Zasady nauki w domu

Zajęcia z lektorem to niezaprzeczalnie świetny sposób na podniesienie poziomu swojej znajomości języka. Jednak każdy nauczyciel powie, że najlepsze efekty pojawiają się dopiero wtedy, kiedy uczeń samodzielnie pogłębia swoją wiedzę.

Jakie są podstawowe zasady nauki w domu, aby przynosiła oczekiwane efekty?

1. Przestrzeń.
Miejsce do nauki musi być komfortowe, ale nie na tyle, aby wygoda ciała rozleniwiła umysł. Radzimy zatem, aby nie rozkładać się na wygodnej kanapie, a zamiast tego usiąść przy biurku lub w fotelu w takim miejscu, aby laptop czy podręcznik miał swoje miejsce, a Twoje łokcie wygodne oparcie.

2. Temperatura.
W ciepłym pokoju, pod milutkim kocykiem i z kubkiem parującej herbaty można poczytać książkę. Natomiast do nauki potrzeba dobrze wywietrzonego i bogatego w tlen pokoju oraz szklanki soku wyciśniętego ze świeżych owoców.

3. Cisza.
Mało który umysł potrafi skupić się na rozwiązywaniu ćwiczeń z gramatyki, kiedy słyszy ulubioną piosenkę, dialog w telewizji lub pokrzykiwania zadowolonych dzieci oglądających ulubioną bajkę. Przypominamy: do nauki potrzeba spokoju i odrobiny samotności.

4. Czas.
Nie zakładaj, że będziesz uczyć się godzinami aż do ostatka sił. Lepiej jest określić realny i optymalny czas, który możesz poświęcić na naukę bez zmuszania się do niej. Pamiętaj, że zdrowiej jest ćwiczyć nawet 15 minut dziennie, ale systematycznie, każdego dnia, niż w zrywach np. przez godzinę raz w tygodniu.

5. Nawyki.
Dobre nawyki to podstawa. Przeanalizuj swój dzień, a na pewno znajdziesz w nim jeden moment, kiedy masz kilkanaście minut tylko dla siebie. Może to być rano zanim pozostali domownicy wstaną z łóżek, w ciągu przerwy obiadowej w pracy lub wieczorem, kiedy cały dom pogrążony jest już we śnie.
Każdego dnia właśnie ten czas poświęcaj na naukę. Po pewnym czasie stanie się to Twoim zdrowym nawykiem, niczym jedzenie warzyw czy zakładanie czapki w czasie mrozu:)

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Jak mówić o czasie w języku angielskim? – kilka przydatnych zwrotów

Time flies - jak mówić o czasie w języku angielskim? Czas płynie, ucieka nam przez palce. A jak prawidłowo mówić o czasie? O jego upływie? Przedstawiam Wam kilka przydatnych zwrotów, idiomów, wyrażeń które pozwolą wam zabłysnąć podczas rozmowy. Time flies – w tym...

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Nauka języka angielskiego jako jedno z noworocznych postanowień?

Grudzień to taki miesiąc refleksji, podsumowań oraz snucia planów na przyszłość. Są tacy wśród nas którzy już końcem grudnia mają spisaną całą listę noworocznych postanowień, nauka języka angielskiego to jedno z nich ale często pojawiają się też: -Schudnąć parę kilo....

Nowe kursy w szkole Lemon

Tworzymy nowe kursy w szkole Lemon Nowy Rok - nowe kursy ;D #2021 Od 1 lutego startujemy z nowymi kursami dla dorosłych jak i dla dzieci. Zapisz się wypełniając test na stronie szkoły  - szkolalemon.pl test językowy...