytanie o sobie można zawsze iść w temat który doskonale znamy i wtedy jest dużo łatwiej zachować płynność wypowiedzi.
Padną zapewne trudniejsze pytania. Rekrutujący zapyta o Twoje doświadczenie w pracy, zdobyte kwalifikacje, ścieżkę kariery jaką sobie obrałeś.
Dobrze abyś umiał(a) je przedstawić płynnie po angielsku.
Podstawa to znać określenia anglojęzyczne – nazwę swojego poprzedniego stanowiska, ale i tego na które teraz aplikujesz.
Spodziewaj się pytań poruszających tematykę związaną z Twoją specjalizacją.

Przewidzieć wszystkie pytania? -to niemożliwe. Pewny jest fakt, że im płynniej będziemy odpowiadać, tym lepiej wpłynie to na opinie o nas. Ważne żeby odpowiadać na temat, czasem nasz komunikatywny angielski wystarczy w wersji podstawowej. Oto przykład ;):

Aby poprawnie odpowiedzieć na zadane nam pytania, warto przypomnieć sobie gramatykę i czasy. Nie spiesz się z odpowiedzią, zastanów nad jej prostotą, jasnością i poprawnością gramatyczną.

Poziom znajomości języka angielskiego.

W dzisiejszych czasach język angielski w pracy jest już standardem. Jego znajomość pozytywnie wpływa na wysokość pensji w wielu obszarach zawodowych.
Wg różnych źródeł na świecie jest około 750 milionów ludzi którzy posługują się językiem angielskim jako drugim językiem. Tej umiejętności wymaga większość międzynarodowych firm i tych które prężnie się rozwijają. Znajomość języków1) mocno zwiększa szansę na rynku pracy, pozwala osiągnąć bardziej atrakcyjne zarobki, gdyż wynagrodzenia oferowane osobom znającym języki obce są wyższe.

Na koniec jeszcze jedna ważna uwaga. Pamiętaj aby w twoim CV znalazło się oznaczenie stosowane zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego, t.j poziom A1, A2, B1, B2, C1, C2.
Nie wiesz na jakim poziomie jesteś obecnie? Nic prostszego, rozwiąż test językowy na www.szkolalemon.pl Jeżeli okaże się że musisz go podszlifować lub „odświeżyć” swoje umiejętności językowe, zapisz się na zajęcia do szkoły Lemon.

Nasi lektorzy do każdego podchodzą indywidualnie, dadzą Ci garstkę przydatnych rad i ogrom wiedzy, przydatnej na rozmowie kwalifikacyjnej oraz po podjęciu pracy.  Nawet kilka godzin zajęć indywidualnych pomoże Ci poczuć się swobodniej i pewniej przed takim spotkaniem. Czas poświęcony na zajęcia ustalasz sam, potrzebujesz 60 minut treningu w tygodniu? A może uważasz że zajęcia 90 minutowe będą lepszym wyjściem? Zadzwoń i umów się na zajęcia!

Jeśli obawiasz się tego, że nie zrozumiesz o co pyta pracodawca, to proponujemy upozorowanie takiej scenki z lektorem.

Gwarantujemy że będziesz czuć się pewniej!

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Co najszybciej poprawi Twój angielski? Konwersacja!

Co najszybciej poprawi Twój angielski? Konwersacja!

W procesie nauki języka angielskiego, zarówno wśród uczniów, jak i dorosłych decydujących się na opanowanie tego języka, często podkreśla się jedno wyzwanie – opanowanie płynnej konwersacji. Wiele zapytań w wyszukiwarce Google, takich jak "lekcje mówienia po...

Nauka angielskiego jako postanowienie noworoczne – jak go dotrzymać?

Nauka angielskiego jako postanowienie noworoczne – jak go dotrzymać?

Nowy Rok zazwyczaj wiąże się z tworzeniem listy postanowień.Wielu z nas obiecuje sobie, że w nadchodzącym roku będą bogatsi, szczuplejsi, a może nawet rzucą palenie, ale zazwyczaj te plany szybko tracą na znaczeniu.Lista noworocznych postanowień, zapomniana po kilku...