Zasady nauki w domu

Zajęcia z lektorem to niezaprzeczalnie świetny sposób na podniesienie poziomu swojej znajomości języka. Jednak każdy nauczyciel powie, że najlepsze efekty pojawiają się dopiero wtedy, kiedy uczeń samodzielnie pogłębia swoją wiedzę.

Jakie są podstawowe zasady nauki w domu, aby przynosiła oczekiwane efekty?

1. Przestrzeń.
Miejsce do nauki musi być komfortowe, ale nie na tyle, aby wygoda ciała rozleniwiła umysł. Radzimy zatem, aby nie rozkładać się na wygodnej kanapie, a zamiast tego usiąść przy biurku lub w fotelu w takim miejscu, aby laptop czy podręcznik miał swoje miejsce, a Twoje łokcie wygodne oparcie.

2. Temperatura.
W ciepłym pokoju, pod milutkim kocykiem i z kubkiem parującej herbaty można poczytać książkę. Natomiast do nauki potrzeba dobrze wywietrzonego i bogatego w tlen pokoju oraz szklanki soku wyciśniętego ze świeżych owoców.

3. Cisza.
Mało który umysł potrafi skupić się na rozwiązywaniu ćwiczeń z gramatyki, kiedy słyszy ulubioną piosenkę, dialog w telewizji lub pokrzykiwania zadowolonych dzieci oglądających ulubioną bajkę. Przypominamy: do nauki potrzeba spokoju i odrobiny samotności.

4. Czas.
Nie zakładaj, że będziesz uczyć się godzinami aż do ostatka sił. Lepiej jest określić realny i optymalny czas, który możesz poświęcić na naukę bez zmuszania się do niej. Pamiętaj, że zdrowiej jest ćwiczyć nawet 15 minut dziennie, ale systematycznie, każdego dnia, niż w zrywach np. przez godzinę raz w tygodniu.

5. Nawyki.
Dobre nawyki to podstawa. Przeanalizuj swój dzień, a na pewno znajdziesz w nim jeden moment, kiedy masz kilkanaście minut tylko dla siebie. Może to być rano zanim pozostali domownicy wstaną z łóżek, w ciągu przerwy obiadowej w pracy lub wieczorem, kiedy cały dom pogrążony jest już we śnie.
Każdego dnia właśnie ten czas poświęcaj na naukę. Po pewnym czasie stanie się to Twoim zdrowym nawykiem, niczym jedzenie warzyw czy zakładanie czapki w czasie mrozu:)

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Poziomy znajomości angielskiego

Poziomy znajomości angielskiego

Aplikujesz do nowej pracy i nie wiesz w jaki sposób określić znajomość poziomu języka angielskiego? A może chcesz się zapisać na kurs językowy i nie potrafisz zdecydować, która grupa będzie dla Ciebie najlepsza? W Europie chcąc oznaczyć poziom znajomości języka...

Immersja językowa, czyli „zanurzenie się” w języku

Immersja językowa, czyli „zanurzenie się” w języku

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z angielskim, czy chcesz udoskonalić swój dotychczasowy poziom, świetnym rozwiązaniem będzie metoda nauki poprzez immersję językową. Brzmi strasznie? Nie powinno! Immersja językowa to zanurzenie się w języku,...

Idiomy – czym są oraz w jakich okolicznościach się ich używa?

Idiomy – czym są oraz w jakich okolicznościach się ich używa?

Podobnie jak w języku polskim, w angielskim idiomy są popularną częścią wypowiedzi zarówno w formie pisanej jak i mówionej. Jednak co ważne, są to zwroty i wyrażenia charakterystyczne dla każdego języka. Niekiedy uda nam się znaleźć ich odpowiednik, ale w większości...

Nauka języka angielskiego u dziecka – jak ją wspierać?

Nauka języka angielskiego u dziecka – jak ją wspierać?

Bez wątpienia możemy stwierdzić, że angielski to najbardziej uniwersalny język na świecie, dlatego już teraz warto pomyśleć o przyszłości dziecka i zachęcać go do poszerzania swoich umiejętności lingwistycznych. Nauka języka angielskiego u dziecka może zaprocentować...