Półkolonie językowe w Warszawie

LATO W MIEŚCIE Z ANGIELSKIM

Wakacje w mieście mogą być atrakcyjniejsze i rozwijające z półkoloniami językowymi w Lemon!
Zapewnij swojemu dziecku niezapomniane wspomnienia, ogromną dawkę wiedzy i zabawy z Lektorami Lemon!

Terminy i Koszt półkolonii

PÓŁKOLONIE JĘZYKOWE

CO MAMY W PLANACH?

– zajęcia z angielskiego codziennie,
– warsztaty artystyczne,
– gry i zabawy sportowe,
– wycieczki,
– codziennie duża dawka świeżego powietrza i ruchu.

Angielski na półkoloniach

Na każdych zajęciach angielskiego podczas półkolonii uczestnicy mogą spodziewać się:

 • lekcji całkowicie lub w większości przeprowadzanych w języku angielskim (w zależności od poziomu zaawansowania uczniów),
 • ćwiczeń rozumienia ze słuchu, mówienia oraz gramatyki,
 • porcji ciekawostek związanych z omawianymi tematami,
 • dużo gier, zabaw językowych i śmiechu.

Program rekreacyjno-sportowy na półkoloniach letnich

Zajęcia rekreacyjno-sportowe dla dzieci będą odbywały się na terenie boiska, placów zabaw i parku trampolin w naszej okolicy. Postaramy się przemycić  dzieciom prawidłową technikę wykonywania podstawowych ćwiczeń. Wszystkie aktywności i rozgrywki sportowe będą odbywały się w duchu dobrej zabawy oraz wzajemnego szacunku.
Główne aktywności to :

 • siatkówka , koszykówka, piłka nożna, piłka ręczna
 • gry leśne oraz miejskie ( podchody)
 • sport poprzez zabawę, czyli odświeżamy stare zabawy : dwie flagi, zbijak, pobite gary itp.
 • zabawa na fontannach

Jeśli lubisz aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu i oczekujesz pełnych wrażeń przygód to idealnie trafiłeś.

Przykładowy plan dnia

            9:00  zbiórka

 9:15-10:15  śniadanie

10:15-12:45 warsztaty / zajęcia sportowo ruchowe (podchody, łyżwy, trampoliny)

12:45-13:30  obiad

13:30-16:30  zajęcia z j. angielskiego = nauka + zabawa

16:30-17:00  rozchodzimy się do domów

plan

Wyżywienie

Wyżywienie zapewnia mam katering zorganizowany przez lokalny Bar Leniwiec [www.bar-leniwiec.pl].
Będą serwowane dania kuchni polskiej – te które dzieci wybiorą z menu danego dnia.

Dzieci z dietą specjalną – rodziców prosimy o zapewnienie posiłków które będziemy mogli podgrzać i podać na miejscu w szkole Lemon
.

GWARANTUJEMY

 • kontakt z angielskim, pracujemy na przełamaniem bariery językowej i mówieniu bez skrępowania, 
 • codzienne zajęcia sportowe, dużo świeżego powietrza to podstawa dobrego wypoczynku,
 • liczne zajęcia dodatkowe – wycieczki, korzystanie z boisk, placów zabaw, zabawy terenowe, trampoliny.
 • nowe znajomości i niezapomniane przygody.

 

Zapraszamy dzieci w wieku od 6 lat do 15 lat.

 

INFORMACJE DOTYCZĄCE PÓŁKOLONII W MIEŚCIE Z LEMON

półkolonie językowe dla dzieci i młodzieży
DLA KOGO ORGANIZUJEMY PÓŁKOLONIE

DLA DZIECI OD 7 DO 14 LAT

GDZIE BĘDZIEMY?

W siedzibie Szkoły Lemon, tj. przy ul.Kędzierskiego 3A w Warszawie
i/lub w plenerze, oraz jednostkach organizujących dodatkowe atrakcje i zajęcia edukacyjne dla dzieci.

