Zasady nauki w domu

Zajęcia z lektorem to niezaprzeczalnie świetny sposób na podniesienie poziomu swojej znajomości języka. Jednak każdy nauczyciel powie, że najlepsze efekty pojawiają się dopiero wtedy, kiedy uczeń samodzielnie pogłębia swoją wiedzę.

Jakie są podstawowe zasady nauki w domu, aby przynosiła oczekiwane efekty?

1. Przestrzeń.
Miejsce do nauki musi być komfortowe, ale nie na tyle, aby wygoda ciała rozleniwiła umysł. Radzimy zatem, aby nie rozkładać się na wygodnej kanapie, a zamiast tego usiąść przy biurku lub w fotelu w takim miejscu, aby laptop czy podręcznik miał swoje miejsce, a Twoje łokcie wygodne oparcie.

2. Temperatura.
W ciepłym pokoju, pod milutkim kocykiem i z kubkiem parującej herbaty można poczytać książkę. Natomiast do nauki potrzeba dobrze wywietrzonego i bogatego w tlen pokoju oraz szklanki soku wyciśniętego ze świeżych owoców.

3. Cisza.
Mało który umysł potrafi skupić się na rozwiązywaniu ćwiczeń z gramatyki, kiedy słyszy ulubioną piosenkę, dialog w telewizji lub pokrzykiwania zadowolonych dzieci oglądających ulubioną bajkę. Przypominamy: do nauki potrzeba spokoju i odrobiny samotności.

4. Czas.
Nie zakładaj, że będziesz uczyć się godzinami aż do ostatka sił. Lepiej jest określić realny i optymalny czas, który możesz poświęcić na naukę bez zmuszania się do niej. Pamiętaj, że zdrowiej jest ćwiczyć nawet 15 minut dziennie, ale systematycznie, każdego dnia, niż w zrywach np. przez godzinę raz w tygodniu.

5. Nawyki.
Dobre nawyki to podstawa. Przeanalizuj swój dzień, a na pewno znajdziesz w nim jeden moment, kiedy masz kilkanaście minut tylko dla siebie. Może to być rano zanim pozostali domownicy wstaną z łóżek, w ciągu przerwy obiadowej w pracy lub wieczorem, kiedy cały dom pogrążony jest już we śnie.
Każdego dnia właśnie ten czas poświęcaj na naukę. Po pewnym czasie stanie się to Twoim zdrowym nawykiem, niczym jedzenie warzyw czy zakładanie czapki w czasie mrozu:)

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Co najszybciej poprawi Twój angielski? Konwersacja!

Co najszybciej poprawi Twój angielski? Konwersacja!

W procesie nauki języka angielskiego, zarówno wśród uczniów, jak i dorosłych decydujących się na opanowanie tego języka, często podkreśla się jedno wyzwanie – opanowanie płynnej konwersacji. Wiele zapytań w wyszukiwarce Google, takich jak "lekcje mówienia po...

Nauka angielskiego jako postanowienie noworoczne – jak go dotrzymać?

Nauka angielskiego jako postanowienie noworoczne – jak go dotrzymać?

Nowy Rok zazwyczaj wiąże się z tworzeniem listy postanowień.Wielu z nas obiecuje sobie, że w nadchodzącym roku będą bogatsi, szczuplejsi, a może nawet rzucą palenie, ale zazwyczaj te plany szybko tracą na znaczeniu.Lista noworocznych postanowień, zapomniana po kilku...