Rain Room in London

Słyszeliście kiedyś o deszczowym pokoju w Londynie?:)

rain_room

Interaktywna instalacja umieszczona w Barbican Centre daje możliwość spacerowania w deszczu, który jednak nie zamoczy nawet jedną kroplą.

Z góry spadają najprawdziwsze krople wody, ale deszcz w Rain Roomie jest kontrolowany.

W pomieszczeniu znajdują się kamery 3D, które śledzą każdy ruch osób znajdujących się wewnątrz i wstrzymują opad deszczu w momencie, gdy ktoś się pojawia w jego zasięgu. Krople są więc ciągle obok, przed, za, ale nigdy nie nad zwiedzającymi, a dzięki temu ci nigdy nie zostają zmoczeni.

Dla wszystkich martwiących się o ekologię przedsięwzięcia – woda płynie w obiegu zamkniętym. W całej instalacji jest jej 2500 litrów, a z góry pada około 1000 litrów na minutę:)

 

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Co najszybciej poprawi Twój angielski? Konwersacja!

Co najszybciej poprawi Twój angielski? Konwersacja!

W procesie nauki języka angielskiego, zarówno wśród uczniów, jak i dorosłych decydujących się na opanowanie tego języka, często podkreśla się jedno wyzwanie – opanowanie płynnej konwersacji. Wiele zapytań w wyszukiwarce Google, takich jak "lekcje mówienia po...

Nauka angielskiego jako postanowienie noworoczne – jak go dotrzymać?

Nauka angielskiego jako postanowienie noworoczne – jak go dotrzymać?

Nowy Rok zazwyczaj wiąże się z tworzeniem listy postanowień.Wielu z nas obiecuje sobie, że w nadchodzącym roku będą bogatsi, szczuplejsi, a może nawet rzucą palenie, ale zazwyczaj te plany szybko tracą na znaczeniu.Lista noworocznych postanowień, zapomniana po kilku...