Rozmowa po angielsku – nie daj się wyprowadzić z równowagi

Rozmowa to dialog. Dialog to wymiana zdań pomiędzy, co najmniej dwoma osobami. Kwestia, zwłaszcza w biznesie, bardzo istotna. Łatwo jest zachować zasadę dialogu, kiedy rozmawia się w języku ojczystym.

Co jednak, kiedy trzeba taką rozmowę biznesową prowadzić w języku obcym, a pojawia się nieodparte wrażenie, że główny wątek został daleko w tyle?

1. Bądź świadomy celu rozmowy i prowadź ją w tym kierunku
Jeśli czujesz, że rozmowa zaczyna odbiegać od głównego tematu, natychmiast reaguj.  Zadaj pytanie np. Co chcielibyśmy osiągnąć poprzez nasze spotkanie? Niech skłoni ono rozmówców do refleksji i pozwoli im skupić myśli na centralnym temacie.

2.Mów powoli i wyraźnie
Badania wskazują, że osoby, które mówią wolniej sprawiają wrażenie pewniejszych siebie i godnych zaufania. Spraw, aby ludzie, do których mówisz poczekali na Twoją wypowiedź, dzięki czemu pokażesz, że jesteś odpowiedzialny za sytuację, a oni dzięki temu zabiegowi sfokusują się na Twoją wypowiedź.

3. Używaj języka ciała
Siedź spokojnie i prosto, nie wierć się, opanuj nerwowe tiki. Dodaj do mowy odpowiednią gestykulację, która będzie podkreślała wypowiadane przez Ciebie słowa.

4. Słuchaj uważnie
Przejęcie kontroli nad rozmową nie jest możliwe, jeśli nie wiesz, co mówili Twoim przedmówcy.

5. Wiedz dokładnie, o czym chcesz mówić, a jakich tematów wolisz unikać
Opowiadaj o tym, w czym czujesz się pewnie. Jeśli trafi się temat, którego nie chcesz poruszać, po prostu o tym powiedz.

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Time flies - jak mówić o czasie w języku angielskim? Czas płynie, ucieka nam przez palce. A jak prawidłowo mówić o czasie? O jego upływie? Przedstawiam Wam kilka przydatnych zwrotów, idiomów, wyrażeń które pozwolą wam zabłysnąć podczas rozmowy. Time flies – w tym...

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Grudzień to taki miesiąc refleksji, podsumowań oraz snucia planów na przyszłość. Są tacy wśród nas którzy już końcem grudnia mają spisaną całą listę noworocznych postanowień, nauka języka angielskiego to jedno z nich ale często pojawiają się też: -Schudnąć parę kilo....

Nowe kursy w szkole Lemon

Tworzymy nowe kursy w szkole Lemon Nowy Rok - nowe kursy ;D #2021 Od 1 lutego startujemy z nowymi kursami dla dorosłych jak i dla dzieci. Zapisz się wypełniając test na stronie szkoły  - szkolalemon.pl test językowy...