Słownik – papierowy czy elektroniczny?

Jeszcze do niedawna takie pytanie nie miałoby sensu, ponieważ jedynymi używanymi słownikami były wydania w wersji papierowej, często wielotomowe i ważące kilka kilogramów. Jednak razem z Internetem wkroczyły do naszego życia słowniki dostępne 24 godziny na dobę na stronach internetowych.
Jakie są aptekanapotencje.com/tabletki-super-kamagra-bez-recepty/ ich zalety?

Przede wszystkim są bezpłatne i bardzo wygodne w użytkowaniu: od wpisania posuzkiwanego słowa do ukazania się jego tłumaczenia mija nie więcej niż kilka sekund (nawet przy słabym łączu internetowym:)

Dodatkowym atutem jest na pewno fakt, iż nie trzeba kupować najnowszego wydania słownika, aby zobaczyć poprawki czy uzupełnienia brakujących słów – to dzieje się w tle, przez co nie wpływa na komfort korzystania ze słownika.

Jednak to, co jest zaletą bardzo łatwo może zamienić się w wadę, ponieważ przy korzystaniu ze słowników internetowych nie ma całkowitej pewności, że podane w nich informacje są w pełni prawdziwe i sprawdzone. Obawa ta nie ma miejsca tylko w momencie wyszukiwania informacji w elektronicznych słownikach oferowanych przez wydawnictwa, które zajmują się również produkcją słowników papierowych. Dostęp do tych wersji jest jednak zazwyczaj płatny.

Jest jeden główny powód, dla którego według nas słowniki papierowe bardziej przydają sie do nauki języka obcego.
Otóż poszukiwania jednego słowa najczęściej owocują opatrzeniem się i zainteresowaniem innymi zwrotami, które wzrok napotka na swojej drodze. W ten sposób znajomość języka i słownictwa zostaje poszerzona nawet bez świadomości osoby przeglądajacej słownik papierowy.

A Wy z jakich słowników korzystacie?

slownik jezyka angielskiego

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Poziomy znajomości angielskiego

Poziomy znajomości angielskiego

Aplikujesz do nowej pracy i nie wiesz w jaki sposób określić znajomość poziomu języka angielskiego? A może chcesz się zapisać na kurs językowy i nie potrafisz zdecydować, która grupa będzie dla Ciebie najlepsza? W Europie chcąc oznaczyć poziom znajomości języka...

Immersja językowa, czyli „zanurzenie się” w języku

Immersja językowa, czyli „zanurzenie się” w języku

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z angielskim, czy chcesz udoskonalić swój dotychczasowy poziom, świetnym rozwiązaniem będzie metoda nauki poprzez immersję językową. Brzmi strasznie? Nie powinno! Immersja językowa to zanurzenie się w języku,...

Idiomy – czym są oraz w jakich okolicznościach się ich używa?

Idiomy – czym są oraz w jakich okolicznościach się ich używa?

Podobnie jak w języku polskim, w angielskim idiomy są popularną częścią wypowiedzi zarówno w formie pisanej jak i mówionej. Jednak co ważne, są to zwroty i wyrażenia charakterystyczne dla każdego języka. Niekiedy uda nam się znaleźć ich odpowiednik, ale w większości...

Nauka języka angielskiego u dziecka – jak ją wspierać?

Nauka języka angielskiego u dziecka – jak ją wspierać?

Bez wątpienia możemy stwierdzić, że angielski to najbardziej uniwersalny język na świecie, dlatego już teraz warto pomyśleć o przyszłości dziecka i zachęcać go do poszerzania swoich umiejętności lingwistycznych. Nauka języka angielskiego u dziecka może zaprocentować...