Jak się uczyć angielskiego w wakacje

Wakacje to czas na odpoczynek i relaks. Większość z nas wtedy wyjeżdża, podróżuje lub … zostaje w domu, aby nadgonić domowe zaległości.

Wakacje to też idealny moment aby zająć się nauką języka angielskiego. Są różne sposoby na naukę, a oto najlepsze wybrane przeze mnie:

  1. Kurs językowy za granicą

Musiałam ten punkt umieścić na pierwszym miejscu, ponieważ daje najlepsze i najszybsze efekty. Bycie w środowisku anglojęzycznym jest czymś, co zmusza nas do mówienia, słuchania i myślenia w obcym języku niemalże 24h na dobę. Taki kurs może być równie przyjemny ze względu na możliwość zwiedzania, poznawania innej kultury, jak i również próbowania nowych smaków.

2. Oglądanie i słuchanie programów zagranicznych

Jest to bardzo prosta forma aby się osłuchać z językiem. Daje możliwość poznania „melodii” obcego dla nas języka. Jest to również rewelacyjny sposób na powtarzanie słów i zwrotów wcześniej już nauczonych.

Mam oczywiście swoje ulubione programy:

-talent shows (America’s Got Talent)

-programy kulinarne (Jamie Oliver, Nigella)  i wnętrzarskie (Extreme Makover)

-seriale (Desperate Housewives, Hause of Cards)

-podcasty (Business English Pod)

3. Używanie aplikacji

Aplikacje są o tyle fajne że możemy ich używać w każdym miejscu i czasie (w drodze do pracy, czy na wakacje, jedząc śniadanie lub tuż przed pójściem spać) Jest mnóstwo różnych aplikacji wspomagających naukę kilka z nich które są najbardziej warte uwagi to:

-Quizlet

-FluentU

-Memrise

-English Idioms Illustrated

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Co najszybciej poprawi Twój angielski? Konwersacja!

Co najszybciej poprawi Twój angielski? Konwersacja!

W procesie nauki języka angielskiego, zarówno wśród uczniów, jak i dorosłych decydujących się na opanowanie tego języka, często podkreśla się jedno wyzwanie – opanowanie płynnej konwersacji. Wiele zapytań w wyszukiwarce Google, takich jak "lekcje mówienia po...

Nauka angielskiego jako postanowienie noworoczne – jak go dotrzymać?

Nauka angielskiego jako postanowienie noworoczne – jak go dotrzymać?

Nowy Rok zazwyczaj wiąże się z tworzeniem listy postanowień.Wielu z nas obiecuje sobie, że w nadchodzącym roku będą bogatsi, szczuplejsi, a może nawet rzucą palenie, ale zazwyczaj te plany szybko tracą na znaczeniu.Lista noworocznych postanowień, zapomniana po kilku...