Jak zaplanować idealne wakacje?

Mamy nadzieję, że wakacyjnych podróży i wyjazdów czeka Was w tym roku jeszcze całe mnóstwo – w końcu lato w pełni! A jak dobrze przygotować się do wyjazdów zagranicznych?

lotnisko

 

Oto nasze podstawowe rady:

1. Budżet
To jedna z kluczowych spraw – warto wiedzieć na co można sobie pozwolić podczas urlopu, a co spowoduje zupełne zburzenie domowych funduszy.

2. Dobry plan
Spontaniczne wypady mają swój urok, jednak przygotowanie planu na każdy dzień dodaje wyjazdowi pewnego harmonogramu i bezpieczeństwa. Należy sobie zadać pytanie: co chcę uzyskać podczas tego wyjazdu? Zwiedzić jak najwięcej? Poznać nowych ludzi? Odpocząć na słonecznej plaży? Dzięki temu szybko zostanie określone miejsce docelowe podróży.

3. Wiedza ponad wszystko
Kup plan miasta, a najlepiej całego kraju. Poczytaj o lokalnych zwyczajach i zasadach, które są często zupełnie różne niż dotąd ci znane. Zlokalizuj swój hotel i najbliższe mu atrakcje warte odwiedzenia. Wymaga to czasu i poświęcenia, jednak przynosi radość zanim jeszcze urlop na dobre się rozpocznie.

4. Wyobrażenia a rzeczywistość
Po co dokładać sobie stresu? Ciesz się wyjazdem i nie stawiaj wszystkim dookoła wymagań, których nie mogą lub nie potrafią spełnić.

5. Język
Przed wyjazdem za granicę zapisz się na szybki kurs konwersacyjny, podczas którego lektor przypomni Ci jakie słownictwo i kontrukcje zdań mogą okazać się najbardziej przydatne w podróży. Będziesz mógł też poćwiczyć wypowiedzi po angielsku i odświeżyć swoją znajmość języka.
Szkoła językowa Lemon zorganizuje dla Ciebie taki indywidualny i ekspresowy kurs w ciągu jednego dnia!

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Co najszybciej poprawi Twój angielski? Konwersacja!

Co najszybciej poprawi Twój angielski? Konwersacja!

W procesie nauki języka angielskiego, zarówno wśród uczniów, jak i dorosłych decydujących się na opanowanie tego języka, często podkreśla się jedno wyzwanie – opanowanie płynnej konwersacji. Wiele zapytań w wyszukiwarce Google, takich jak "lekcje mówienia po...

Nauka angielskiego jako postanowienie noworoczne – jak go dotrzymać?

Nauka angielskiego jako postanowienie noworoczne – jak go dotrzymać?

Nowy Rok zazwyczaj wiąże się z tworzeniem listy postanowień.Wielu z nas obiecuje sobie, że w nadchodzącym roku będą bogatsi, szczuplejsi, a może nawet rzucą palenie, ale zazwyczaj te plany szybko tracą na znaczeniu.Lista noworocznych postanowień, zapomniana po kilku...