Jak zaplanować idealne wakacje?

Mamy nadzieję, że wakacyjnych podróży i wyjazdów czeka Was w tym roku jeszcze całe mnóstwo – w końcu lato w pełni! A jak dobrze przygotować się do wyjazdów zagranicznych?

lotnisko

 

Oto nasze podstawowe rady:

1. Budżet
To jedna z kluczowych spraw – warto wiedzieć na co można sobie pozwolić podczas urlopu, a co spowoduje zupełne zburzenie domowych funduszy.

2. Dobry plan
Spontaniczne wypady mają swój urok, jednak przygotowanie planu na każdy dzień dodaje wyjazdowi pewnego harmonogramu i bezpieczeństwa. Należy sobie zadać pytanie: co chcę uzyskać podczas tego wyjazdu? Zwiedzić jak najwięcej? Poznać nowych ludzi? Odpocząć na słonecznej plaży? Dzięki temu szybko zostanie określone miejsce docelowe podróży.

3. Wiedza ponad wszystko
Kup plan miasta, a najlepiej całego kraju. Poczytaj o lokalnych zwyczajach i zasadach, które są często zupełnie różne niż dotąd ci znane. Zlokalizuj swój hotel i najbliższe mu atrakcje warte odwiedzenia. Wymaga to czasu i poświęcenia, jednak przynosi radość zanim jeszcze urlop na dobre się rozpocznie.

4. Wyobrażenia a rzeczywistość
Po co dokładać sobie stresu? Ciesz się wyjazdem i nie stawiaj wszystkim dookoła wymagań, których nie mogą lub nie potrafią spełnić.

5. Język
Przed wyjazdem za granicę zapisz się na szybki kurs konwersacyjny, podczas którego lektor przypomni Ci jakie słownictwo i kontrukcje zdań mogą okazać się najbardziej przydatne w podróży. Będziesz mógł też poćwiczyć wypowiedzi po angielsku i odświeżyć swoją znajmość języka.
Szkoła językowa Lemon zorganizuje dla Ciebie taki indywidualny i ekspresowy kurs w ciągu jednego dnia!

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Jak skutecznie uczyć się angielskiego z fiszek?

Jak skutecznie uczyć się angielskiego z fiszek?

Z pewnością większość z nas, którzy uczą się lub planują naukę języka angielskiego, szuka skutecznych metod, które przyspieszą ten proces i uczynią go bardziej efektywnym. Jednym z rozwiązań, które może okazać się niezwykle pomocne, są fiszki do nauki angielskiego....

Co zrobić, kiedy dziecko nie chce się uczyć?

Co zrobić, kiedy dziecko nie chce się uczyć?

Niechęć do nauki – gdzie szukać przyczyn? Niechęć dzieci do nauki może mieć różne przyczyny, które warto szukać w celu zrozumienia i znalezienia odpowiednich rozwiązań. Przyczyny mogą tkwić w braku motywacji, niewłaściwych metodach nauczania, nadmiernym stresie,...

Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz językowy Lemon?

Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz językowy Lemon?

Okres wakacyjny stanowi okazję dla uczniów do regeneracji sił i odzyskania równowagi po wymagającym czasie spędzonym w ciągu roku szkolnego. Jednak czy całkowite odcięcie się od nauki przez dwa miesiące ma korzystny wpływ na rozwój psychiczny dzieci? Zdecydowanie...

Certyfikat z języka angielskiego – Który warto wybrać?

Certyfikat z języka angielskiego – Który warto wybrać?

Język angielski jest jednym z najpopularniejszych języków na świecie, a posiadanie certyfikatu potwierdzającego nasze umiejętności w tym języku może być niezwykle wartościowe. Jednak na rynku istnieje wiele różnych certyfikatów z...