Negocjacje biznesowe – jak radzić sobie w trudnych sytuacjach?

W każdej pracy zdarzają nie nieprzyjemne i stresujące sytuacje. Kluczową kwestią do ich poprawnego rozwiązania jest zachowanie kilku zasad. Przede wszystkim ważny jest poprawny język i styl wypowiedzi. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę w stresującej sytuacji?

 

Jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach biznesowych?

– zacznij od pytań
Pomogą one uzyskać wyraźniejszy obraz sytuacji. Sprawią, że klient poczuje się ważny
i dostrzeżony, a jego problem być może uda się rozwiązać szybciej niż ktokolwiek by się spodziewał.

– bądź elastyczny
Nie zamykaj się w świecie zasad i procedur. Pamiętaj, że mniej istotne od samego problemu jest atmosfera i rezultaty jego rozwiązania. Klient chętnie wróci do Twojej firmy i pochwali ją wśród znajomych, jeśli spotka się z pozytywnym rozpatrzeniem swojego problemu.

– uważaj na język i ton
Te dwie rzeczy potrafią bardzo szybko zdradzić chowane pod maską zniecierpliwienie czy zdenerwowanie. Uważnie słuchaj, odpowiadaj na pytania i kontroluj swój głos.

– nie udawaj
Jeśli sam nie potrafisz rozwiązać wskazanego problemu, zapisz wszystkie informacje i udaj się z nimi do przełożonego. Podaj swój numer telefonu, aby klient miał pewność, że nie odłożysz sprawy na bok, kiedy tylko zniknie ci z oczu.
A gdy problem zostanie rozwiązany skontaktuj się z klientem i zapytaj czy jest zadowolony z wyników.

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Co najszybciej poprawi Twój angielski? Konwersacja!

Co najszybciej poprawi Twój angielski? Konwersacja!

W procesie nauki języka angielskiego, zarówno wśród uczniów, jak i dorosłych decydujących się na opanowanie tego języka, często podkreśla się jedno wyzwanie – opanowanie płynnej konwersacji. Wiele zapytań w wyszukiwarce Google, takich jak "lekcje mówienia po...

Nauka angielskiego jako postanowienie noworoczne – jak go dotrzymać?

Nauka angielskiego jako postanowienie noworoczne – jak go dotrzymać?

Nowy Rok zazwyczaj wiąże się z tworzeniem listy postanowień.Wielu z nas obiecuje sobie, że w nadchodzącym roku będą bogatsi, szczuplejsi, a może nawet rzucą palenie, ale zazwyczaj te plany szybko tracą na znaczeniu.Lista noworocznych postanowień, zapomniana po kilku...