🌞 Jak uczyć dziecko angielskiego na wakacjach?

🌞 Jak uczyć dziecko angielskiego na wakacjach?

Wakacje to czas wypoczynku, poznawania świata, poszukiwania nowych pasji i nawiązywanie znajomości.
Kończą się językowe kursy i trudno jest nam znaleźć czas na powtarzanie słówek i naukę.

Co zrobić, żeby wysiłek włożony w naukę angielskiego w ciągu roku, nie poszedł na marne?

Jak w łatwy i przyjemny sposób rozwijać się językowo podczas wakacji?

zobaczcie co ciekawego chce wam przekazać Szkoła Lemon.

Podróżuj, łap akcent, zagaduj tubylców

Główną motywacją do nauki języka są wakacyjne podróże zagraniczne. Wyjeżdżając na wakacje chcemy czuć przyjemność z poznawania obcych krajów i ludzi. Przebywanie za granicą będzie więc okazją na sprawdzenie znajomości języka, ale też najlepszym sposobem na jego naukę w naturalnym środowisku.

Wsłuchuj się w akcent, nawiązuj luźne rozmowy. Nie zastanawiaj się czy twoje dziecko mów płynnie, nie poprawiaj go od razu – w większości przypadków spotkasz się z życzliwością i otwartością. Pozwól dziecku chłonąc język angielski słuchając, mówiąc i czytając.
Zagraniczne podróże, to zdecydowanie najskuteczniejszy i najprzyjemniejszy sposób, by podczas wakacji nie przerywać nauki języka.

Nauka języka angielskiego podczas wakacji

Korzystaj z gier zespołowych w języku obcym.

Oprócz dobrej zabawy gry karciane zapewniają integrację z nowo poznanymi towarzyszami podróży. Ćwiczą zapamiętywanie zwrotów i ułatwiają swobodne rozmowy.

Śpiewajcie po angielsku

Sprawdzonym sposobem na osłuchanie się z językiem jest słuchanie obcojęzycznej muzyki. Jeśli jeszcze tego nie robisz zachęć dziecko do próby zrozumienia treść piosenki którą śpiewa. Okazuje się, że śpiewane teksty zapamiętujemy szybciej, niż język mówiony. Więc jeśli masz okazję i lubisz – śpiewaj!

Wypoczywaj oglądając filmy po angielsku

Jeśli nie masz możliwości i zostajesz w domu proponuję oglądanie ulubionych filmów, czy seriali. To świetny sposób na relaks i odpoczynek. Wystarczy że to co oglądacie będzie w wersji oryginalnej lub z napisami. Wtedy jest to naturalny trening językowy.
Pozwól oglądać wszędzie gdzie dziecko ma na to czas i ochotę – w podróży – to dobry sposób na zabicie czasu podczas jazdy czy lotu, albo w oczekiwaniu na środek transportu.

Czytaj magazyny lub książki w języku angielskim

Jeśli pogoda sprzyja, i nie no co  siedzieć w czterech ścianach! Zabierz koc, wsiądźcie na rower i w plenerze zrelaksuj się czytając.
Jeśli obawiasz się, że teksty mogą być za trudne, to pomóż w czytaniu i skorzystaj z aplikacji – słownika w telefonie.
Nie chce wam się czytać? Włącz audiobooka! Jest to świetne rozwiązanie, gdy jedziesz, albo spacerujesz.

Pamiętaj –  każdy sposób jest dobry, żeby trenować mózg i ćwiczyć język angielski.

Jedna prosta zasada – rozmawiaj, oglądaj, słuchaj i czytaj w języku angielskim !

Najważniejsze jest żeby zachęcić dziecko. Dwu miesięczna przerwa działa jak „gumka myszka” i wyciera zapamiętane słowa i zwroty z pamięci dziecka.
A nauka w wakacje nie musi być ani żmudna, ani nudna, bo sposobów na przyjemną naukę języka angielskiego jest całe mnóstwo.
A jak Wam się spodoba, zachowaj pomysły i dobre nawyki również po wakacjach. Nic tak motywuje do nauki, jak przyjemności z nią związane – czy to podróże, ciekawi ludzie, czy oglądanie fajnych filmów.
Wychodzi na to że z tym odpoczynkiem od nauki to jest tak, że nauka języka obcego sama w sobie może być odpoczynkiem!

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści

Ostatnie komentarze

ZOBACZ TAKŻE

Jak uczyć się angielskich słówek, i jak je praktycznie używać?

Jak uczyć się angielskich słówek, i jak je praktycznie używać? Ograniczona ilość słówek lub słaba ich znajomość to główne trudności każdego, kto uczy się języka angielskiego. Jest wiele technik nauki angielskich słówek i wynika to z faktu że każdy powinien dopasować...

Knowledge Waste Watchers

Czy wiecie, ile każdego roku ludzie marnują czasu na naukę mało przydatnej i ciężko przyswajalnej wiedzy? Sami oceńcie ten fakt na swoim przykładzie. Nasz mózg ma wyjątkową zdolność zapominania tego co wydaje mu się niepotrzebne. Dlatego postanowiliśmy wprowadzić...

Tongue Twisters

Nauka przez zabawę – w Lemon tak właśnie działamy. Proponujemy poćwiczyć z Tongue Twisters. To zabawny i ciekawy sposób na naukę języka angielskiego i ćwiczenie wymowy. Przeczytaj poniższe zdania w tempie wolnym, a później coraz szybciej. Powtórz ćwiczenie kilka razy....