Zasady nauki w domu

Zajęcia z lektorem to niezaprzeczalnie świetny sposób na podniesienie poziomu swojej znajomości języka. Jednak każdy nauczyciel powie, że najlepsze efekty pojawiają się dopiero wtedy, kiedy uczeń samodzielnie pogłębia swoją wiedzę.

Jakie są podstawowe zasady nauki w domu, aby przynosiła oczekiwane efekty?

1. Przestrzeń.
Miejsce do nauki musi być komfortowe, ale nie na tyle, aby wygoda ciała rozleniwiła umysł. Radzimy zatem, aby nie rozkładać się na wygodnej kanapie, a zamiast tego usiąść przy biurku lub w fotelu w takim miejscu, aby laptop czy podręcznik miał swoje miejsce, a Twoje łokcie wygodne oparcie.

2. Temperatura.
W ciepłym pokoju, pod milutkim kocykiem i z kubkiem parującej herbaty można poczytać książkę. Natomiast do nauki potrzeba dobrze wywietrzonego i bogatego w tlen pokoju oraz szklanki soku wyciśniętego ze świeżych owoców.

3. Cisza.
Mało który umysł potrafi skupić się na rozwiązywaniu ćwiczeń z gramatyki, kiedy słyszy ulubioną piosenkę, dialog w telewizji lub pokrzykiwania zadowolonych dzieci oglądających ulubioną bajkę. Przypominamy: do nauki potrzeba spokoju i odrobiny samotności.

4. Czas.
Nie zakładaj, że będziesz uczyć się godzinami aż do ostatka sił. Lepiej jest określić realny i optymalny czas, który możesz poświęcić na naukę bez zmuszania się do niej. Pamiętaj, że zdrowiej jest ćwiczyć nawet 15 minut dziennie, ale systematycznie, każdego dnia, niż w zrywach np. przez godzinę raz w tygodniu.

5. Nawyki.
Dobre nawyki to podstawa. Przeanalizuj swój dzień, a na pewno znajdziesz w nim jeden moment, kiedy masz kilkanaście minut tylko dla siebie. Może to być rano zanim pozostali domownicy wstaną z łóżek, w ciągu przerwy obiadowej w pracy lub wieczorem, kiedy cały dom pogrążony jest już we śnie.
Każdego dnia właśnie ten czas poświęcaj na naukę. Po pewnym czasie stanie się to Twoim zdrowym nawykiem, niczym jedzenie warzyw czy zakładanie czapki w czasie mrozu:)

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Jak skutecznie uczyć się angielskiego z fiszek?

Jak skutecznie uczyć się angielskiego z fiszek?

Z pewnością większość z nas, którzy uczą się lub planują naukę języka angielskiego, szuka skutecznych metod, które przyspieszą ten proces i uczynią go bardziej efektywnym. Jednym z rozwiązań, które może okazać się niezwykle pomocne, są fiszki do nauki angielskiego....

Co zrobić, kiedy dziecko nie chce się uczyć?

Co zrobić, kiedy dziecko nie chce się uczyć?

Niechęć do nauki – gdzie szukać przyczyn? Niechęć dzieci do nauki może mieć różne przyczyny, które warto szukać w celu zrozumienia i znalezienia odpowiednich rozwiązań. Przyczyny mogą tkwić w braku motywacji, niewłaściwych metodach nauczania, nadmiernym stresie,...

Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz językowy Lemon?

Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz językowy Lemon?

Okres wakacyjny stanowi okazję dla uczniów do regeneracji sił i odzyskania równowagi po wymagającym czasie spędzonym w ciągu roku szkolnego. Jednak czy całkowite odcięcie się od nauki przez dwa miesiące ma korzystny wpływ na rozwój psychiczny dzieci? Zdecydowanie...

Certyfikat z języka angielskiego – Który warto wybrać?

Certyfikat z języka angielskiego – Który warto wybrać?

Język angielski jest jednym z najpopularniejszych języków na świecie, a posiadanie certyfikatu potwierdzającego nasze umiejętności w tym języku może być niezwykle wartościowe. Jednak na rynku istnieje wiele różnych certyfikatów z...