Jaki powinien być dobry nauczyciel?

Zaciekawienie uczniów i pozyskanie ich sympatii to nie lada wyzwanie i jedna z bolączek osób pracujących w dziedzinie edukacji. Jakie cechy charakteru ułatwiają to zadanie?

w3

1. Cierpliwość
To podstawa, bez której ciężko byłoby pracować w tym zawodzie. Cierpliwy nauczyciel potrafi spojrzeć na wydarzenia bez emocji. Nie zraża sie też niepowodzeniami i potrafi wrocić do spraw i osób, które ktoś inny mógłby uznać za przegrane.

2. Opanowanie
Nauczyciel nie wiedziony gniewem ani wybuchami złości może zdziałać więcej niż ten, który nad tymi uczuciami zapanować nie potrafi. Podchodzenie ze spokojem do osób i wydarzeń sprawia, że łatwiej jest znaleźć wyjście nawet z najtrudniejszych sytuacji.

3. Sprawiedliwość
Faworyzowanie czy negatywne nastawienie, do uczniów których darzy się mniejszą sympatią, nie jest ani profesjonalne, ani moralne. Zwłaszcza w takim zawodzie jak nauczyciel, należy odnajdywać w sobie pokłady mądrości i sumienia, które pozwolą na sprawiedliwe rozstrzyganie sporów i zaradzanie problemom.

4. Pasja
Każdy z nas w swoim życiu trafił chociaż raz na nauczyciela z pasją, który sprawiał wrażenie, że całe jego życie to ta właśnie praca i jego uczniowie. Takim osobom o wiele łatwiej zarazić swoich uczniów entuzjazmem i ciekawością, która motywuje do nauki.

5. Wiedza
Nie da się prawidłowo nauczać uczniów, jeśli samemu ma się braki w materiale. Oczywiście, wiadomą rzeczą jest, iż nikt nie wie wszystkiego, nawet w dziedzinie, której poświęca lilkanaście nas swojego życia. Jednak równie oczywiste jest to, że największym zaufaniem uczniowie obdarzają nauczycieli, od których mogą czerpać nawięcej wiadomości.


Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Co najszybciej poprawi Twój angielski? Konwersacja!

Co najszybciej poprawi Twój angielski? Konwersacja!

W procesie nauki języka angielskiego, zarówno wśród uczniów, jak i dorosłych decydujących się na opanowanie tego języka, często podkreśla się jedno wyzwanie – opanowanie płynnej konwersacji. Wiele zapytań w wyszukiwarce Google, takich jak "lekcje mówienia po...

Nauka angielskiego jako postanowienie noworoczne – jak go dotrzymać?

Nauka angielskiego jako postanowienie noworoczne – jak go dotrzymać?

Nowy Rok zazwyczaj wiąże się z tworzeniem listy postanowień.Wielu z nas obiecuje sobie, że w nadchodzącym roku będą bogatsi, szczuplejsi, a może nawet rzucą palenie, ale zazwyczaj te plany szybko tracą na znaczeniu.Lista noworocznych postanowień, zapomniana po kilku...