Rozmowa po angielsku – nie daj się wyprowadzić z równowagi

Rozmowa to dialog. Dialog to wymiana zdań pomiędzy, co najmniej dwoma osobami. Kwestia, zwłaszcza w biznesie, bardzo istotna. Łatwo jest zachować zasadę dialogu, kiedy rozmawia się w języku ojczystym.

Co jednak, kiedy trzeba taką rozmowę biznesową prowadzić w języku obcym, a pojawia się nieodparte wrażenie, że główny wątek został daleko w tyle?

1. Bądź świadomy celu rozmowy i prowadź ją w tym kierunku
Jeśli czujesz, że rozmowa zaczyna odbiegać od głównego tematu, natychmiast reaguj.  Zadaj pytanie np. Co chcielibyśmy osiągnąć poprzez nasze spotkanie? Niech skłoni ono rozmówców do refleksji i pozwoli im skupić myśli na centralnym temacie.

2.Mów powoli i wyraźnie
Badania wskazują, że osoby, które mówią wolniej sprawiają wrażenie pewniejszych siebie i godnych zaufania. Spraw, aby ludzie, do których mówisz poczekali na Twoją wypowiedź, dzięki czemu pokażesz, że jesteś odpowiedzialny za sytuację, a oni dzięki temu zabiegowi sfokusują się na Twoją wypowiedź.

3. Używaj języka ciała
Siedź spokojnie i prosto, nie wierć się, opanuj nerwowe tiki. Dodaj do mowy odpowiednią gestykulację, która będzie podkreślała wypowiadane przez Ciebie słowa.

4. Słuchaj uważnie
Przejęcie kontroli nad rozmową nie jest możliwe, jeśli nie wiesz, co mówili Twoim przedmówcy.

5. Wiedz dokładnie, o czym chcesz mówić, a jakich tematów wolisz unikać
Opowiadaj o tym, w czym czujesz się pewnie. Jeśli trafi się temat, którego nie chcesz poruszać, po prostu o tym powiedz.

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Jak skutecznie uczyć się angielskiego z fiszek?

Jak skutecznie uczyć się angielskiego z fiszek?

Z pewnością większość z nas, którzy uczą się lub planują naukę języka angielskiego, szuka skutecznych metod, które przyspieszą ten proces i uczynią go bardziej efektywnym. Jednym z rozwiązań, które może okazać się niezwykle pomocne, są fiszki do nauki angielskiego....

Co zrobić, kiedy dziecko nie chce się uczyć?

Co zrobić, kiedy dziecko nie chce się uczyć?

Niechęć do nauki – gdzie szukać przyczyn? Niechęć dzieci do nauki może mieć różne przyczyny, które warto szukać w celu zrozumienia i znalezienia odpowiednich rozwiązań. Przyczyny mogą tkwić w braku motywacji, niewłaściwych metodach nauczania, nadmiernym stresie,...

Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz językowy Lemon?

Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz językowy Lemon?

Okres wakacyjny stanowi okazję dla uczniów do regeneracji sił i odzyskania równowagi po wymagającym czasie spędzonym w ciągu roku szkolnego. Jednak czy całkowite odcięcie się od nauki przez dwa miesiące ma korzystny wpływ na rozwój psychiczny dzieci? Zdecydowanie...

Certyfikat z języka angielskiego – Który warto wybrać?

Certyfikat z języka angielskiego – Który warto wybrać?

Język angielski jest jednym z najpopularniejszych języków na świecie, a posiadanie certyfikatu potwierdzającego nasze umiejętności w tym języku może być niezwykle wartościowe. Jednak na rynku istnieje wiele różnych certyfikatów z...