Aktywność a efektywność

Z pewnością wiele razy w swoim życiu braliście udział w zajęciach języka angielskiego. Jak się wtedy zachowywaliście: udzielaliście się w trakcie zajęć czy wręcz przeciwnie głównie słuchaliście?

253109_2893

Jak sądzicie, które zachowanie w trakcie trwania zajęć jest bardziej porządane przez lektora?

Według nas aktywność na zajęciach to podwójna korzyść – i dla nauczyciela, i dla ucznia. Nauczyciel dzięki niej wie, że jest pozytywnie odbierany przez uczniów, przez co ma więcej energii i radości z przeprowadzanych lekcji. Uczniowie natomiast przyswajają więcej nowych słówek, ćwiczą wymowę i tworzenie konstrucji zdań oraz co najważniejsze – oswajają się z językiem obcym. Wszelkie błędy, które popełniają są wychwytywane przez lektora, na bieżąco poprawiane i ćwiczone.

Zatem pamietajcie: na najbliższych zajęciach mówcie i pytajcie jak najwięcej!