5 sposobów na poprawę języka angielskiego

Wiele osób boryka się z problem poprawnego użytkowania języka angielskiego w piśmie. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów, których zastosowanie pomoże w opanowaniu pisowni większej niż dotychczas ilości angielskich słów.


1.    Mistrz pisowni
Absolutnie koniecznie jest opanowanie poprawnej pisowni użytkowanych słów. Jest to bardzo istotny element posługiwania się językiem obcym, ponieważ błędny zapis słów może zupełnie uniemożliwić odebranie sensu napisanego zdania.
Np. słowa ‘bear’ i ‘bare’ brzmią tak samo, jednak ich pisownia i znaczenie są zupełnie odmienne. Dlatego, jak najczęściej ćwicz znajomość pisowni słów poprzez karty pamięci.

2.     Rozwiń swoje słownictwo
Nie poprzestań na nauczeniu się jednego słowa. Sprawdź w jakich związkach wyrazowych ono występuje,  z jakimi przysłówkami się łączy itp.
Np. depend, rozszerzenie znajomości: to depend on, to be dependent on, a dependant.

3.    Czytaj regularnie
Prawdą jest, że możemy nauczyć się pisać poprzez czytanie. Jest to świetny sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym.
Wybierz takie książki i czasopisma, które odpowiadają Twoim zainteresowaniom. Nauka nie powinna wprowadzać w stan nudy, inaczej nie będzie z niej żadnych trwałych efektów.

4.    Zwracaj uwagę na gramatykę
Gramatyka jest niezwykle istotna, ponieważ podwyższa jakość napisanego tekstu. Zawsze przeczytaj swój tekst dwukrotnie: pierwszy raz w poszukiwaniu błędów, drugi raz wczytując się w układ i wydźwięk stylistyczny tekstu.

5.    Praktyka czyni mistrza, wiec zacznij od teraz!

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Jak skutecznie uczyć się angielskiego z fiszek?

Jak skutecznie uczyć się angielskiego z fiszek?

Z pewnością większość z nas, którzy uczą się lub planują naukę języka angielskiego, szuka skutecznych metod, które przyspieszą ten proces i uczynią go bardziej efektywnym. Jednym z rozwiązań, które może okazać się niezwykle pomocne, są fiszki do nauki angielskiego....

Co zrobić, kiedy dziecko nie chce się uczyć?

Co zrobić, kiedy dziecko nie chce się uczyć?

Niechęć do nauki – gdzie szukać przyczyn? Niechęć dzieci do nauki może mieć różne przyczyny, które warto szukać w celu zrozumienia i znalezienia odpowiednich rozwiązań. Przyczyny mogą tkwić w braku motywacji, niewłaściwych metodach nauczania, nadmiernym stresie,...

Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz językowy Lemon?

Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz językowy Lemon?

Okres wakacyjny stanowi okazję dla uczniów do regeneracji sił i odzyskania równowagi po wymagającym czasie spędzonym w ciągu roku szkolnego. Jednak czy całkowite odcięcie się od nauki przez dwa miesiące ma korzystny wpływ na rozwój psychiczny dzieci? Zdecydowanie...

Certyfikat z języka angielskiego – Który warto wybrać?

Certyfikat z języka angielskiego – Który warto wybrać?

Język angielski jest jednym z najpopularniejszych języków na świecie, a posiadanie certyfikatu potwierdzającego nasze umiejętności w tym języku może być niezwykle wartościowe. Jednak na rynku istnieje wiele różnych certyfikatów z...