Nauka poprzez zabawę

To jedna z najbardziej efektywnych metod nauczania. Dodatkowo sprawdza się nie tylko u dzieci, ale również w przypadku dorosłych. Jak?

nauka poprzez zabawe

-Nauka poprzez oglądanie filmów.
Jakiś czas temu już o tym pisaliśmy – filmy oglądane w języku angielskim (bez polskiego lektora i napisów) doskonale szkolą znajomosć języka. Nie tylko doskonalą w szybkości rozumienia i wyciągania sensu z wypowiedzi, ale również powiększają zasób słownictwa.

– Nauka poprzez czytanie książek.
Dla wielbicieli wieczorów z dobrą książką to idealne rozwiązanie na połączenie przyjemności czytania z efektywnością nauki języka obcego.

– Nauka poprzez tłumaczenie słów piosenek.
Polecamy tłumaczenie tekstów swoich ulubionych wykonawców lub najnowszych czy ponadczasowych hitów, które ‘niby wiemy o czym opowiadają, ale jakość nigdy nie wsłuchiwaliśmy się w słowa’. Jest to klasyczny przykład połączenia przyjemnego z pożytecznym.

-Nauka poprzez aplikacje.
W dobie smartfonów aplikacje pomagające w szlifowaniu znajomości jezyka to podstawa. Powodują, że nauka przestaje być nudna, a staje się ciekawą rozrywką. Twórcy aplikacji prześcigają się w tworzeniu coraz lepszych systemów, co gwarantuje, że ta dziedzina będzie miała nam jeszcze dużo do zaoferowania.

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Co najszybciej poprawi Twój angielski? Konwersacja!

Co najszybciej poprawi Twój angielski? Konwersacja!

W procesie nauki języka angielskiego, zarówno wśród uczniów, jak i dorosłych decydujących się na opanowanie tego języka, często podkreśla się jedno wyzwanie – opanowanie płynnej konwersacji. Wiele zapytań w wyszukiwarce Google, takich jak "lekcje mówienia po...

Nauka angielskiego jako postanowienie noworoczne – jak go dotrzymać?

Nauka angielskiego jako postanowienie noworoczne – jak go dotrzymać?

Nowy Rok zazwyczaj wiąże się z tworzeniem listy postanowień.Wielu z nas obiecuje sobie, że w nadchodzącym roku będą bogatsi, szczuplejsi, a może nawet rzucą palenie, ale zazwyczaj te plany szybko tracą na znaczeniu.Lista noworocznych postanowień, zapomniana po kilku...