5 sposobów na poprawę języka angielskiego

Wiele osób boryka się z problem poprawnego użytkowania języka angielskiego w piśmie. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów, których zastosowanie pomoże w opanowaniu pisowni większej niż dotychczas ilości angielskich słów.


1.    Mistrz pisowni
Absolutnie koniecznie jest opanowanie poprawnej pisowni użytkowanych słów. Jest to bardzo istotny element posługiwania się językiem obcym, ponieważ błędny zapis słów może zupełnie uniemożliwić odebranie sensu napisanego zdania.
Np. słowa ‘bear’ i ‘bare’ brzmią tak samo, jednak ich pisownia i znaczenie są zupełnie odmienne. Dlatego, jak najczęściej ćwicz znajomość pisowni słów poprzez karty pamięci.

2.     Rozwiń swoje słownictwo
Nie poprzestań na nauczeniu się jednego słowa. Sprawdź w jakich związkach wyrazowych ono występuje,  z jakimi przysłówkami się łączy itp.
Np. depend, rozszerzenie znajomości: to depend on, to be dependent on, a dependant.

3.    Czytaj regularnie
Prawdą jest, że możemy nauczyć się pisać poprzez czytanie. Jest to świetny sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym.
Wybierz takie książki i czasopisma, które odpowiadają Twoim zainteresowaniom. Nauka nie powinna wprowadzać w stan nudy, inaczej nie będzie z niej żadnych trwałych efektów.

4.    Zwracaj uwagę na gramatykę
Gramatyka jest niezwykle istotna, ponieważ podwyższa jakość napisanego tekstu. Zawsze przeczytaj swój tekst dwukrotnie: pierwszy raz w poszukiwaniu błędów, drugi raz wczytując się w układ i wydźwięk stylistyczny tekstu.

5.    Praktyka czyni mistrza, wiec zacznij od teraz!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.