Słowniczek tematyczny – część I

Obecnie przeżywamy najpiękniejszą część roku kalendarzowego opiewającą w upalną pogodę, urlopy i wyjazdy wakacyjne.

airplane

Sposobem na spożytkowanie tego wolnego czasu może być wyjazd zagraniczny, który pozwala poznać nowych ludzi i ich kulturę, posmakować innego jedzenia i zobaczyć ’ trochę dalszy kawałek świata’.
Jedynym problemem może być komunikacja z obywatelami tego świata, bo przecież nie każdy umie mówić płynnie po angielsku (takie osoby po urlopie koniecznie zapraszamy na zajęcia do naszej szkoły!:).

Wyjeżdżając za granicę warto zapatrzeć się w słownik z podstawowymi zwrotami w języku obowiązującym w danym kraju, bo mimo wszystko nie wszędzie można dogadać się po angielsku.

Na razie załączamy Wam słowniczek tematyczny, czyli słówka, które na pewno przydadzą się Wam podczas każdego wyjazdu poza granice Polski. Dziś część I- podróż samolotem, sukcesywnie będziemy dodawać słówka z innych sytuacji związanych z podróżowaniem.

 

do pobrania:słowniczek tematyczny_szkoła językowa Lemon

 

Have a good trip!

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Co najszybciej poprawi Twój angielski? Konwersacja!

Co najszybciej poprawi Twój angielski? Konwersacja!

W procesie nauki języka angielskiego, zarówno wśród uczniów, jak i dorosłych decydujących się na opanowanie tego języka, często podkreśla się jedno wyzwanie – opanowanie płynnej konwersacji. Wiele zapytań w wyszukiwarce Google, takich jak "lekcje mówienia po...

Nauka angielskiego jako postanowienie noworoczne – jak go dotrzymać?

Nauka angielskiego jako postanowienie noworoczne – jak go dotrzymać?

Nowy Rok zazwyczaj wiąże się z tworzeniem listy postanowień.Wielu z nas obiecuje sobie, że w nadchodzącym roku będą bogatsi, szczuplejsi, a może nawet rzucą palenie, ale zazwyczaj te plany szybko tracą na znaczeniu.Lista noworocznych postanowień, zapomniana po kilku...