Nauka angielskiego w majówkę

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym spędzając miły weekend i jednocześnie samodzielnie ćwicząc angielski? Poniżej przedstawiamy kilka sposobów.

1. ODKRYWANIE
Wybierzcie się w zupełnie nowe dla was okolice, gdzie nigdy wcześniej nie byliście. Wcale nie musi to być drugi koniec Polski. Wystarczy inna dzielnica czy miejscowość. A będąc już na miejscu wszystkie nowe rzeczy określajcie angielskimi słowami.
To, czego nie potraficie dokładnie nazwać, opisujcie. Ewentualnie zróbcie listę i nieznane słowa sprawdźcie po powrocie do domu.

2. ANGIELSKI PIKNIK
Umówcie się większą grupą znajomych na piknik i ustalcie, że w czasie jego trwania porozumiewacie się tylko w języku angielskim. Nie róbcie żadnych wyjątków, bo tylko wtedy osiągniecie zamierzone rezultaty.

3. ZOSTAŃ PRZEWODNIKIEM
Jest wiele portali łączących kraje między sobą. Załóż konto na jednej z takich stron, zaoferuj nocleg w swoim mieszkaniu, oprowadź gościa po zakątkach swojego miasta, a w zamian za to najprawdopodobniej będziesz mógł odwiedzić jego kraj. Masz tutaj czysty zysk: miłe spędzenie czasu, rozwijanie znajomości angielskiego oraz darmowy nocleg za granicą.

4. SPONTANICZNY WYJAZD
Żyjemy w czasach, kiedy bilety lotnicze (nawet zagraniczne) można kupić za bardzo niskie kwoty. Jeśli wpadnie Ci w oko taka okazja, nie przegap jej. Leć, zwiedzaj, oglądaj świat, poznawaj ludzi – to jedne z najcenniejszych i najbardziej wartościowych doświadczeń, jakie możemy w życiu zdobywać.

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Jak skutecznie uczyć się angielskiego z fiszek?

Jak skutecznie uczyć się angielskiego z fiszek?

Z pewnością większość z nas, którzy uczą się lub planują naukę języka angielskiego, szuka skutecznych metod, które przyspieszą ten proces i uczynią go bardziej efektywnym. Jednym z rozwiązań, które może okazać się niezwykle pomocne, są fiszki do nauki angielskiego....

Co zrobić, kiedy dziecko nie chce się uczyć?

Co zrobić, kiedy dziecko nie chce się uczyć?

Niechęć do nauki – gdzie szukać przyczyn? Niechęć dzieci do nauki może mieć różne przyczyny, które warto szukać w celu zrozumienia i znalezienia odpowiednich rozwiązań. Przyczyny mogą tkwić w braku motywacji, niewłaściwych metodach nauczania, nadmiernym stresie,...

Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz językowy Lemon?

Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz językowy Lemon?

Okres wakacyjny stanowi okazję dla uczniów do regeneracji sił i odzyskania równowagi po wymagającym czasie spędzonym w ciągu roku szkolnego. Jednak czy całkowite odcięcie się od nauki przez dwa miesiące ma korzystny wpływ na rozwój psychiczny dzieci? Zdecydowanie...

Certyfikat z języka angielskiego – Który warto wybrać?

Certyfikat z języka angielskiego – Który warto wybrać?

Język angielski jest jednym z najpopularniejszych języków na świecie, a posiadanie certyfikatu potwierdzającego nasze umiejętności w tym języku może być niezwykle wartościowe. Jednak na rynku istnieje wiele różnych certyfikatów z...