TERMINY PÓŁKOLONII
 • 15-19 Lipca
 • 22-26 Lipca
 • 12-16 Sierpnia
 • 26-31 Sierpnia
CENA

990 zł (5 dni)

CO PLANUJEMY?
 • codziennie angielski w małych grupach,
 • wyżywienie,
 • zabawy rekreacyjno-sportowe,
 • opieka w trakcie trwania półkolonii,
 • wspólne zabawy, gry i prace zespołową
 • wyjscia i atrakcje pozaszkolne

Chcesz żeby twoje dziecko nauczyć praktycznego angielskiego na wakacjach?

DOBRZE TRAFIŁEŚ!

Organizujemy półkolonie w mieście – naukę języka angielskiego w czasie wakacji i ferii zimowych.

Wakacje i ferie dla uczniów to czas zabaw i odpoczynku. A dla rodziców? Organizacja letnich czy zimowych aktywności często spędza im sen z powiek. Niełatwo przecież połączyć obowiązki zawodowe z zapewnieniem dzieciom opieki, rozrywki, ale także elementów nauki i rozwoju. Popularnym rozwiązaniem problemu są tematyczne półkolonie organizowane w okresie wakacyjnym. Na rynku dostępna jest szeroka oferta zajęć umożliwiająca zdobycie nowych umiejętności, poszerzenie zainteresowań, a przede wszystkim dobrą zabawę.

Ale czym właściwie są półkolonie? W odróżnieniu od kolonii, jest ich pół. A dokładniej są to zajęcia organizowane dla dzieci na miejscu, bez konieczności wyjazdu. Rodzic może powierzyć pod opiekę dziecko na kilka godzin dziennie, gdzie będzie miało zapewnione wyżywienie, zajęcia dydaktyczne, gry, zabawy oraz bezpieczeństwo i nadzór wykwalifikowanych wychowawców.

Dlaczego warto zapisać dziecko na półkolonie językowe?

 1. Połączenie elementów nauki i zabawy

Niepodważalną przewagą półkolonii językowych jest forma nauki. W odróżnieniu od tradycyjnych zajęć znanych ze szkół, na półkoloniach uczymy poprzez zabawę. Nie siedzimy cały czas w salach lekcyjnych, nie skupiamy się na pracy z podręcznikami. W zamian szukamy alternatywnych form, które zainteresują dziecko i sprawią mu ogromną frajdę i przyjemność. Podczas półkolonii językowych organizujemy różnorodne zawody, warsztaty, wycieczki i gry integracyjne, podczas których dzieci (często nawet nieświadomie!) poszerzają swoje umiejętności.

 1. Immersja językowa

Immersja polega na tak zwanym zanurzeniu i otaczaniu się językiem. Wybierając ofertę na półkolonie językowe warto zwrócić uwagę na to, aby wychowawcy byli jednocześnie lektorami. Dzięki temu, nie tylko podczas zajęć, ale także w trakcie czasu wolnego czy wspólnego posiłku dziecko będzie miało kontakt z angielskim. Dzięki tej metodzie osłucha się z akcentem, samodzielnie zacznie wyłapywać nowe słówka, a także nauczy się używania języka obcego w sytuacjach codziennych.

 1. Różnorodne poziomy zajęć

Na półkolonie językowe przychodzą dzieci o różnorodnym poziomie zaawansowania, jednak większość programów skupia się na tym, aby zajęcia odbywały się w małych grupach dostosowanych do znajomości języka angielskiego. Dzięki temu lektor prowadzący zajęcia może dostosować omawiany materiał do potrzeb swoich podopiecznych, ale także skupić się na kwestiach, które stwarzają im największy problem.

 1. Czas spędzony z rówieśnikami

Dzieci najswobodniej czują się w otoczeniu swoich rówieśników. W atmosferze dobrej zabawy i śmiechu nie krępują się, nie boją popełniać błędów i nie są oceniane. To idealne warunki do nauki i przełamania bariery językowej. Mało tego, nasze pociechy najlepiej przyswajają wiedzę z otoczenia, dlatego bez wątpienia podczas wspólnej zabawy wyłapią nowe słówka używane przez kolegów czy koleżanki.

I co sądzisz spędzaniu wakacji na półkoloniach językowych? Jeśli zainteresował Cię ten temat zapraszamy do zapoznania się z ofertą letnich i zimowych półkolonii w Lemon, na które zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 15 lat.